Vybrané články s komentáři na iDNES  ISSN 1801-2310 Klasika/cesky jazz/pop Dobirka,VISA-E/Mastercard,AmericanEx-nizke ceny,postou!
Sponzor Ahaswebovych novin.??? Pamětník
počátků
dějin
počítačů
a internetu
komentuje
A H A S W E B O V Y N O V I N Y
nejméně
jednou
týdně
aktuální
události
kolem nás
Stáhněte si program zdarma!
*  AHASWEBOVY NOVINY číslo 480.Dnes je  ,   zítra:  ,   pozítří: 
MINULÉ ČÍSLO ARCHIV GALERIE VYKOPÁVKY OBLÍBENÉ  TEXT MIRROR RSS
  
Select a language for translation:
Kde se právě teď čte Ahasweb
* Největší kuriozity :
Obama je Čech jako poleno!
Budoucnost naší energetiky je zřejmě ve zvířecích exkrementech.
Ženy musí mít právo močit vestoje!
Jak se umírá v domovech důchodců?
Narozeniny Gottwalda je třeba důstojně oslavit!
Upalování čarodějnic bylo rasovou čistkou.
Politická prostituce nebo úplatkářství? Proč ne.
Pomozte k vytvoření muzea menstruace!
Důchodci, emigrujte do Rumunska nebo do Bulharska!
Romská strana ROI je impotentní a fašistická.
Zdravý nacionalismus je to, co nám chybí.
Měl se státní majetek rozdat?
Konec absolutního xenofobisty
Mein Kampf je opravdu nebezpečná kniha.
Tajemství keltských hradeb
Ať žije Rudá armáda!
Účetnictví za starých časů.
* Spřátelené servery :

WebArchiv - archiv českého webu obsahuje vybrané weby a také Ahasweb.cz Přítomnost - významný, demokraticky smýšlející český politický a kulturní čtvrtletník Internetový časopis Eportal.cz Časopis pro krajany v Austrálii a nejen v Austrálii. Slovenský vyhĺadávač BEST Nekorektně ... o čem se v hlavních médiích ani na Blistech nedočtete
Web čtenáře Ahasweba - Občasník pro ty, kdo už si také dál nechtějí nechat kálet na hlavu. wall.cz
* Vybraná čísla roku 2009
(úplný archiv zde)Archiv
Měly se Troubky stavět znovu na stejném místě? Zesměšňování gay komunity!!! 9500 nových bruselských úředníků. Jak smazat účet na Facebooku? Sociální revoluce hrozí celé Evropě. S mimozemšťany si raději nic nezačínejme. Proč by církve nemohly dělat předvolební agitaci?
Zmanipulovaná soutěž na náramky pro domácí vězně? Václav Klaus: Projekt eurozóny už dávno zkrachoval. Cestování patří mezi základní lidská práva? Sopka Eyjafjallajökull likviduje leteckou dopravu. Zelení to mají spočítané. Vystoupí Německo z eurozóny? Už je to tady - půjčujeme 26 miliard Řecku.
Použijte suchý záchod značky UNICEF! Kdo je nepřítelem našeho státu??? David Rath v Paroubkově vládě nebude! Budou se děti slovenských Romů učit v internátech? Náramky pro odsouzené: kšeft desetiletí.
Tak nám zrušili Dělnickou stranu... Konec budování obnovitelných zdrojů energie? Zelená elektřina je dobrá. A drahá. Cikán je slovo politicky nekorektní. Navrátilec Špidla do čela ČSSD a vlády? Kdo inkasoval úplatky za Gripeny?
Poplují zase námořní lodě pod českou vlajkou? Každý by měl nosit obojek a čip pod kůží. Utajené 'Super-Cookie've vašem počítači. Pandemie prasečí chřipky je svinský podvod. Muslimové jsou nadšeni výroky kardinála Vlka. Vykradli jste státní kasu a nás chcete soudit?
* Vybraná čísla roku 2009
Hrozí zastavení dodávek ropy z Ruska? Muslimské jednooké ženy a osleplí katolící. Kapsáři v Česku jsou třetí nejlepší na světě. Jsme zase o kousek cesty blíže k socialismu. Vietnamská "jatka" v Lovosicích. Emise snížíme do roku 2050 o 110 procent! Co vlastně přinášejí počítače lékařům? Role naší armády je jasná.
Švýcaři nechtějí minarety. Naše "drahá" dálnice D47 konečně otevřena! Prezident nebo pouhý mluvčí Evropy? Antibiotika kontra antivirotika a chřipka. Google překladač - překlad v reálném čase! Panychida za komunismus nebo oslava převratu?
Listina práv EU nebude platit pro Česko. Také platíte ekologickou daň z elektřiny? Máme dostatečné nouzové zásoby ropy? Obamova cena za mír a dalajláma. Proč je tak oblíbená Fisherova loutková vláda? Klausovi v Lisabonské smlouvě něco chybí. Letem "lisabonským" světem. Irové nevědí co chtějí - Klaus proti všem. Irové dnes drží v rukou srdce Evropy.
Za milion do stranické pokladny cokoliv. Papež a voli knížete Václava. Než dělat na stavbě je lepší jít na podporu. Neuvěřitelné záběry řádění prasat. Hysterie kolem návštěvy papeže. Česko je něco jako vřed na těle Evropy. Amerika nás zradila! Irové a ženy s vibrátory zachraňují planetu. Přechod z Outlook 97-2002 do Outlook 2007. Už jste si nakoupili žárovky?
Registrace Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zamítnuta! Protiromská demonstrace na Slovensku. Plasty ničí život v moři. Britové pěstují na dvorku prasata. Zlatí rumunští Romové.
Bing Yahoo! nepomůže ani náhodou. Paroubku, zakažte balenou vodu! Jak vyjet ze zatopeného podjezdu? Buduje Německo Čtvrtou říši?
Telefonujte za 0.444570 Kč do celé Evropy. Michael Jackson včera zemřel. Prase nemusíte před zabitím omráčit. Čínský komunistický teror v Bratislavě. Irové si vydupali výjimky ve formě dodatků k Lisabonské smluvě. Němečtí vyhnanci mají podle CDU právo na svou domovinu.
"Fašizoidní" bandy útočí na Paroubka a spol. Co je horší: mexická chřipka nebo černý kašel? Volte voly, volte krávy, nebo volte klerikály. Jak zasahuje EU do práva členského státu. Velezrádný Klaus.
Kdo nežije jako prase, je v bezpečí. Rasismus je zcela přirozený jev. Uhlí máme jen na 40 let. Havlův smrtící polibek. Prozatímní vláda na obzoru. Cesta do pekel na čínském koni. Obamamanie začala.
Topolánek: Obama road to Hell. Jak vyloupit státní kasu. Dobrá zpráva: straně zelených hrozí rozpad. Kdo a kde je Hurvínkova maminka? Andy Warhol v pražském Rudolfinu.
Náš evropský komisař Špidla ví jak na to. Nastal konec zlatého automobilového věku. Bezdomovci se zasloužili o životní prostředí a stát. Jak se zbavit Vietnamců. Ekonomická krize bude díky komunistům zažehnána. Freeganství - ideová platforma bezdomovců a squatterů?
Ruské rakety ISKANDER v Kaliningradu? Zastaví vývoz českých zbraní do Gruzie ruský plyn? Jsou také vaše stránky navždy zaznamenány? Ruského plynu se vám zachtělo, holoubkové? Koupí ruská "firma" Putin a spol. ČSA?
* Vybraná čísla roku 2008
Zálohujte nebo zkrachujete! Francouzská rada: Držet hubu a krok. Vlkův objev: Vlajka EU je vlajkou Panny Marie. Šílené nápady ČSSD a Džamily. Kupujeme TV: Co je to HD ready a Full HD?
Užíváte smrtící koktejl léků? Německé větrníky ohrožují naši přenosovou soustavu. Vlastní Evropská unie jaderné zbraně? Americké prezidentské volby byly zmanipulovány.
Děti nesmí pedagog ponižovat, i když je sám ponižován. Viza pro cestu do USA se neruší. Škodovka poprvé za svoji existenci snižuje ceny.
Občanstvo stále nechápe, co je to ta digitální televíze. Český stát řídí ve skutečnosti novináři! Školní docházka dítěte v zahraničí. Londýnské listy II-1-11.
ČEZ a jeho větrný park za 27 miliard u Černého moře. Saakašvili vyvolal konflikt pro získání finanční podpory. Tchajwanský Foxconn - otrokářská firma v Česku? Mohlo by Rusko po 40 letech zopakovat rok 1968? Čína nepotřebuje takzvanou západní demokracii. Solženicyn žil život, který vlastně žít nechtěl.
Auto na vodu je konečně realitou? Turnerovy deníky - propagace rasismu? 200 tisíc Irů zachránilo Evropu před totalitou.
Česká prasata čeká možná zářná budoucnost. Byl Klement Gottwald svině? Je Václav Havel tajným členem KSČM? Komunisté už zase milují živnostníky. Vyrobte si bionaftu v garáži.
Konec světa bude v roce 2036. Mimomanželský vztah vám zlepší imunitu. Olympijské hry je třeba nejen bojkotovat, ale i zrušit. Kdy už s tím Anticikanismem někdo konečně něco udělá? Máte psa, který obtěžuje štěkotem okolí?
Znáte Product Key vašich woken? Politická schizofrenie v Ústavním soudu. Vojenské základny na cizím území jsou zárukou míru.
Londýnské listy 1. Ničivý účinek biopaliv na životní prostředí. Začíná snad nová studená válka? Lineární alternátor, vynález Čechoameričana Horaka!
Hledáte na internetu filmy zdarma? Proč už nikdy nebude cena elektřiny klesat. Tulákovi se civilizovaný způsob života nelíbí.
* Vybraná čísla roku 2007
Stane se americký občan Švejnar českým prezidentem? Větrníková loby konečně začíná prohrávat. Postavme v Praze konečně Ráj bezdomovců!
Vypěstujte si sami dřevo na vytápění domu. Proč si nevybudovat anarchistickou společnost? Zařízly Jiřího Čunka romské spolky?
RE, OSN: Vraťte Romům právo na kočování! Pane Bém: nechte vyrobit Kaplického blob nafukovací! Bude jednou SW Microsoftu pro nekomerční užití zdarma?
Pisálkové napadli poctivého akcionáře Grosse. Socani vítězí, lid je miluje stále více! Mohl Masaryk změnit světové dějiny? Přihláška Prahy na LOH 2016 je jen spekulací s nemovitostmi. Neislámské chování bude zakázáno.
Heroin nejen pro USA je třeba zajistit stůj co stůj. Bývalý agent KGB Putin nominuje Tošovského do MMF. Budoucnost naší energetiky je zřejmě ve zvířecích exkrementech.
Určeno pro ženy, které už vědí, co chtějí. Chcete se stát profesionálním žebrákem s diplomem? Sběr barevných kovů na ruském hřbitově. Kdo je vlastně sociálně vyloučený, slabý či chudý?
Bezradnost státu a obcí v romské otázce nezná mezí. Podplácení by mohlo zlikvidovat drogy v Afghanistánu.
Sraz bezvýznamných prezidentů. Co je etické, není ekonomické, a co je ekonomické, není etické. ČEZ utrácí v zahraničí české peníze. Eurozlodějna ve velkém. Rakousko směruje tranzitní dopravu na naše území.
Začněte se konečně učit rusky. Brzy zavládne konec rasismu a xenofobie v celé EU. Jak nahrát kazetu do počítače v MP3 formátu? Jezdí za volanty náklaďáků šílenci?
Americký radar u nás a zahraniční investoři. Jak použít "cizí" SMTP server pro odesílání pošty? Kravské mléko vás možná zabíjí.
Konečně budeme moci sledovat televizi i na WC! Kurs komunistického jazyka.
Adaptujete podkroví starého domu? Jak napodobovali komunisté církevní praktiky. Záhadný počítač z roku 65 před Kristem.
 Vybraná čísla roku 2006
Tak nám zabili Husajna! Postupná likvidace Vánoc v Británii? Proč zvítězí islám nad křesťanstvím. Místo vlády a parlamentu řídí tento stát média. Jak vylepšit manželský sex.
Potřebujeme vůbec parlament a  vládu? Je opravdu americká zahraniční politika tak naivní? Ruce pryč od našich Romů!
Daňové poplatníky je třeba obrat dohola! Rozpuštění a  vypuštění mladí komunisté.
Číňané nepovažují úplatky za nic nenormálního. Kočku na silnici raději přejeďte. Jak přizpůsobit nepřizpůsobivé spoluobčany?
Víte, kolik vydá vaše rodina ročně jen za reklamu a  na charitu? Vzpomínat na 21.srpen 1968 může jen idiot. Nepijte "zdravou" vodu, je jedovatá!
CzechTek 2006. Dejte konečně důvěru Paroubkovi a  budeme si žít jako prasata!
Umíte pořádně a  hlavně šťastně jásat? Jak si zajistit dobrý příjem za pomoci veřejných peněz. Polostátní ČEZ utrácí peníze vydřené z českých odběratelů.
Mohli by vězňové opravovat české rozbité silnice? Ptačí chřipka je blahodárná.
Grossovo stranické kolečko: jsem zpátky, soudruzi! Pozitivní hodnoty povodní.
Katolický kněz nesmí být homosexuál. Ostatně soudím, že tento mužský svět musí být zničen! Kdy už konečně budou u nás jen dvě politické strany?
Utopíme se nebo budeme jezdit na vodu? Wýklad o darech, a  o tom zda-li braní těchto darů něco nesprawedliwého jest.
Jak se umírá v domovech důchodců? Budeme Romy jenom monitorovat nebo jim i pomůžeme?
* Vybraná čísla roku 2005
Komunisté si musí osvojit práci s počítači. Proč roste cena elektřiny? Protože je příliš levná.
Plíživá fašizace naší společnosti. Kdo vyrábí kožichy ze psích nebo kočičích kožešin? Reklama jako prostředek korupce?
Sametová revoluce nebo nepovedený komunistický převrat? Naši králové jsou majetkem katolické církve?
Jste s Klausem nebo proti Klausovi? Místo vaší banky používejte systém Hawala. Naši komunisté si s Čínou rozumějí.
Odložte si něco peněz z lupu na zaplacení kauce. Jak vidí rok 1968 a  naši budoucnost komunisté. Vyplatí se vaší malé firmě internetové stránky? Co takhle zrušit jízdné i v Praze? Také chcete zbohatnout poctivou prací?
Opakovaný teroristický útok v Londýně. Multikulturalismus jako slepá cesta. Zrušíme postupně důchody?
Zdá se, že svět nám nepatří. Odkud pramení vzestup oblíbenosti pantáty Paroubka?
Upoutávky jsou šedým morem vysílání. 21.století ve znamení anarchie v nákladní dopravě. Francouzi řekli NE smlouvě o ústavě EU.
Brutální zásah policie proti antikomunistům. Budování socializmu je náš cíl a  zelení jsou naši bratři.
Sjednotí peníze německé PDS českou levici? Papež skonal a  ČSSD v čele s Grossem se vrhá do náruče komunistů.
Vůdce národa se omluvil za svou nešikovnost. Čeká nás druhý únorový převrat?
Pevně věříme, že ČSSD pro dluhy nezkrachuje. V 21.století jsme stále ve středověku.
Se Stalinem vpřed k ESSR ! Armáda se mění postupně ve společnost s ručením omezeným.
* Vybraná čísla roku 2004
Katastrofický konec roku 2004. "Superplevel" zpochybňuje genovou modifikaci zemědělských plodin. Je hlavním cílem stavby větrných elektráren snížit ceny pozemků?
Pozoruhodný výrok předsedy vlády o spolupráci s KSČM. Komunistickou stranu je třeba zrušit?
Na Ahaswebu jsou samé blbosti, píše Saša. Policejní i jiné odposlechy a  jak na ně.
Rozvíjet přátelství s Kubou je náš cíl! Kdy už budeme mít konečně "západní" platy? Svatý Václav náš stát nezaložil.
Magor dnes slaví 60 let. Politická prostituce nebo úplatkářství? Velký strojvůdce stanul v čele národa!
Hoffmana poslal do basy Václav Havel a  Adamec. Je lepší přejet psa nebo se zabít? Jsem xenofobní netvor.
Bude jednou EU policejním státem? Sametová revoluce byla převratem řízeným komunisty. Vietnamská mafie v Česku.
Naše slunko prosperity vychází na východě. Volby do EP: nezájem a  zmatené postoje voličů. Mají být romské děti vychovávány v internátech?
Domy odolné proti záplavám a  povodním. Kolik kdo dostává ze společné pokladny Evropské unie? Skončete už konečně s obviňováním Němců z genocidy!
Jak si Hurvínek představuje náš vstup do EU. Jste příslušníkem sociálně deprivované skupiny? Vietnamci u nás ovládají celý trh s tvrdými drogami.
Byl to pokus o mimozemský kontakt ? Tunelový generátor, vynález Čechoameričana Horaka! Rozrůstáním státní administrativy bojujeme proti nezaměstnanosti.
V Madridu vraždila fanatická nenávist. Pomozte k vytvoření muzea menstruace ! Učitelé by se měli ozbrojit. Spěje český jazyk nezadržitelně do záhuby ?
Nechcete také půjčit kojence? Rabování na Slovensku.
Proč se chce Bush vydat na Měsíc a na Mars ??? Proč si vůbec platit peníze na důchod? Zpomalování oběhu Země se zastavilo v roce 1999 !
Vojenské mise podporují zaměstnanost. Jsou životy pacientů v nemocnicích ohroženy? Francouzsko-německá unie na obzoru ?
* Vybraná čísla roku 2003
Sbohem, Cher!!! Kupte si faru nebo raději kostel.
Jsem zcela obfuskován. Také se někam bezhlavě řítíte?
Vězeňství by si zasloužilo reformu pomocí hi-tech hraček. Německo a Francie ukázaly jasně, kdo je v EU pánem. Zvoní hrana pevným telefonním linkám???
Jsou Romové něčím jako přírodní pohroma?
Provozovatel hlídaného parkoviště musí nahradit škodu. Strojový jazykový překlad je stále v plenkách.
Guvernátor Arnold vyhrál. Každý čtvrtý občan Česka okrádá stát na daních. Jak Saddám ošálil americkou CIA. Ať žije Socialistický Svaz Evropských Republik!
Nemáme rádi naše vykořisťovatele. Den bez aut je pitomost.
Je třeba navázat na dřívější družbu s Moskvou. Je opravdu americká zahraniční politika tak naivní? Ať žije nerozborné přátelství německého a českého lidu!
Už nikdy nekoupíte českou marmeládu. Nepodceňujte bakterii Legionella pneumophila.
Vynález kola, letadla, knihy a Hospodina je příčinou válek. Jak mne navštívil americký prezident. Jak přežít výpadek proudu nejen v USA. Je Václav Havel tunelář?
Trocha poezie nikoho nezabije. Samizdatová propagace komunizmu u nás.
Nepřítelem našich zemědělců je počasí. Jste pedofil/pedofilka? Vzhůru do Vatikánu!
Prozradí vás vaše duhovka. Zaveďme diferencované volební právo. Dovolená s manželkou ve znamení hádek a nevěry?
Svoboda potvrdil Klausovy obavy z ústavy EU. Co s vámi bude, až budete v důchodu?
Spojené státy evropské jsou naše budoucnost? Lékaři nebudou mít nikdy dost peněz.
Důchodci, emigrujte do Rumunska nebo do Bulharska! Tajemství Třetí říše.
Vládnoucí socialistická elita a hromadění majetku.
Proč je Václav Klaus najednou tak populární? Bojovný a vítězný První máj. Prezident nám nějak tápe v zahraniční politice. Já taky.
Jste všichni pitomá sebranka, tvrdí o nás vláda. Na Slovensku zavedli "třikrát a dost".
Válka přináší práci pro americké občany, válka je dobrá.
Přechod z diktatury k demokracii je vždy velmi složitý.
Válka o ropu je v zájmu americké veřejnosti. Úděsný stav českého jazyka na internetu. Infekční oddělení našich nemocnic stojí za starou bačkoru.
Až budeme v Unii, budeme jak v bavlnce. Američané dobyli bagdádské letiště. Socialisti, fašisti i antifašisti jsou proti válce.
Humanitární pomoc se bude rozdělovat jen pod samopaly? Revoluce, převrat nebo válka, všechno jedno.
Zachovejte klid, Ani oblečená ani svlečená, ani na voze, ani pěšky. Jdeme do války.
Romská migrace ze Slovenska do Čech je neúnosná. Jak jsem hrál s Klausem v letech 1946 - 1950 kuličky. Bushova Boží prozřetelnost.
Živá pochodeň na Václavském náměstí, 50 let od Stalinovy smrti. Ochutnejte antimilitaristický nápoj Mecca Cola!
Farmaceutické společnosti naříkají a chtějí sámošky. Mohou nám lesbičky zvýšit porodnost? Slepá víra občanů jako pramen moci našich politiků.
Ivan M. Havel nechce kandidovat. Raketoplán Columbia se 1.února při přistání zřítil.
Havel je na poslední chvíli pro válku s Irákem. Přes podporu komunistů Zeman po zásluze propadl.
Kdo na Hrad, který je krásnější než Bílý dům? Maurice Gibb zemřel.
Raeliáni a první klonovaný člověk, Milostivý panovník udělil poslední milosti zločincům.
* Vybraná čísla roku 2002
Otec strany Václav Klaus odešel z čela ODS, Ladislav Smoljak odmítá být prezidentem.
Neviditelný český Ježíšek bojuje se svatým Clausem, Počítačoví špioni jsou jistě i ve vašem počítači
Jak u nás stavět malé místní mosty po povodních? Konec kojných v Čechách a na Moravě ?
Dobrá věc se podařila, věrná láska zvítězila! (skončil sraz NATO)
Globální bezmoc armád, policií a tajných služeb. Komunistické mládí, směle vpřed !!!
Summit NATO - začíná přituhovat.
Jak přinutit pražské taxikáře k poctivosti?
Staňte se informátorem nebo agentem vnitra!
Američané se cítí podvedeni
Zkáza hlavního města. Mrtvoly a jen samé mrtvoly.
Lékařské stetoskopy jsou nebezpečné!
Českým prezidentem se stane jen naprostý nýmand?
Loupež století, Znaven tím vším, už chci jen smrt a klid, Je tenhle svět mužský nebo ženský?.
Černý pátek Špidlovy vlády, NUL vás může zabít v nemocnici, Hodinky nebo čip vám najdou vaše ztracené dítě. Válka s terorismem nemůže být vyhrána.
Bush tlačí na Radu bezpečnosti. Mobilní ochrana zásilek před zloději
Založte si firmu v daňovém ráji! Život bez majetku je přece tak snadný!
Tisíciletá voda? Budeme pro nárůst kriminality muset emigrovat?
Pryč se systémem politických stran!
V nemocnici pozor na sluneční skvrny! Falkon Capital a Soudkův ABRAM.
Kde vzal Srba 30 milionů ?
V nemocnici si skočte z okna, kdy se vám zlíbí.
Zapomeňte na elektronický podpis při styku s úřady.
Auta se kradou a výrobci s pojišťovnami si mnou ruce.
Ano, už jsem se rozhodl kandidovat, říká Pithart. Zapálili lesy v USA teroristé? Chcete prospět svému nenarozenému dítěti?
Kdo řídí Špidlu? Dělat kariéru nebo se starat o své blízké?
Milujte svého bližního a to i když je komunista. Zdá se vám, že postupně blbnete?
Dejte si naposledy homeopatický guláš. Čeká nás útok teroristů nebo policejní stát?
Závěrečný kabaret socialistů. Hackerský manifest
Proč škodovky nejdou na odbyt ? Proč nejste šťastní?
Jsou vaše děti nezvládnutelné a agresivní? Nešťastná generace bez zakázaného ovoce.
Zlatá střední cesta české politiky objevena.
Český tisk je v německých rukou. Vypadá to, že Darwin se zmýlil. Korupci odstraní jenom řízené provokace.
Losování místo voleb II.
Váš mobil je váš pán, hlídá vás 24 hodin, Hrad - hnízdo agentů StB a KGB II.
Je pražský Hrad doupě agentů StB? Zdravý nacionalismus je to, co nám chybí.
Dekrety prezidenta Beneše na internetu
Zločin a trest po našem. Dokument Ústavního soudu k sudetoněmecké otázce.
Naše armáda je na huntě, ale ví, jak na to. Dva tisíce let prokletá Palestina.
Bruselský lobbing, Losovací demokracie I.
Zase ty Havlovy nešťastné peníze!
Zrušte olympiády! Zadnice má jen dvě půlky.
Kapitulace před terorismem?
Chudáci v ODA, Falkon Capital.
Policie je vám na stopě! Přežili jsme konec světa?
* Vybraná čísla roku 2001
Zimní civilizace. Povinná angličtina?
Telecom zdražuje!
Chudák soudruh Čalfa! Zemřel Ladislav Zajíček.
Mandelova Svobodná Afrika?! Nafta a Afghanistán
Papež cílem teroristů? Chandra iďjot!
Homosexualita je jen neřest?
Bush senior a bin Ladin obchodní partneři? Sen o státě jako soukromé firmě
Zbabělí antiglobalisté, Komické dějiny ČSR-ČSSR-ČSFSR-ČR?
Válka jako atrakce, 600 let je mezi křesťanstvím a islámem, Jaké ženy chtějí muži v posteli?
Proč nemilujeme své politiky?
Člověk je prázdná nádoba.
Jak ochránit atomovou elektrárnu? Válka je dobrá!
Útok na USA! Rodí se nová rasa.
5 Havlových rysů člověka budoucnosti, Léčíte se po internetu?
Televizí proti xenofobii a rasizmu?
Romská turistika
Komunistický rozhlas?!! Kauce za ukradené peníze?
Právníci se pakují. Vy ještě nemáte osobní airbag?
Přihlašte vaše děti do Pionýra! Půjdete na operaci?
Televizní bouře? Jak vidí člen KSČM Stalina.
Volby v hospodě, Naše první šílená kráva.
Čistý štít KSČM.
Informace o mafii, Slováci a maďarština - a co my?
Dagmar Havlová obětí pornografů, J.Hašek a První máj,Vatikán a mimozemšťané.
Chcete žít déle? Měl se státní majetek rozdat?
Pátek třináctého, Žantovský a "tajná" Bilderbergská skupina
Bojíte se vyjít večer ven?
Jen pro pány! Jen pro dámy!
53. výročí Vítězného února.
Pozor na hovězí!
Kubánská anabáze Ivana Pilipa a Jana Bubeníka.
Jak vybrat generálního ředitele II, Hitler se vylodil v roce 1945 v Argentině?
Jak to viděl Áda.
Televizní revoluce, Prezidentský pomník, Bude Lenin naklonován?
* Vybraná čísla roku 2000
Automobil na stlačený vzduch.
Fabia Combi není kombík! Havel a 28.říjen
Demonstranti řádili v Praze jako psi!
Chléb a hry, Mimozemšťané jsou už tady!
21.srpen 1968 po 32 letech
Obrana tunelářů, Rádio na klíček
Tak nám zabavili Mein Kampf !
Žluté nebezpečí
Stalin radí škodovákům.
Ať žije První Máj!!?
Proč se nestal Havel vzorem občana?
Hitler a jeho dílo.
Albrightová na trůn!
Pojďme vymřít! Nu vot, kak paživáetě v Práge? 
* Vybraná čísla roku 1999
Pozdní lítost papeže nad upálením J.Husa.
Jak se zdá, ještě jste nezahynuli
Oslava SametovéRevoluce
Tajné zbraně
Kája Marxů vítězí
Larry nemá rád Vaška Havlů
Náboženství jako byznys
Vraždy zlodějů brambor, Osvoboďte trpaslíky!
Žluté nebezpečí? Ukrajinci staví u Prahy zemljanky
Chcete se stát agentem BIS? Sedm způsobů tunelování.
Zanechte vší naděje! Rychlá smrt
Můj otec byl zločinec!
Alkohol zachrání vaše geny
Také týráte svého dědečka?
Vyražené zuby si dejte do mléka
Alternativní policejní zbraň?
Lepra se blíží, Dětská pornografie
* Vybraná čísla roku 1998
Naši Vietnamci
Legionella, Xenofobisti
Výchova Američanů v Čechách Havel slaví porobu českého národa
Zakladatel internetu zemřel
Moje žena a Havel, Chemapol
Demokracie nebo monarchie?
Zeď v Ústí n/Labem
Co po nás zůstane?
Kdo je kdo?


Nastavte si jas a kontrast
Nastavit
[Valid RSS]
Sníh - Jízdní řády - Zpoždění - MHD Praha - Mapy - Telefony - TV program - Kina - Radiožurnál
D1 -  Dopravní nehody - Kde právě prší - Světové počasí - Sportka
Tabulky -  Jména - PSČ - Kurzy - EURO - Konzuláty - Ruzyňské letiště - Cestování - Balík ČP - Cena zlata
Slovník - SMS T-Mobile - SMS Vodafone - SMS Telefónica - Obch.rejstřík - Registr živnostníků - Kalkulačka
Google
Vážení čtenáři, pokud bych se snad v příštích dnech neozval s dalšími články, pak jsem buď zešílel, případně byl zatčen pro pomluvu, nebo jsem tak nemocen, že neudržím v ruce ani myš. Váš Jan Bílek, autor.
Za bezplatné poskytování internetového prostoru na adrese www.ahasweb.cz děkuji firmě Ahasware s.r.o.

Pomatený televizor SONY

Po příjezdu z dovolené jsem automaticky zapnul televizor SONY KDL-40R455B a ono nic. Na všech kanálech jen zpráva "Není signál".
>>> [celý text článku.] 15.8.2016 15:00

BREXIT ještě neplatí!

Naprostá většina médií a zejména politiků všech druhů zcela opominuli fakt, že podle britských zákonů má výsledek referenda o vystoupení VB z EU jen význam poradní! Teprve parlament musí na základě takového "lidového" doporučení hlasovat o tom, zda opravdu hodlá VB z EU vystoupit.
>>> [celý text článku.] 26.6.2016 15:00

Žijeme si jako prasata v žitě. Nebo ne?

České veřejnoprávní radio placené občany zvláštní daní vypustilo do světa toto překvapující zjištění: V Česku je výrazně levněji ve srovnání s evropským průměrem.
>>> [celý text článku.] 21.4.2016 10:30

Dohoda s Tureckem je boží!

Současní vládcové Evropy podepsali neskutečnou smlouvu s Tureckem, která otevře definitivně všechny brány do EU, tedy pokud ještě nějaké existují.
>>> [celý text článku.] 27.3.2016 15:30

Německo: střet civilizací.

Během silvestrovských nočních oslav se v blízkosti kolínského nádraží a katedrály shromáždilo asi tisíc mladých mužů a z jejich davu se začaly vyčleňovat skupiny o 20 až 40 lidech, kteří obkličovali ženy, sexuálně je napadali a okrádali.
>>> [celý text článku.] 10.1.2016 15:00

Schwarzenberg - ochránce muslimu.

Jistou částí obyvatelstva milovaný bývalý kancléř, exministr zahraničí a předseda partaje varuje pred obvinováním muslimů z jakýchsi zločinů...
>>> [celý text clánku.] 15.11.2015 18:00

Nevzali si Němci příliš velké sousto?

Starosta Volker Rohm z obce Hardheim to myslel s radami utečencům dobře. Byl ale obviněn málem z rasizmu.
>>> [celý text článku.] 9.10.2015 15:00

Bude dobyta pevnost Evropa?

Evropský parlament dnes velkou většinou hlasů podpořil návrh Evropské komise na přerozdělení 120 000 žadatelů o azyl z Řecka, Itálie a Maďarska.
>>> [celý text článku.] 17.9.2015 13:00

Vítejte v Evropě!?

Nejezděte sem, čekají vás těžkosti, vzkazuje Dánsko běžencům na Blízkém východě prostřednictvím placeného inzerátu ve čtyřech předních libanonských novinách.
>>> [celý text článku.] 9.9.2015 22:00

Německý podraz?

Merkel se zbláznila nebo jí někdo platí za rozložení EU? Prohlásila, že Německo přijme uprchlíky ze Sýrie.
>>> [celý text článku.] 2.9.2015 22:00

Nigel Farage o imigraci do EU.

Bez komentáře: "Za nápor utečenců a utopených jsou odpovědná stejná politická uskupení, která dnes navrhují kvóty..." říká Nigel Farage 22.června 2015 v Evropském parlamentu.
>>> [celý text článku.] 15.8.2015 16:00

Windows 10 ? Proč ne, ale opatrně.

Všichni uživatelé Windows 7, 8 nebo 8.1 obdrželi nabídku k instalaci nového systému Windows 10 zdarma.
>>> [celý text článku.] 11.8.2015 16:00

Aktuální je stavění železných opon.

Maďarsko se chystá vybudovat plot na hranici se Srbskem. Podívejte se pomocí Google Street View na krajinu, kde se to chystá.
>>> [celý text článku.] 27.6.2015 16:00

Proč se k nám imigranti zatím neženou?

Mám na mysli všechny pranárody kromě těch žijících směrem spíše na východ. Vyjímám tedy Slováky, Ukrajince, Rusy. Dle mého skromného nezávislého nestátního neziskového názoru se k nám nehrnou imigranti z Afriky, Středního východu i Asie z řady důvodů.
>>> [celý text článku.] 21.5.2015 16:45

Jak změnit anglickou verzi Office na českou.

Máte zakoupený Office v anglické jazykové verzi a rádi byste si jej nainstalovali v češtině? Nemusíte shánět žádný Langue Pack...
>>> [celý text článku.] 8.3.2015 17:00

Je možné vrátit na internetu zakoupený SW?

Ano, v zákonné lhůtě do 14 dnů, ale jen pokud neporušíte originální obal. Podle občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.) § 1837 spotřebitel nemůže totiž odstoupit od smlouvy...
>>> [celý text článku.] 31.1.2015 12:00

Jak jsem se veselil nedávno na chatě...

Inovace je základem každého pokroku. A tak si dnes můžete pustit i moje první soukromé video selfie. Natočeno na jednoduchý i když chytrý telefon známé čínské firmy HUAWEI Y300.
>>> [celý text článku.] 6.11.2014 10:00

Jak je vlastně rychlý mobilní internet od O2?

Každý, kdo používá delší dobu internet, podlehne pokušení zjistit, zdali to jeho internetové připojení je to pravé ořechové. Zdali neexistuje jiná lepší a hlavně levnější a rychlejší možnost, jak se připojit k té všesvětové síti.
>>> [celý text článku.] 4.11.2014 15:00

Křeček musí být vyhozen!

Stanislav Křeček, zástupce ombudsmanky pro lidská práva ve svém kontroverzním vyjádření v Lidových novinách uvedl, že situaci nelze vidět černobíle. Což mi přímo vzal z huby. Násilí v metropoli Ukrajiny si dovolil totiž relativizovat.
>>> [celý text článku.] 22.2.2014 10:00

Obama blahopřál Jihoafričanům k dosažené svobodě.

Americký president Barack Obama ve svém projevu na velkolepé tryzně věnované zemřelému bývalému prezidentovi Jihoafrické republiky Nelsonu Mandelovi jej několikrát jmenoval jeho kmenovým jménem Madiba. Možná záměrně ale spíše nechtěně tak upozornil na hlavní problém současné Afriky: kmenové uspořádání. Příchodem evropských, především pak britských kolonistů byl tento systém vládnutí téměř rozvrácen, ale po jejich odchodu se k němu afričané vracejí. Bohužel má spíše formu organizovaného zločinu.
>>> [celý text článku.] 12.12.2013 19:10

Bude hlavním telefonním operátorem Česka čínská státní firma?

Nejspíše netušíte, že většinovým vlastníkem Telefóniky již nejsou Španělé. To, že je firma nyní v českých (?) rukou by nás mohlo potěšit.
>>> [celý text článku.] 9.12.2013 12:10

Policie se probrala ze sna nebo neví kudy kam?

V souvislosti s aktuálními zásahy v českých growshopech, tedy legálních obchodech, kde lze koupit i potřeby pro pěstování marihuany, začali policisté ve více než 50 případech prošetřovat podezření z šíření toxikomanie.
>>> [celý text článku.] 16.11.2013 12:30

Kdybych... aneb boj o trůny.

Říkáte si: to je ale podivný název článku. Inu, co se dá dělat, mě to připadá jako příhodný začátek úvahy o předvolebním boji našich politiků.
>>> [celý text článku.] 18.10.2013 18:30

Super opoziční smlouva.

Jedině vláda národní jednoty může zachránit tento stát a společnost od věčných nesmyslných bitev "levice" a "pravice".
>>> [celý text článku.] 26.8.2013 18:30

Ano, pane premiére. Je to bramboračka.

Současná politická kalamajka je především docela výstižnou obžalobou tzv. demokratického státního zřízení západního stylu, které je od samého počátku v permanentní krizi.
>>> [celý text článku.] 15.6.2013 17:50

Error 1606 - nejde vám nainstalovat Java nebo Reader?

Všeobecně proklínaná chyba 1606 ve Windows (Nelze získat přístup k umístění v síti - velmi klamavá hláška!) je způsobená nesrovnalostmi v registru a tím pádem nejde nainstalovat nejen Java, ale i například tolik potřebný Adobe Reader.
>>> [celý text článku.] 9.5.2013 11:55

Koryta v budoucí vládě ČSSD rozdělena.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka 25.4.2013 informoval náš lid a celý svět včetně Politického grémia ČSSD o změnách, které po sjezdu ČSSD provedl jako vůdce a pán nad osudy socanů ve stínové vládě hlavní opoziční strany.
>>> [celý text článku.] 27.4.2013 11:55

Řízení o velezradě Václava Klause zastaveno.

ÚSTAVNÍ SOUD ZASTAVIL ŘÍZENÍ O VELEZRADĚ BÝVALÉHO PREZIDENTA VÁCLAVA KLAUSE. Ústavní soud, Brno, 27. března 2013, TZ 18/13 (aktualizováno dne 28. března o odlišné stanovisko soudkyně Ivany Janů).
>>> [celý text článku.] 31.3.2013 16:55

Pokus zrušit platnost Klausovy amnestie se nezdařil.

ÚSTAVNÍ SOUD SE ODMÍTL ZABÝVAT AMNESTIJNÍM ROZHODNUTÍM Z DŮVODU NEDOSTATKU SVÉ PRAVOMOCI.
>>> [celý text článku.] 17.3.2013 15:15

Zeman na trůnu českých králů.

Konečně se splnila odvěká touha bývalého prognostika, předsedy vlády a důchodce z Vysočiny. Jeho inaugurace proběhla ve vší důstojnosti i když jisté části české společnosti se chtělo zvracet, třicet pozvaných poslanců a deset senátorů se odmítlo dostavit a premiér Nečas se tvářil jakoby trpěl žaludeční nevolností.
>>> [celý text článku.] 10.3.2013 12:45

Česká pošta opět pokročila k privatizaci.

Současní "státní" manažeři ČP se snaží "svoji" firmu udržet v černých číslech. A docela se jim to daří přes narůstající konkurenci soukromých přepravních "balíkových" firem. A nyní přišli z novým nápadem: zjistili, že se ve všech městech, městečkách a vesnicích povalují peníze na silnicích.
>>> [celý text článku.] 2.3.2013 12:45

Jak klame dTest čtenáře.

V jedné tabulce únorového čísla časopisu dTest porovnávají autoři kromě jiných i laserové černobílé tiskárny. Zde uvedená Epson Aculaser M1400 je levná tiskárna typu tzv. Host-based neboli GDI (tištěný obraz musí vytvářet procesor počítače!).
>>> [celý text článku.] 22.2.2013 10:00

Šetřete inkoust a papír.

Používejte aplikaci HP Smart Print a šetřete papírem i inkoustem. Na příkladu výtisku předtím a potom vidíte, že pomocí aplikace Smart Print můžete odstranit záhlaví a zápatí, reklamy atd. a tisknout jen obsah, který skutečně potřebujete.
>>> [celý text článku.] 13.2.2013 12:55

Jak to bude dál?

Za zády ODS se domlouvají náčelníci ČSSD s TOP09. Převzetí moci provedou snadno vyvoláním společným hlasováním o vyslovení nedůvěry Nečasově vládě. Nový prezident Zeman pak pověří sestavením vlády předsedu ČSSD, kterým pravděpodobně již v tu chvíli nebude Sobotka.
>>> [celý text článku.] 2.2.2013 12:15

Megaupload je mrtev, ať žije Mega!

Zakladatel zakázaného serveru pro sdílení dat na internetu Megaupload, vystupující pod pseudonymem Kim Dotcom, rozjel slavnostně tuto neděli jeho novou verzi pod názvem Mega
>>> [celý text článku.] 21.1.2013 10:35

Rihanna na síti zaycev.net.

Rihanna, narozená jako Robyn Rihanna Fenty (* 20. února 1988, Saint Michael, Barbados) je barbadosská zpěvačka, která je ve své tvorbě ovlivněna styly R&B, reggae, dancehall a dance. Poslechněte si nejen jí na zaycev.net.
>>> [celý text článku.] 18.1.2013 15:15

Den voleb prezidenta je zde!

Po náročném absolvování kabaretu provozovaném kandidáty na prezidenta/tku jsem usoudil, že pouze Jeho Jasnost kníže Schwarzenberg je tím pravým, který by měl usednout na pražském Hradě.
>>> [celý text článku.] 11.1.2013 16:15

Globalizovaný vánoční dárek.

Od blíže neidentifikované vánoční či novoroční návštěvy se k nám do obyčejné české rodiny dostal jeden neobyčejný dárek. Byl ve tvaru vánoční komety upletené z proutí zavekované spolu s obsahem do igelitu.
>>> [celý text článku.] 3.1.2013 17:15

Druhý příchod Ježíše Krista je za dveřmi.

Tento měsíc se má něco stát i podle některých křesťanů, kteří šíří po celém světě a hlavně po internetu poselství nazvané Velké varování, oficiální stránka je na adrese varovani.org. Pro vaši orientaci jen několik ukázek z této 84 stránkové knihy, kterou si mají věřící vytisknout a nechat posvětit svým knězem...
>>> [celý text článku.] 13.12.2012 14:30

Volba prezidenta: pěšky jako za vozem.

Nerad bych ve vás vzbudil pocit, že nejlepší bude našeho třetího prezidenta nevolit. Jistě máte ale stejně jako já dojem, že vybrat si bude těžší než výběr dobrého a bezpečného rumu pro vánoční pečení.
>>> [celý text článku.] 4.12.2012 15:15

Musí Česká pošta dodat zásilku i do chaty?

Odpověď je jednoduchá: pokud má chata evidenční číslo, stojí v ůředně pojmenované ulici a je k ní přístup po veřejné běžně sjízdné cestě, musí pošta dodávat.
>>> [celý text článku.] 28.11.2012 11:15

Nedemokratické volby v Česku.

Je zcela zřejmé, že výsledek právě skončených voleb do krajských orgánů i do senátu je důsledkem naprosto nedemokratického volebního systému.
>>> [celý text článku.] 21.10.2012 11:45

Certifikujte nebo zhyňte!

Pokud máte doma nějaké ty láhve s alkoholickými nápoji od českých výrobců a chcete získat jistotu o jejich nezávadnosti, můžete si celkem snadno na stránce www.certifikacelihovin.cz vyplnit dotazníček a v kladném případě získat certifikát výrobce.
>>> [celý text článku.] 7.10.2012 12:45

Falšovat alkoholické nápoje je tak snadné!

Kolem falšování alkoholových nápojů koluje spousta dohadů a nepotvrzených zpráv o tom, jak a z čeho se tyto levné lihoviny vyrábějí. Zejména Česká televize nepodává seriozní informace a její relace o "epidemii metyl" jsou plné polopravd a neurčitých sdělení.
>>> [celý text článku.] 21.9.2012 16:15

Konec chlastu v Česku.

Ministr zdravotnictví právě teď vyhlásil zákaz prodeje rozlévaných alkoholických nápojů z obsahem alkoholu nad 30 procent ve všech stáncích a to včetně mobilních.
>>> [celý text článku.] 12.9.2012 16:45

Dostat se v Česku do vazby je více než snadné...

Říká podplukovník vojenského zpravodajství v záloze Mgr. Roman Liener.
>>> [celý text článku.] 5.9.2012 15:45

Proč se dala Motolská nemocnice do pohybu?

Rekonstruované křídlo budovy B fakultní nemocnice v Motole se při stavebních pracích pohnulo za posledních 10 dnů o 10 centimetrů. Vedení motolské nemocnice je v pohotovosti. Krizový štáb musel ve středu urychleně zasednout kvůli posunu křídla B v dětské části pavilonu.
>>> [celý text článku.] 17.8.2012 11:45

Chrenek si koupil Fischerovu přízeň za 9 milionů.

Spolumajitel Třineckých železáren Tomáš Chrenek daroval nepochybně zcela nezávazně expremiérovi Janu Fischerovi devět milionů korun na kampaň před prezidentskými volbami.
>>> [celý text článku.] 2.8.2012 9:15

Rath po vzoru A.H. píše ve vězení svůj Mein Kampf.

Ve své nejnovější kapitole svých zápisků z vězení hledá odpověď na otázku "Jak zajistit, aby co nejvíce peněz končilo v hodnotách trvalého charakteru?
>>> [celý text článku.] 24.7.2012 12:15

Podivné vládní počty.

Podle Českého rozhlasu naše milá vláda tvrdí, že ubyly tisíce úředníků a ušetřily se miliardy.
>>> [celý text článku.] 17.7.2012 12:15

Podvodné DNS servery FBI snad vypnula.

Jak informuje Daniel Dočekal, v listopadu loňského roku FBI zadržela a obvinila sedm lidí z podvodů a počítačových zločinů, podařilo se ukončit činnost jednoho z největších příkladů škodlivého softwaru.
>>> [celý text článku.] 10.7.2012 15:15

Kam si sednout v zájezdovém autobusu?

Autobus cestovní kanceláře Atlas Adria z Brna havaroval v sobotu 23.června kolem čtvrté hodiny ranní na dálnici A1 Záhřeb-Split mezi tunely Krpani a Sveti Rok. Osm cestujících zemřelo, zbylých 43 lidí záchranáři převezli do nemocnice.
>>> [celý text článku.] 15.6.2012 9:15

Kalousek má stažený zadek.

A to dosti, neboť v obavách, že policie rozšíří obžalobu Vlasty Parkanové i o jeho osobu a další ministry, nelenil a natočil pod hlavičkou ministerstva financí video o tom, jak nesmyslná je obžaloba Parkanové z toho, že okradla státní pokladnu o stamiliony korun při nákupu letadel CASA ze Španělska.
>>> [celý text článku.] 18.6.2012 12:40

Poslední projev poslance Ratha.

Kdo měl zájem, mohl sledovat pátého června v přímém přenosu neobvyklé a zcela nevídané představení ze sněmovny. Známý divadelník a komik, poslanec David Rath zde vystoupil při hlasování o jeho vydání útrpnému právu neboli soudní moci.
>>> [celý text článku.] 8.6.2012 17:00

Kupovat si počítač all-in-one je hloupost.

Místo toho si za stejné peníze můžete pořídit notebook plus monitor s větší úhlopříčkou (24"), než se u all-in-one konfiguracích vyskytují (21,5").
>>> [celý text článku.] 18.5.2012 11:00

David Rath je v litoměřickém vězení.

Podle Českého rozhlasu policie v pondělí 14.května obvinila poslance a středočeského hejtmana Davida Ratha. V jeho rukou nalezla sedm milionů korun...
>>> [celý text článku.] 17.5.2012 11:55

Některá nařízení Rady EU bychom mohli v předstihu zavést i u nás.

Jedná se o rozhodnutí, která platí pro Řecko s cílem vyřešit katastrofický stav jeho hospodaření s veřejnými prostředky.
>>> [celý text článku.] 5.5.2012 17:40

Věznit zločince není levná záležitost.

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil požádá vládu o uvolnění dalších 940 milionů korun pro vězeňskou službu na tento rok. Kvůli zvyšujícímu se počtu vězňů podle něj nebude letos vězeňství stačit schválený rozpočet 7,5 miliardy korun.
>>> [celý text článku.] 27.4.2012 15:20

Koho budete volit právě vy?

Ve víru dnešních událostí, tedy ve víru vytvářeném systematicky odborníky na mediální manipulaci s občany, se naskýtá otázka, co bude potom, až padne vratká vláda - ať už dobrovolně nebo vyslovením nedůvěry.
>>> [celý text článku.] 19.4.2012 11:20

Nejlepší vejce jsou z nových klecí.

Nejsou vejce jako vejce. Při současném posuzování systémů chovu nosnic, které připadají v úvahu v souvislosti s platností směrnice EU 74/1999, která byla zařazena do předpisů pro chov nosnic v jednotlivých členských zemích, je nutné si zachovat především zdravý rozum.
>>> [celý text článku.] 10.4.2012 10:30

Merkel dnes navštíví Čechy a Moravu.

Pět hodin stráví dnes v Praze německá kancléřka Angela Merkel. Jednat tu má hlavně o finanční situaci v EU a projednat i otázku kam s německou ekoelektřinou.
>>> [celý text článku.] 3.4.2012 10:30

Milan Sobotka: Církevní restituce jinak.

Je zvláštní, že v diskusi o církevních restitucích, kterou vyvolala L.Procházková svým článkem Církev nemá na restituce právní nárok, chybí zcela zřetel ke kulturnímu a duchovnímu aspektu vrácení církevního majetku.
>>> [celý text článku.] 26.3.2012 11:30

Stojí iPad 2 opravdu za těch 13 000,-Kč?

Na serveru TechRepublic.com se najdou zajímavé věci. Mezi ty atraktivní články patří i galerie fotografií dokumentující rozebírání zajímavých IT výrobků.
>>> [celý text článku.] 19.3.2012 11:40

Klausovy zločinné intriky proti Unii.

Podle prezidenta by nynější krize eurozóny neměla znamenat, že dojde ke snížení podpory pro turecké členství v EU. Alespoň z jeho strany tomu tak není. "Česká republika je zřetelným a jasným podporovatelem vstupu Turecké republiky do Evropské unie," řekl Klaus po jednání se svým tureckým protějškem Abdullahem Gülem.
>>> [celý text článku.] 12.3.2012 15:40

Náš velký brácha Google bdí 24 hodin!

Google vám všude, kde jsou na stránkách jeho reklamy, podstrkuje vám všechno to, co je vaše oblíbené, co často hledáte a podle tohoto obsahu dokonce usuzuje, kolik je vám let a jakého jste pohlaví. Ne vždy se mu to daří.
>>> [celý text článku.] 8.3.2012 10:50

Dost už korupce, buchty jsou důležitější!

Když se podíváte na novinové titulky, je to souvislá a nekonečná přehlídka odhalených podvodů nebo podezřelých transakcí, rozkrádání státních peněz, tedy peněz vytažených z kapes daňových poplatníků.
>>> [celý text článku.] 28.2.2012 10:50

Zvolme si konečně prezidentku!

Prezident Václav Klaus v pátek 17.února podepsal zásadní změnu české ústavy formou ústavního zákona, kterým se mění volba prezidenta na volbu přímou všemi voliči. Klausova nástupce tak budeme volit příští rok.
>>> [celý text článku.] 21.2.2012 12:10

3D tisk lidských orgánů.

Chirurg Anthony Atala demonstruje počáteční fázi experimentu, který by mohl jednoho dne vyřešit problém získávání dárců lidských orgánů: Předvádí 3D tiskárnu, která používá živé buňky pro výstup transplantovatelné ledviny. Pomocí podobné technologie Dr. Atala na předvádění přítomný mladý pacient Luke Massella získal před deseti lety "tištěný" močový měchýř.
>>> [celý text článku.] 14.2.2012 10:10

Běda, jsme ztraceni, vyloučeni z Evropy!

Velký Evropan pan Pehe vyzývá jeho milost knížete Schwarzenberga ke vzpouře proti premiérovi a prezidentovi, kteří proti přání pana Pehe odmítají smlouvu, na jejímž základě má vniknout evropská rozpočtová unie.
>>> [celý text článku.] 7.2.2012 10:15

Udělejte si z vašeho starého počítače datový sklad!

Třeba tak, jak jsem to spáchal já osobně. Poté, co jsem chtěl skoncovat s trapným starodávným mnohokrát vylepšovaným desktopem a koupil si svůj první skutečně nadupaný notebook, jsem stál v rozpacích, co dělat s těmi hromadami dat uloženými na nikterak nepatrných discích toho starého pomalého nebožáka s Windows XP, který již nebyl schopen do sebe přijmout nejnovější Windows 7.
>>> [celý text článku.] 3.2.2012 18:50

Německo by nejraději zabralo Řecko jako další spolkovou zemi.

Podle odhadů svaté bankovní trojice - Evropské komise (EK), Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Evropské centrální banky (ECB) bude nutné místo původních 130 miliard eur dohodnutých koncem loňského října zvýšit druhý záchranný balík pro Řecko na neskutečných 145 miliard eur (3 biliony a 659 miliard korun).
>>> [celý text článku.] 30.1.2012 12:20

Nejen v Praze je nadbytek rodinných a bytových domů.

V Praze je celkem 9.130 neobydlených domů, z toho je 7.844 rodinných. Jen k rekreaci z nich slouží 301, 428 neobydlených domů je v přestavbě a dalších 215 domů je nezpůsobilých k bydlení. Neobydlených je i 375 bytových domů (činžáků), z toho jich je 32 v přestavbě a 16 nezpůsobilých k bydlení.
>>> [celý text článku.] 26.1.2012 11:20

Platíme všichni autorské poplatky a nic za to.

Čeští a slovenští hackeři hlásící se ke skupině Anonymous v pondělí v 18 hodin zaútočili na web České protipirátské unie (ČPU). Piráti tím reagují na podporu, kterou ČPU vyjádřila úřadům při odpojení služby MegaUpload, která byla celosvětově využívána k nelegálnímu kopírování především filmů. Stránky ČPU jsou od včerejší 18. hodiny stále nedostupné.
>>> [celý text článku.] 24.1.2012 16:00

Lékárníci nechtějí počítat tabletky.

Podle návrhu ministra zdravotnictví Hegera by lékaři mohli předepisovat ne celá balení léků, ale pouze určitý potřebný počet tabletek tak, aby se nedobrané tablety nemusely vyhazovat.
>>> [celý text článku.] 18.1.2012 11:30

MusicJet je pěkná zmršenina: neumí vyhledávat.

Na českém internetovém nebi se objevila po pádu serveru i-legal.cz nová služba MusicJet nabízející poslech (zdarma) i stažení hudebních nahrávek (za peníze). Stáhnete si speciální hudební přehrávač, zaregistrujete se a můžete si vyhrávat celý den to, co si v jeho databázi nahrávek najdete.
>>> [celý text článku.] 16.1.2012 12:30

Platíte si důchodové připojištění?

Téměř dva miliony občanů možná přijdou příští rok o státní příspěvek k důchodovému připojištění. Právě tolik lidí si totiž spoří méně než 300 korun měsíčně.
>>> [celý text článku.] 13.1.2012 10:30

Duo Merkozy.

Vraťme se ještě zpět na konec minulého roku. Na Silvestra uvedla německá televizní stanice ARD nelítostně drsnou parodii na duo Merkozy inspirovanou známým britským skečem ze šedesátých let "Dinner for one" (Večeře pro jednoho). Autoři parafráze si utahují z toho, jak smrtonosnou nástrahou je pro Sarkozyho současná image těsně semknuté dvojice.
>>> [celý text článku.] 10.1.2012 10:30

Nigel Farage - nepříjemná veš v kožichu EU.

Pozoruhodné projevy některých evropských politiků najdete na euroseptik.cz. Zvláště doporučuji proslov britského politika jménem Nigel Farage (United Kingdom Independence Party - UKIP) nazvaný: Volný obchod máme i bez Evropské unie. Dále nabízím některé jeho brilantní projevy v Evropském parlamentu.
>>> [celý text článku.] 9.1.2012 08:00

Soudní dvůr EU nařizuje vládám států EU!

Žadatel o azyl v kterémkoliv státě EU podle deníku Tageszeitung nemůže být předán jinému státu EU, kde by byl "vystaven riziku nelidského či ponižujícího zacházení." Tímto rozsudkem dal Soudní dvůr EU za pravdu šesti uprchlíkům původem z Afghánistánu, Iránu a Alžírska, kteří se do EU dostali nelegálně přes Řecko a následně zažádali o azyl ve Velké Británii a Irsku.
>>> [celý text článku.] 5.1.2012 13:55

Chtěla bych se zeptat, zda tento telefon snímá gelové nehty?

Nejedna slečna může mít problém s ovládáním svého mobilu s dotykovým displejem. Dnešní moderní smartphony mají displeje buď kapacitní nebo rezistivní.
>>> [celý text článku.] 3.1.2012 12:55

Umíme si vybrat své vůdce?

Podle "průzkumu" iDNES.cz virtuální voliči do druhého užšího kola o post prezidenta vyslali dva velmi odlišné muže.
>>> [celý text článku.] 2.1.2012 10:55

Čína je opět nezávislejší.

Čína uvedla včera do provozu vlastní navigační a lokalizační systém Beidou 2, nazývaný také Compass. Podle agentury AFP vyvíjí Čína tento systém od roku 2000 s cílem snížit svoji závislost na cizích technologiích.
>>> [celý text článku.] 28.12.2011 14:25

Dárky hýbou světem.

Dárky, dárky, dárky!!! Dnes je poslední den, kdy můžete ještě bez obtíží pořídit poslední dárky. Sice si je můžete objednat ještě leckde i na internetu, ale řada obchodů nezaručuje jejich dodání během zítřka, jen v případě, že si je osobně vyzvednete ve "výdejně" nebo v kamenném obchodě firmy, která internetový obchod provozuje.
>>> [celý text článku.] 23.12.2011 10:25

Prezident pohřbívá s pompou Václava Havla.

Dnešní "přesun" ostatků Václava Havla z jeho soukromého bývalého kostela sv.Anny (založil roku 927 kníže Václav) Pražská křižovatka byl svého druhu absurdním divadlem, které by se Vaškovi dozajista líbilo.
>>> [celý text článku.] 21.12.2011 11:25

Nemáte v počítači místo na instalaci dalších programů?

Dnes se vrátíme k praktickým a užitečným radám, budování kultu Václava Havla ponecháme politikům a médiím. Jak tedy řešit situaci, kdy při instalaci Windows byl pro systém a instalaci uživatelských programů vymezen malý prostor?
>>> [celý text článku.] 20.12.2011 11:25

Z kulisáka a dramatika prezidentem.

Takto bude možná za sto let začínat životopis Václava Havla v nějaké celosvětové kulové paměti lidstva.
>>> [celý text článku.] 19.12.2011 12:25

Viry.cz: Stuxnet, Duqu a záplaty Microsoftu.

Na stránkách Viry.cz se píše: Microsoft vydal pravidelný balík bezpečnostních záplat, mezi kterými figuruje i záplata, kterou popisují v Bulletinu MS11-087. Záplaty pochopitelně "záplatují" známé chyby v programech.
>>> [celý text článku.] 16.12.2011 11:35

Jsou dnešní staří moudří?

To je tedy titulek. Je to vůbec česky? No nic, zkuste raději hádat, kdo napsal tato slova: "Když otcové prostě povolí svým dětem a nechají je dělat, co se jim zachce..., když se synové přestanou bát svých otců a vážit si jejich hodnot..., když se učitelé třesou před svými žáky, místo aby je vedli přímou cestou...
>>> [celý text článku.] 15.12.2011 10:35

Vodafone testuje v Berouně HSPA+.

Vodafone spustil v Berouně test nejrychlejší technologie pro připojení k mobilnímu internetu v ČR.
>>> [celý text článku.] 14.12.2011 12:15

Máme všeho schopné vojenské logisty.

Česká armáda bude řídit zásobování Severoatlantické aliance (NATO) a Evropské unie (EU) v zahraničních operacích. Prozatím budou armádní specialisté zodpovídat za logistiku převážně sousedních zemí a členů aliance.
>>> [celý text článku.] 13.12.2011 12:35

Čestný maršál trampů je na tom špatně.

Ladislav "Frank" Nykl z Chodova na Sokolovsku patří mezi nestory českého trampingu, je čestným maršálem trampů v západních Čechách i amatérským badatelem o Divokém západu.
>>> [celý text článku.] 12.12.2011 10:55

Kupujete chytrou nebo hloupou tiskárnu?

Pokud jste se rozhodli si koupit novou tiskárnu, ať už dobrovolně nebo z donucení, protože se buď nedá připojit do vašeho nového počítače přes USB nebo pro ni její výrobce neráčil naprogramovat driver pro Windows 7, pak vybírejte opatrně, dlouho a kupujte uvážlivě jako já.
>>> [celý text článku.] 8.12.2011 12:30

Josef Mašín odsoudil sebevraždu Jana Palacha.

Zuřivá diskuse se rozpoutala na Parlamentních listech pod rozhovorem Josefa Mašina o Palachovi. Mašín Palachův čin tvrdě odsuzuje například slovy "Nedovedu se vžít do duchovního stavu a představ člověka trpícího akutní depresí. Čtyři litry benzinu, který si k tomuto účelu koupil, k rychlému usmrcení rozhodně nestačí."
>>> [celý text článku.] 6.12.2011 16:55

Novináři sabotovali vyšetřování korupce kolem Pandurů.

Název článku vypadá poněkud nepochopitelně, ale je to skutečně tak. Tím, že Mladá fronta Dnes a Právo zveřejnily 11.května 2011 výpověď rakouského manažera Stephana Szücse, utajeného svědka v případu údajně předraženého čtrnáctimiliardového nákupu obrněných vozů Pandur pro českou armádu, v němž může jít o vysoké úplatky, narušily vyšetřování...
>>> [celý text článku.] 5.12.2011 10:55

Na soukromém maškarním plese se může hajlovat.

Hajlování na maškarním plese ultrapravicového uskupení Národní odpor tak nebude potrestáno. Nejvyšší soud totiž zamítl dovolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který se neúspěšně pokusil zvrátit osvobozující verdikt pražských soudů nad hajlujícím účastníkem maškarního plesu.
>>> [celý text článku.] 2.12.2011 12:35

Kandiduji na prezidenta.

Bývalý premiér Jan Fischer je podle svých slov připraven kandidovat na prezidenta. Podporuje jednoznačně přímou volbu a uznává, že aby si hlavu státu mohli volit sami občané, bude třeba mnoha kompromisů.
>>> [celý text článku.] 1.12.2011 10:35

Může vám tiskárnu někdo zapálit na dálku?

Profesor Salvatore J. Stolfo z Columbia University a jeho kolegové tvrdí, že současné tiskárny pracující samostatně v počítačových sítích jako tiskové servery, lze ovládnout na dálku podobně jako počítače.
>>> [celý text článku.] 30.11.2011 13:45

Napadli ruskou "marťanskou" sondu mimozemšťané?

Podle článku v časopisu Respekt, dosavadní pokusy Evropské kosmické agentury pomoci Rusům navázat spojení se sondou Fobos-Grunt, jíž se nepodařilo odstartovat z oběžné dráhy Země, zatím nepřinesly výsledek. Sonda na rádiových vlnách "cosi drmolí", na Zemi tomu ale nikdo nerozumí.
>>> [celý text článku.] 29.11.2011 13:45

Víte, co je to Host-based tiskárna?

Jsou to většinou ty překvapivě levné. Někteří odborníci tvrdí, že to ani tiskárna není, že je to vlastně jenom kopírka tisknoucí jen hotové "obrázky", které musí dostat hotové od počítače. Toto zařízení používá GDI rozhraní, zabudovaně do Windows.
>>> [celý text článku.] 28.11.2011 10:55

MUS: Jak se dají vytáhnout peníze odjinud než z vlastní kapsy.

Odpověď je jednoduchá: snadno, když víte, jak na to. Zaujalo mě to slovíčko "vytáhnout" v souvislosti ze způsobem, jakým proběhla privatizace polostátní společnosti Mostecká uhelná a.s. (MUS). Pokusme se stručně rekapitulovat, co se vlastně stalo tak hrozného, že se tím zabývají nejen švýcarští policisté a soudy, ale dokonce i náš milý premiér Nečas...
>>> [celý text článku.] 25.11.2011 11:55

Zbláznil se svět nebo já?

Jak informoval britský deník Telegraph, neznámí hackeři v pondělí podnikli soustředěný útok na virtuální účty uživatelů herních konzolí Xbox od Microsoftu. Hráči z pětatřiceti zemí tak přišli o miliony liber. Další krimi zprávy v textu.
>>> [celý text článku.] 24.11.2011 10:45

Němci budou diskutovat o dostavbě Temelína?

Uspořádání veřejné diskuse v Německu o dostavbě jaderné elektrárny Temelín nabídl kancléřce Angele Merkelové premiér Petr Nečas. Učinil tak v dopise, o kterém ve středu informoval Český rozhlas Radiožurnál. Společný postup podle Nečase může vést k dalšímu posílení česko-německých vztahů a vzájemné spolupráce nejen v energetické oblasti.
>>> [celý text článku.] 23.11.2011 11:45

Letem internetovým světem.

Naučte e-mailového klienta Thunderbird deset nových funkcí. Šikovné příslušenství pro notebooky. Na Google Android číhají nové hrozby.
>>> [celý text článku.] 22.11.2011 12:25

Cikrt detektivem a za komunistů bylo líp.

Tomáš Cikrt se rozhodl být soukromým detektivem. Ve svém článku Je za zmizením profesora firma Diag Human? přichází z řešením této záhady. Třetině Čechů prý bylo za komunistů líp, vyplynulo z průzkumu společnosti SC&C pro Českou televizi.
>>> [celý text článku.] 21.11.2011 11:25

Přejetí plyšáci v parlamentu.

Poslanec Václav Votava (ČSSD) si ve sněmovně 5.11.2011 postěžoval: "Já jsem si dneska naprosto zhnusen přečetl v Novinkách článek pod názvem Přejetí plyšáci s vyhřezlými vnitřnostmi jako dárek k Vánocům. Nevím, jestli jste ten článek četli. Internetová hračkářství začala nabízet nový hit - takzvaná přejetá zvířátka..."
>>> [celý text článku.] 18.11.2011 09:25

Kurs angličtiny BBC zdarma ke stažení.

V archivu internetových stránek britské rozhlasové a televizní stanice BBC můžete objevit docela zajímavé poklady. Tak například zde najdete i po několika letech od doby vysílání rozhlasový kurz angličtiny nazvaný Anglicky s BBC v textových souborech včetně zvukových nahrávek.
>>> [celý text článku.] 16.11.2011 13:20

Bezpečné samozhášecí cigarety od 17.11.2011.

Po několikaletém úsilí bruselských politiků a úředníků bude zase svět bezpečnější. Bývalý kuřák a vášnivý bojovník proti kouření cigaret John Dalli (*5. října 1948), maltský a evropský politik, od února 2010 komisař pro zdravotnictví a spotřebitelskou politiku, tento boj proti požárům zaviněným kuřáky završil vydáním příslušných norem a nařízení.
>>> [celý text článku.] 15.11.2011 11:40

Dobijte si kredit online.

Už i mobilní operátor Telefónica O2 nabízí možnost dobít si kredit předplacené služby pomocí platební karty přes internet. Pro dobití kreditu pro libovolné mobilmí číslo můžete využít rychlé jednorázové dobíjení. Když se u O2 zaregistrujete, budete mít možnost dobíjení přes SMS nebo nastavení automatického pravidelného dobíjení.
>>> [celý text článku.] 14.11.2011 11:50

I Číňané se chtějí vozit v autě.

Čínská asociace automobilového průmyslu vydala v Pekingu zprávu, ve které se uvádí, že Čína v prvních deseti měsících letošního roku vyrobila a prodala přes 15 milionů aut, což představuje meziroční zvýšení o 3%.
>>> [celý text článku.] 11.11.2011 11:11

Jak okrást britské daňové poplatníky.

Británie je tradičním místem českých i slovenských Romů prchajících ze své nenáviděné rodné země, kteří tam očekávají lepší zacházení a vyšší sociální dávky. Získat sociální podporu v Británii není ale od jisté doby nijak jednoduchá věc, hlavní podmínkou je, že musíte mít trvalé bydliště a pracovat nepřetržitě nejméně 12 měsíců.
>>> [celý text článku.] 10.11.2011 12:30

freeSAT: akce/neakce nebo podfuk?

...Při zavádění nových služeb bývá zvykem nabízet danou omezenou dobu určité akční balíčky se znatelně sníženou cenou, která po předem oznámené době skončí a dále platí nalákaný zákazník "normální", tedy zvýšenou cenu. Společnost UPC DTH ale vynalezla nový trik.
>>> [Trvalá adresa tohoto článku.] 9.11.2011 11:50

O tom, koho musí podnikatelé zaměstnat a koho nesmí odmítnout.

Do rozbouřených vod protiromských nálad vhodil včera pan Petr Mach, předseda Strany svobodní občané takový menší granát svým článkem ve svém blogu na iDnes.
>>> [celý text článku.] 8.11.2011 11:50

Soubory PDF vytvoříte zdarma.

Program Software602 Print2PDF Free poskytuje snadné vytváření dokumentů v univerzálním formátu PDF z jakýchkoli Windows aplikací. Bezplatně pro širokou veřejnost nabízí převod různých souborů do jednoho PDF dokumentu s funkcemi pro jeho zabezpečení heslem, vkládání příloh a vícenásobné podepsání elektronickým podpisem spolu s časovým razítkem.
>>> [celý text článku.] 7.11.2011 10:40

Václav Klaus řekl:

...Chtěli jsme tržní ekonomiku, dostali jsme však místo toho velmi evropskou 'soziale Marktwirtschaft', sociálně - tržní ekonomiku, která je charakterizována rozsáhlou redistribucí, paternalismem, nedostatkem motivace, nadměrnou regulací, intervencí státu do všech možných i nemožných oblastí, iracionální podporou (subvencování) zdánlivě nadějných, ale ekonomicky zcela nesmyslných projektů, kontraproduktivní rigiditou trhu práce, rozpočtovými deficity a velmi chabým ekonomickým růstem...
>>> [celý text článku.] 4.11.2011 10:45

Vojáci nevědí co chtějí a nedají pokoj, dokud to nedostanou.

Sledujete-li delší dobu pokusy o vyzbrojování naší "expediční" armády určené především pro zahraniční nasazení v rámci distribuce demokracie západního střihu do zemí, které nemají o něco takového zájem, jednoznačně dospějete k závěru, že ti občané našeho státu, kteří si hrají za peníze daňových poplatníků na vojáčky, skutečně nevědí, jaké zbraňové systémy by měli zakoupit.
>>> [celý text článku.] 3.11.2011 10:45

Bude v Řecku vládnout vojenská chunta?

Řecký vládní kabinet jednomyslně podpořil návrh premiéra Jorgose Papandrea na vypsání referenda o pomoci eurozóny, což šokovalo politiky i finanční trhy v Řecku a v zahraničí. Z politického hlediska je to jasné selhání politika, který nedokáže přijmout osobní odpovědnost za takové zásadní rozhodnutí, které bude mít negativní vliv na život občanů své země.
>>> [celý text článku.] 2.11.2011 10:45

Zabezpečte si svůj počítač proti krádeži identity teď hned!!!

Dnes si dáme něco pro rozšíření znalostí a také získáte radu, jak si zabezpečit práci na svém počítači zejména při nakupování na internetu s platbou kartou a také při elektronickém bankovnictví nebo při obchodování s akciemi.
>>> [celý text článku.] 1.11.2011 11:45

Vězňům se ve vězení líbí.

Podle deníku Právo (dříve Rudé právo:) část vězňů, kteří se za mříže dostali za méně závažné trestné činy, jako jsou třeba krádeže, nechce být předčasně propuštěna na svobodu.
>>> [celý text článku.] 31.10.2011 10:35

Poloviční bankrot Řecka.

Po celonočním jednání se představitelé eurozóny dohodli se soukromými věřiteli Řecka, že mu odpustí polovinu dluhů, tedy přibližně 100 miliard eur. Evropa se dále dohodla na rekapitalizaci bank a na plánu navýšit euroval.
>>> [celý text článku.] 27.10.2011 10:35

Pořídíte si bezkontaktní platební kartu?

Česká spořitelna zahájila 3. října 2011 vydávání bezkontaktních debetních karet Visa, které budou umožňovat platby kartou do 500 Kč bez zadání PIN kódu. Pro každou transakci nad částku 500 Kč musíte zadat PIN.
>>> [celý text článku.] 26.10.2011 11:30

Svobodná Libyje zavede právo šaría.

Překvapení: předseda libyjské Přechodné národní rady Mustafá Džalíl vyhlásil právo šaría za základ nové Libye. Francie reagovala po svém: "Budeme dohlížet na to, aby hodnoty, za které jsme bojovali na straně libyjského lidu, byly respektovány: demokracie, úcta k lidskému životu, rovnost práv mužů a žen. To je pro nás naprosto zásadní," zdůraznil premiér Juppé.
>>> [celý text článku.] 25.10.2011 11:40

Kdo vlastně nakoupil státní dluhopisy?

Dluhopisy z úvodní emise byly k dostání na celkem 378 pobočkách České spořitelny, ČSOB a Komerční banky. Cenné papíry si mohli koupit občané ČR i cizí státní příslušníci. Dále byly k dispozici občanským sdružením, nadacím a nadačním fondům, církvím, obecně prospěšným společnostem a zahraničním neziskovým společnostem.
>>> [celý text článku.] 24.10.2011 10:40

Kaddáfího zabili jako psa v prachu silnice.

Po leteckém útoku byla jeho kolona rozprášena a Kaddáfí se ukryl v kanále, odkud jej zraněného vytáhli povstalci. Poté, co jej údajně vezli do nemocnice, byl zabit "zbloudilou kulkou".
>>> [celý text článku.] 21.10.2011 11:10

Microsoft koupil Skype.

Společnost Microsoft oznámila, že dokončila akvizici společnosti Skype Global. Podmínky, za nichž Microsoft koupil internetovou komunikační společnost Skype za částku 8,5 miliardy dolarů, byly vyjednány investiční skupinou Silver Lake a transakce byla původně oznámena 10. května 2011. Akvizice proběhla za souhlasu správních rad obou společností.
>>> [celý text článku.] 20.10.2011 11:40

EU souhlasí s ratifikací "Klausovy" výjimky z Lisabonu.

Evropská unie vyslyšela žádost české vlády a na zasedání ministrů zahraničních věcí dala zelenou ratifikaci české výjimky z listiny základních práv souběžně se smlouvou o přistoupení Chorvatska.
>>> [celý text článku.] 19.10.2011 10:50

Papežská svatá krev v Ostrově a v Olomouci.

Mylně jsem se domníval, že víra v zázračnou moc svatých ostatků neboli relikvií byla rozšířená v dobách dávných, zejména pak ve středověku. V českých zemích byl vášnivým zájmem o ostatky svatých známý Karel IV., který pro jejich získání neváhal utrácet velké peníze.
>>> [celý text článku.] 18.10.2011 11:50

Muslimové zavinili smrt Ottly Kafkové-Davidové.

Na první pohled to vypadá nesmyslně, ale muslimové skutečně zasáhli tragicky do života Kafkovy rodiny.
>>> [celý text článku.] 17.10.2011 10:00

Budete zítra také demonstrovat?

Do hlavního města Belgie a EU přijíždějí od minulé soboty skupiny především mladých aktivistů (ti starší musí pracovat, pokud ovšem práci mají...), které se chystají zapojit do velké zítřejší akce.
>>> [celý text článku.] 14.10.2011 10:25

Quo vadis, Apple?

Nejsem odborníkem na výrobky firmy Apple. Nemám a nebudu mít iPod, iPhone ani iPad. Vždy mě stačil obyčejný počítač a ty od Apple jsem považoval za výjímečnou záležitost a to jak vzhledem k jejich cenám, tak i pokud jde o jejich rozšíření v našem zapadlém státě kdesi ve střední či spíše východní Evropě.
>>> [celý text článku.] 13.10.2011 10:25

Nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijů.

Vláda Ivety Radičové (SDKU-DS) padla, při hlasování o zvýšení záruk v eurovalu včera nezískala důvěru poslanců Národní rady SR. Slovensko tím zablokovalo navýšení záruk fondu ze 440 na 780 miliard korun.
>>> [celý text článku.] 12.10.2011 11:15

Bill Gates chce dát světu "nové" záchody.

Více než 2,6 miliardy lidí, což je 40 procent světové populace, nemá přístup k základním hygienickým službám, které považujeme za samozřejmost. Z toho jedna miliarda lidí koná svoji potřebu "kdesi venku".
>>> [celý text článku.] 11.10.2011 11:15

Je váš automobil bezpečný?

Na stránce časopisu dTest jsou v databázi nebezpečných výrobků kromě dětských hraček z Číny a jiného šmejdu kupodivu i automobily známých značek. Zde je malá ukázka.
>>> [celý text článku.] 10.10.2011 12:35


Konec světa dnes ještě nebude.

Na Slunci došlo ke třem erupcím, které začaly v úterý 2. srpna, a nejsilnější elektromagnetické šoky zaregistroval satelit ACE včera - ten dokáže zjistit návaly záření několik minut před tím, než zasáhnou Zemi.
>>> [celý text článku.] 7.10.2011 11:45

Také vás navštívil agent-agentka Energetického centra?

Pokud ne, můžete je očekávat v nejbližší době. Budou vám nabízet levnější elektřinu nebo plyn, pokud k této firmě přejdete od svého současného dodavatele.
>>> [celý text článku.] 6.10.2011 11:25

Kandidáti na prezidenta se už začali rojit.

Nebo odpadat. Předseda Ústavního soudu, protřelý lišák JUDr. Pavel Rychetský totiž odmítl kandidovat na prezidentský úřad. K tomu se dá říci jediné: díkybohu, že nebude kandidovat. Byl by prvním bývalým členem KSČ na Hradě po "sametovém" převratu.
>>> [celý text článku.] 5.10.2011 10:45

Čeští vědci objevili "ameriku".

Podle iHNED.cz čeští vědci přepisují učebnice: pastevci i lovci žili v pravěku pospolu. Nový poznatek vyplynul z výzkumu nalezišť na Blízkém východě, ve Francii a v Česku. Teorie o pravěkém člověku, tak jak se učí na základních školách, jsou zřejmě mylné.
>>> [celý text článku.] 4.10.2011 10:45

Nedaří se vám připojit externí disk?

Váš externí disk, který jste dříve bez problémů připojovali do USB portu, se odmítá připojit, případně dojde i k zablokování funkcí operačního systému.
>>> [celý text článku.] 3.10.2011 09:25

Také jste nezaplatili zálohu za elektřinu?

Minulý týden jsme se s ženou hádali, kdo zašantročil složenku na zaplacení zálohy na elektřinu z naší chaty poté, co přišla upomínka.
>>> [celý text článku.] 30.9.2011 10:45

Barroso přednesl zprávu "O stavu Unie".

Jeho včerejší projev v Evropském parlamentu stojí za přečtení celý, přesto si dovolím z něj citovat některé pasáže, aniž bych je komentoval, jen jsem občas něco podtrhnul.
>>> [celý text článku.] 29.9.2011 11:15

Kdo vládne v Evropě?

Otázka zní možná spíše "Kdo ovládne Evropskou unii?" Odpověď je jednoduchá: Německo. Sice ještě nedrží v rukou otěže Evropy dostatečně pevně, ale brzy se to zlepší. Německá kancléřka Merkelová vyzvala ke změně Lisabonské smlouvy o EU a to tak, aby mohla Evropská komise zasahovat do finančních rozpočtů národních států EU.
>>> [celý text článku.] 28.9.2011 11:15

To byla ale pěkná prasárna!

V souvislosti s neustálou snahou vlády ušetřit kde se dá a zejména "škrtáním" ministra financí Kalouska působí jako výsměch občanům zpráva, že ministerstvo zdravotnictví do konce roku spálí zbylé vakcíny proti prasečí chřipce.
>>> [celý text článku.] 27.9.2011 11:15

Úspěšný "rozvíjející se" ministr financí Kalousek.

Obdivovaný, milovaný i nenáviděný a proklínaný Miroslav Kalousek již podruhé získal titul Ministr financí roku pro rozvíjející se země Evropy, který udílí americký časopis Emerging Markets.
>>> [celý text článku.] 26.9.2011 11:15

Bývalý komunista v čele veřejnoprávní České televize.

...Podle Lidových novin nový generální ředitel ČT Petr Dvořák zalhal krátce po svém zvolení v pořadu České televize o své minulosti. Popřel totiž, že byl členem KSČ, o čemž však svědčí údaje z Národního archivu.
>>> [celý text článku.] 23.9.2011 11:05

Nakreslete si svůj nový byt!

Pokud se chystáte provádět přestavbu bytu či domu, výměnu vnitřního vybavení nebo zásadní změny v uspořádání zahrady, může se vám hodit program Autodesk Homestyler. Je to bezplatná webová aplikace pro návrh interiéru s velmi jednoduchým ovládáním.
>>> [celý text článku.] 22.9.2011 11:15

Olovo se smí používat jen při střelbě do lidí.

Myslivci nesmí od letošní lovecké sezóny lovit vodní ptactvo olověnými broky, které jsou podle ochránců přírody jedovaté.
>>> [celý text článku.] 21.9.2011 10:55

Automatické zálohování při ukončení Windows.

Pokud pracujete na některém úkolu a pohybujete se po různých pracovištích, je nutné mít příslušná data na přenosném flash disku. V takovém případě byste ale měli myslet na zadní kolečka a provádět pravidelně zálohování takových dat na pevný disk nebo na síťový server.
>>> [celý text článku.] 20.9.2011 09:40

Ani Drábek nezná zákony.

Z dnešního tisku: Ministr Drábek zamířil na Šluknovsko, aby starostům mohl popsat některá tvrdší opatření, z nichž některá v případě schválení Parlamentem vstoupí v účinnost už od nového roku. Jedná se například o podmínění výplaty sociálních dávek docházkou dětí do školy nebo podmínění výplaty sociálních dávek participací na veřejné službě nebo veřejných pracích.
>>> [celý text článku.] 19.9.2011 11:20

Letem internetovým světem.

Rakouská národní hymna má lépe odrážet rovnoprávnost žen a mužů. Island chce důsledně bojovat proti kouření. Majitel malé restaurace nedaleko Pittsburghu zakázal vstup dětem mladším šesti let, protože podle něj příliš rušily další hosty.
>>> [celý text článku.] 16.9.2011 10:40

Polovičaté řešení vzdělávání romských dětí.

Vláda ve snaze řešit problémy sociálního vyloučení zejména v romských komunitách bude zvažovat "zavedení povinného absolvování alespoň roku v mateřské škole pro vstup na základní školu. Mateřské školy nedokáže plně nahradit přípravný ročník."
>>> [celý text článku.] 15.9.2011 10:20

Dobíjíte si u O2?

Pokud máte od O2 Telefónica dobíjecí simkartu, dostáváte po jednorázovém dobití více než 200 korun SMS zprávu s kódem pro lov na kachničky na stránkách Odměna za dobití. Formou "zábavného" lovu si náhodně ulovíte výhru a můžete si vybrat ze tří nabízených slev. Ty ale často vůbec neodpovídají vašim potřebám, málokdy se vám povede vyhrát například volání o víkendu zdarma.
>>> [celý text článku.] 14.9.2011 14:00

Budete používat DNS servery Googlu?

Možná to někteří z vás netušíte, ale bez DNS serverů byste si na internetu nemohli brouzdat. Zjednodušeně řečeno, každý počítač či doména má na internetu svou vlastní unikátní IP adresu v číselném formátu (například www.ihned.cz má IP adresu 81.95.101.9) a pamatovat si adresu každého počítače/domény, který navštívíte, nebo chcete navštívit je poněkud neúnosné.
>>> [celý text článku.] 13.9.2011 10:10

Letem internetovým světem.

Střílet a střílet, to je jediná rada, která může vyřešit celostátní přemnožení divočáků... Hrozí Kanadě islamizace vinou multikulturalismu?... Největším zdrojem korupce politiků jsou posty v Bruselu.
>>> [celý text článku.] 12.9.2011 10:20

Je Kaddáfí šílený?

"Osobně jsem ho měl za komického klauna. Vlastně celý svět ho měl za podivínského šaška. A celý svět se mýlil. Ukázalo se, že to je šílený zločinec," konstatoval v březnu 2011 bývalý český prezident Havel.
>>> [celý text článku.] 9.9.2011 12:40

Evropská komise odebere další práva členským státům EU.

Evropská komise připravuje reformu, podle které o dočasných hraničních kontrolách v rámci schengenského prostoru už nebudou moci rozhodovat jednotlivé členské státy.
>>> [celý text článku.] 8.9.2011 13:10

Jaká byla letos úroda?

Pro pana F.V., který postrádá informace o mých pěstitelských úspěších na zahradě, uvádím: úroda cuket na mých visutých zahradách byla standardně úspěšná, stejně tak i rajčata ve skleníku. Ta pocházela letos z divokého výsevu z loňska, kdy na jaře neplánovaně jako první "plevel" vyrašila rajčata zapomenutá při lońské sklizni v půdě.
>>> [celý text článku.] 7.9.2011 11:00

Jaká je naše státní a tedy i národní idea?

Do dnešního dne jsem opravdu velice tápal, kdykoliv jsem pomyslel na to, jakou politickou a společenskou ideu vyznávat, abych náhodou nevybočil. Teď už ale vím, jakou to společnost budujeme a na jakých ideologických základech.
>>> [celý text článku.] 6.9.2011 10:55

Hrdě prohlašuji, že jsem etnický Čech z Prahy.

Možná by bylo vhodné, abyste do svého životopisu uváděli kromě jiného podle amerického vzoru i to, zda jste čechočech (etnický Čech žijící trvale v Česku hovořící česky), moravočech (etnický Moravan žijící trvale v Česku hovořící česky), slezočech (etnický Slezan žijící trvale v Česku hovořící česky)...
>>> [celý text článku.] 5.9.2011 08:45

Komunisté se chystají do vlády.

Už od roku 2006 se KSČM otevřeně připravuje na vstup do vlády, dnes pod heslem "Tato vláda ztratila právo vést zemi!" Mezi členy tzv.stínové vlády stojí za pozornost Zdeněk Maršíček, stínový ministr vnitra KSČM.
>>> [celý text článku.] 2.9.2011 10:45

Pěstounská péče místo kojeneckých ústavů?

Podle plánu ministerstva práce a sociálních věcí, který představil ministr Drábek, bude do roku 2013 zrušeno všech stávajících 34 kojeneckých ústavů. Cílem této reformy je dětem poskytnout individuální péči v rodinném prostředí.
>>> [celý text článku.] 1.9.2011 10:35

Nepatříte náhodou i vy mezi extremisty?

Ministerstvo vnitra využívá ve své koncepční činnosti tuto pracovní definici: Pojmem extremismus jsou označovány vyhraněné ideologické postoje, které vybočují z ústavních, zákonných norem, vyznačují se prvky netolerance, a útočí proti základním demokratickým ústavním principům, jak jsou definovány v českém ústavním pořádku... Správné je tedy naplivat na český jazyk a pohrdat českým státem i českou korunou. To se zdá být tou jedinou správnou "evropskou" ideologií pro třetí tisíciletí i obnovenou Třetí říši.
>>> [celý text článku.] 31.8.2011 14:45

Komediální představení zvané Bátoriáda pokračuje.

Knížecí přání je třeba plnit: ministr školství Josef Dobeš proto odvolá zítra z funkce šéfa personálního odboru na ministerstvu Ladislava Bátoru. Dohodl se na tom s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem. Dobeš ale novinářům prozradil, že se Bátora stane zástupcem ředitele jeho kanceláře.
>>> [celý text článku.] 30.8.2011 11:45

Jiří Pehe říká: svět potřebuje světovládu.

Jeho názory jsou respektovány i zavrhovány. Přesto je nelze pominout a tak se dnes podíváme na to, jak vidí Jiří Pehe budoucnost světa. Tvrdí totiž, že svět potřebuje jednu společnou světovládu, tedy pokud jí už svět dávno nemá a neví o tom.
>>> [celý text článku.] 29.8.2011 10:50

Právo šaríja v boji proti drogám a prostituci.

Islámští aktivisté zahájili plakátovou kampaň s cílem vytvořit v řadě oblastí ve Velké Británii zvláštní muslimské zóny, ve kterých bude platit právo šaría. Obyvatelé těchto zón jsou informováni plakáty, na kterých stojí: "Vstupujete do šaría kontrolovaného pásma - prosazují se zde islámská pravidla".
>>> [celý text článku.] 26.8.2011 10:55

Bátoriáda nekončí, započal hon.

Bojovníci proti Bátorovi se sešli na stránkách www.nebatorovi.cz. Připomíná to petice angažovaných pracujících a pracující inteligence z dob komunistického režimu.
>>> [celý text článku.] 25.8.2011 10:35

Parlamentní listy jsou sídlo rasistů!

Vážení čtenáři. Takhle to nemůžeme nechat, skončí to pouličními boji. Autoři semknutí kolem pochybných ultrapravicových Parlamentních listů neustále štvou proti Romům.
>>> [celý text článku.] 24.8.2011 10:35

Hrozí opět romský exodus do Velké Británie?

"Všechny nás vyhoděj na ulici," křičí romští obyvatelé z kontejnerových ubytoven na okraji Vsetína. V očích jim jiskří nenávist. Radnice chce totiž ty, co nezaplatí dluhy, do konce roku vypoklonkovat na ulici. Ostatní obyvatelé města jí drží palce, neboť romské sousedy nemohou kvůli zneužívání sociálních dávek a takzvanému "cigánění" ani cítit.
>>> [celý text článku.] 23.8.2011 13:15

Cestujete do nebezpečných zemí? Zaregistrujte se!

Projekt Ministerstva zahraničí nazvaný Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje účinně organizovat pomoc českým občanům, kteří poskytnou na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.
>>> [celý text článku.] 22.8.2011 12:05

Bitva klausovců a havlistů pokračuje.

Těžko říci, zda je to válka mezi liberály a konzervativci, mezi unionisty a nacionalisty, mezi multikulturalisty a xenofoby. Střet dvou koaličních stran ohledně setrvání Ladislava Bátory ve funkci personálního šéfa ministerstva školství ve své malichernosti vyvolává dojem, že se úředník stal pouhou ve skutečnosti nedůležitou figurkou ve hře politiků o další směřování ekonomockých reforem.
>>> [celý text článku.] 19.8.2011 12:05

Česká "bátoriáda" aneb další případ diktatury politické korektnosti.

Včerejší televizní diskuze Petra Gazdíka, šéfa poslaneckého klubu TOP09 a Víta Bárty, předsedy poslaneckého klubu Věcí veřejných byla veskrze zábavnou podívanou. "Státní úředník si nic takového nemůže dovolit," potvrdil Gazdík to, co říká i zbytek strany o ostrých slovech šéfa personalistiky na ministerstvu školství Ladislava Bátory namířená proti předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi.
>>> [celý text článku.] 18.8.2011 10:35

Prodejci registračních pokladen a řetězce opět lobují.

Opětovnou povinnost zavést registrační pokladny navrhl po úterním jednání tripartity Svaz obchodu a cestovního ruchu České republiky. "Na předsednictví tripartity jsem se dohodli na procesním postupu, že obnovíme činnost pracovní skupiny pro vnitřní trh, která se tímto návrhem bude zabývat," uvedl po jednání k problematice registračních pokladen ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09).
>>> [celý text článku.] 17.8.2011 12:25

Knihy na internetu.

Přesně tak se jmenuje e-shop, kde můžete nabídnout do prodeje celou knihovnu po dědečkovi nebo si naopak koupit antikvární výtisk knihy, kterou už dlouho sháníte, případně zde můžete vystavit poptávku a doufat, že si jí někdo všimne a chybějící kousek do vaší sbírky knih vám prodá.
>>> [celý text článku.] 16.8.2011 11:45

Co se vlastně v té Británii stalo?

Zkusme se podívat, co o "sociálních bouřích", o rabování, podpalování aut a budov píší různé prameny. Za jeden z nejlepších považuji v této chvíli celkem logicky Čulíkovy Britské listy:
>>> [celý text článku.] 15.8.2011 11:45

Navštivte Kolštejn!

Dnes musím splnit slib, který, který jsem si dal v okamžiku, když jsem zjistil, že mám v baťohu klíče od hotelového pokoje, které jsem zapomněl v pondělí odevzdat v recepci...
>>> [celý text článku.] 12.8.2011 10:55

Uhde nám naši televizi ohlídá.

Novým předsedou Rady České televize její členové na další dva roky zvolili komunistického básníka a spisovatele, stranou zavrženého dramatika, disidenta a kapitalistického bývalého ministra kultury Milana Uhdeho.
>>> [celý text článku.] 11.8.2011 12:20

Dnes žádné výtržnosti ani demonstrace.

Naše televizní stanice vám jistě dodávají dostatečné množství dramatických zpráv o hořících britských městech a k tomu se jen těžko dá něco dodat. Dnes mám pro vás praktickou radu, jak využít interní pevný disk, který vám podobně jako mě zbyl po likvidaci poněkud obstarožního desktopu.
>>> [celý text článku.] 10.8.2011 15:20

Lumpenproletariát řádí v Británii.

Násilí v anglických městech pokračuje. Nejnovější noční scény plné násilí zažil Croydon. Noc předtím hořely domy v londýnské přistěhovalecké čtvrti Tottenham - to vše v reakci na incident, kdy tu policie v přestřelce za nejasných okolností zabila devětadvacetiletého muže.
>>> [celý text článku.] 9.8.2011 12:15

Zadluženost USA dosáhla nebezpečné hranice.

Spojené státy poprvé v historii přišly o své místo mezi státy světa s nejvyšším ratingem "AAA". Ratingová agentura Standard & Poor´s ho totiž v pátek pro USA, po výrazném poklesu celosvětových burz, snížila na hodnotu AA+.
>>> [celý text článku.] 8.8.2011 8:25

Brusel nás nabádá ke zvýšené péči o integraci Romů.

Včera se senát nedostal k ratifikaci dodatku lisabonské smlouvy o výpomoci krachujícím státům EU, věnoval se ale velice důležitým tématům jako je záchrana kůrovců šumavských, ochrana městského ptactva před hlučnými koncerty, peticí za záchranu a zachování populace kamzíka horského v pohoří Hrubého Jeseníku, vášnivě se jednalo i o tom, jak zachovat v omezeném rozsahu reklamu na ČT. Na pořadu dne bylo také stanovisko ke Sdělení Komise Evropskému parlamentu, Radě, Evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru a Výboru regionů definující Rámec EU pro vnitrostátní strategie integrace Romů do roku 2020.
>>> [celý text článku.] 5.8.2011 12:45

Jako za totality: o nás bez nás.

Bankovní daň připravovaná v Bruselu jako berlička pro záchranu Řecka a dalších krachujících ekonomik v EU je naprosté nic proti v tichosti připravované ratifikaci změny lisabonské smlouvy.
>>> [celý text článku.] 4.8.2011 10:30

Ilegální přívěsný vozík za kolo.

Ano, pokud jedete na pozemní komunikaci včetně cyklostezek s kolem a máte připojený vozík pro vaše dítě či dokonce dvě děti, nemáte pro toto konání oporu v zákoně.
>>> [celý text článku.] 3.8.2011 11:30

Hodnotí WebRep vaše stránky objektivně?

Autoři antiviru avast! se pustili do vytváření vlastní sociální síťe. AVAST Software ve své nové verzi 6.0 uvedl do provozu systém sledující celkovou reputaci webových stránek obsažených v jedné doméně.
>>> [celý text článku.] 2.8.2011 14:05

Podvody a viry na internetu a jak smazat disk.

Internetem se šíří nový fenomén jménem GSM Locator. Služba slibuje vypátrání jakéhokoli mobilního telefonu během pár vteřin podle telefonního čísla. Vše vypadá vcelku reálně, avšak do chvíle, kdy se o službu začnete blíže zajímat. Pak zjistíte, že je to čistý podvod.
>>> [celý text článku.] 1.8.2011 10:00

Kdo má na Šumavě pravdu?

Tak na tuhle otázku vám neodpovím, jelikož nejsem odborníkem na všechno a už vůbec ne na lesy, pole, vody a stráně. Ze šumavské vesnice Modrava vyšel dnes ráno průvod čítající cca 150 obyčejných i neobyčejných lidí, kteří nesouhlasí s tím, co vyvádějí ekologičtí aktivisté na uzemí šumavského národního parku.
>>> [celý text článku.] 29.7.2011 12:35

Klausův bezpečnostní rám.

Řada redoktorských a publicistických myší se v minulých dnech zabývala "zásadní" otázkou: měl Václav Klaus, český prezident na soukromém přednáškovém turné v Austrálii projít v jistém televizním studiu bezpečnostním rámem či nikoliv?
>>> [celý text článku.] 28.7.2011 12:35

Skutečně nás policie ochrání?

Český rozhlas hlásí: Česká policie přijala v souvislosti s teroristickými útoky v norském Oslu zvýšená bezpečnostní opatření. Jsou posílené hlídky na mezinárodních letištích a v okolí objektů důležitých pro chod státu. Přijatá opatření jsou preventivní, sdělil ČTK policejní mluvčí Jan Melša. Dodal, že v současné době policie nemá informace, že by České republice hrozilo nebezpečí. Policie však situaci stále vyhodnocuje i s pomocí zahraničních partnerů.
>>> [celý text článku.] 27.7.2011 14:35

Breivik, Klaus a Bukovský.

Terorista a nelítostný masový vrah Breivik ve svém manifestu zmiňuje také českého prezidenta Václava Klause: Přešly země Východní Evropy z jedné "říše zla" do jiné? Jsou - a my také - zpět v EUSSR? Václav Klaus, konzervativní prezident České republiky, si stěžoval, že: "Pokaždé, když se snažím odstranit nějaké nařízení ze sovětské éry, dozvím se, ať je to cokoliv, že to, co se snažím odstranit, je požadavkem Evropské komise."
>>> [celý text článku.] 26.7.2011 11:25

Křesťanský terorista chce zachránit Evropu.

Anders Behring Breivik (* 13. února 1979) je norský občan obviněný ze spáchání teroristických útoků v Norsku 22. července 2011. Podle norských zákonů mu hrozí trest odnětí svobody ve výši maximálně 21 let, ale díky možnosti uložit mu poté tzv. "opatření" (forvaring), které lze opakovaně prodlužovat, je možné, že již z vězení nevyjde.
>>>[celý text článku.] 25.7.2011 12:45

Je nejlepší, když je tak malý?

Jakkoliv v jistých případech to nemusí být právě výhoda, je jisté, že tohle pravidlo platí v případě mobilních telefonů, zvláště pak v kategorii těch "chytrých".
>>> [celý text článku.] 22.7.2011 14:45

Dodávky ruského plynu budou od roku 2013 bez problémů?

Německo dokončilo výstavbu plynovodu Opal, kterým má v budoucnu proudit tato strategická surovina z Baltického moře i do Česka, až dobuduje návazný plynovod Gazela vedoucí po území České republiky.
>>> [celý text článku.] 20.7.2011 11:45

Aplikace Google Desktop se vám může hodit.

Je to docela užitečný nástroj pro fulltextové vyhledávání souborů na vašem pevném disku zejména tehdy, pokud na něm máte takový zmatek, že nemůžete nic najít.
>>> [celý text článku.] 19.7.2011 11:30

Georgia O'Keeffeová - TV film.

Nenechte si ujít zajímavý film z produkce City Entertainment a Sony Pictures Television! V tomto životopisném filmu režiséra Boba Balabana představuje Joan Allenová uznávanou americkou malířku Gergii O'Keefeovou.
>>> [celý text článku.] 18.7.2011 10:40

Letem internetovým světem.

Opilý asociál, utopený bezdomovec, střelbou proti hluku a život v opravdovém přátelství a lásce.
>>> [celý text článku.] 15.7.2011 10:30

Bude Evropa brzy společenstvím analfabetů?

V Evropě téměř každý pátý patnáctiletý člověk (19,6 %) neumí číst natolik, aby byl schopen porozumět psanému textu. Ukazují to data zveřejněná ve studii Evropské komise.
>>> [celý text článku.] 14.7.2011 12:35

Máte nějaký problém s W7 na notebooku?

Zkuste si zavolat do firmy Servis PC Brno - Spraveno.cz na číslo 608 707 841. Pokud dokážete přesně specifikovat otázku, je nanejvýš pravděpodobné, že dostanete i kvalifikovanou odpověď.
>>> [celý text článku.] 13.7.2011 11:15

Abychom byli i k hasičům spravedliví.

Jak jsem včera slíbil, dnes si můžete přečíst dopis od čtenáře J.C. který svolil po jistém skromném váhání k jeho otištění. Velice pěkně a přehledně vysvětluje to, co většina z nás - pokud nejsme hasiči - neví a často vidí stejně jako já poněkud zkresleně.
>>> [celý text článku.] 12.7.2011 10:55

Abychom byli ke kočkám spravedliví.

Netušil jsem, že můj minulý článek o hasičích a kočkách vyvolá takovou odezvu u přátel koček. V zájmu koček si se souhlasem autora proto dovoluji nabídnout milý dopis čtenáře J.R., který má na rozdíl ode mne mnohem větší zkušenosti s kočkami a s uveřejněním svého dopisu souhlasil.
>>> [celý text článku.] 11.7.2011 10:15

Hasiči tu jsou i pro kočky.

Dne 5. července 2011 v 21:03, oznámila občanka uvázlé kotě v koruně stromu v obci Líšťany. Po konzultaci s OPIS (Operační a informační středisko) na místo vyjela jednotka SDH Líšťany s DA Avia D90L 1+1.
>>> [celý text článku.] 8.7.2011 9:00

Jak utrácet peníze z evropských fondů.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravuje projekt Systém inkluzívního vzdělávání v ČR, který má pomoci řešit problémy dětí se sociálním i zdravotním znevýhodněním.
>>> [celý text článku.] 7.7.2011 9:50

Člověk v tísni pomáhá Afgháncům.

Vlastní ovčí mléko a vlna, med, vajíčka. Do afghánské provincie Balch přináší Člověk v tísni od roku 2008 nové zdroje příjmů a netradiční plodiny a zlepšuje tak nelehké životní podmínky lidí, žijících v odlehlé horské oblasti.
>>> [celý text článku.] 1.7.2011 9:50

Pro živnostníky fakturace zdarma!

Nemám ve zvyku dělat ve svých článcích reklamu soukromým firmám. Ale následující informace je o jednom produktu, který je zdarma a může se zejména začínajícím živnostníkům hodit. Na internetové stránce iDoklad.cz si totiž můžete po registraci zdarma vystavovat faktury pro své zákazníky a vést si zde evidenci vystavených dokladů.
>>> [celý text článku.] 30.6.2011 9:50

Afghánistán po deseti letech: žádný pokrok.

Opět si dovolím citovat sám ze sebe, protože otázka Afgánistánu není ještě stále vyřešená. Naši vojáci se tam aktivně podílejí na bezvýchodném budování "svobodné a demokratické" země a Američané se začínají stahovat. Jejich cílem je nenápadně odejít, aby to nevypadalo, že skvělá americká armáda ani se svými oddanými spojenci nedokázala splnit zadání americké vlády: zavést v této zaostalé zemi moderní demokracii.
>>> [celý text článku článku.] 29.6.2011 10:50

Vietnamci vydírají Vietnamce.

Po česku se takové metodě "ochrany podnikatelů" říká raketýring neboli vydírání pod různými pohrůžkami, například vyděrači hrozí vymlácením obchodu nebo jeho vypálením. Kromě ruské mafie se na našem území běžně vyskytuje i jeho vietnamská obdoba, kdy Vietnamci vydírají Vietnamce.
>>> [celý text článku.] 28.6.2011 10:10

Kde nekupovat pohonné hmoty?

Česká obchodní inspekce pokračuje v postupu, který jí umožňuje novela zákona o pohonných hmotách a informuje o prodejcích nekvalitního benzínu. O této novele již Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) informovalo v březnu letošního roku.
>>> [celý text článku.] 27.6.2011 10:50

Odposlouchávat je přece tak snadné.

Ústecký krajský soud nenašel chyby v rozhodnutích děčínských soudců, kteří varnsdorfskému policistovi povolili sledovat telefonní výpisy známých lidí. Byli mezi nimi údajně šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský a nejbližší spolupracovníci prezidenta Václava Klause - kancléř Jiří Weigl a tajemník Ladislav Jakl.
>>> [celý text článku.] 24.6.2011 10:55

Zvyšování věku odchodu do penze schváleno.

Věk odchodu do důchodu se bude postupně zvyšovat a výpočet penzí se od října kvůli rozhodnutí Ústavního soudu změní ve prospěch lidí s vyššími příjmy. Rozhodla o tom sněmovna v rámci takzvané malé důchodové reformy poté, co odmítla námitky levicového Senátu.
>>> [celý text článku.] 23.6.2011 09:55

Insolvenčního správce Sazky srazilo auto.

Insolvenčního správce zkrachovalé nebo přesněji vytunelované Sazky a největšího nepřítele bývalého šéfa Aleše Hušáka pana Josefa Cupku přejelo podle Novinky.cz včera odpoledne na Václavském náměstí auto. Podle jiných zdrojů to však bylo na Karlově náměstí.
>>> [celý text článku.] 22.6.2011 09:55

Přivítají bezkontaktní platební karty i malí obchodníci?

Na tuto otázku odpovím vzápětí: nepřivítají. Zeptáte se: Ale proč? Vždyť mají být tyto nové karty výhodné právě pro rychlé odbavení malých nákupů.
>>> [celý text článku.] 21.6.2011 11:35

Kupujete notebook?

Pak jste jistě narazili při jeho výběru na problém, s jakým procesorem si nový notebook koupit. Je to právě procesor, který určuje, jak rychle vám budou wokna chodit a tak není jedno, co bude váš nový počítač pohánět.
>>> [celý text článku.] 20.6.2011 12:25

Čeká nás obdoba lidových bouří na Blízkém východě?

Podle jednoho z autorů portálu Vaše věc je to možné: "...historie zná revoluční vlny, které našly cestu z jinak neřešitelných konfliktů a slepých uliček. Otřesené měny jsou možná jen kulisami dramatu, který se točí kolem skutečných hodnot." píše Zbyněk Fiala v závěru článku Otřesené měny hlásí slepou uličku? na stránkách portálu Vaše věc, který je mediální tribunou lidí kolem Jiřího Paroubka.
>>> [celý text článku.] 17.6.2011 10:15

Jak překazit prezidentovi oslavu narozenin.

Shromáždění odborářů, neboli, jak by napsal prvorepublikový zpravodaj Národních listů, "tábor lidu", na podporu dopravní stávky začne v Praze v 09:00 na Palackého náměstí. Na místo činu se odboráři vydají v 08:00 z Tyršovy ulice, možná i s písní "Již vzhůru psanci této země" na rtech.
>>> [celý text článku.] 16.6.2011 07:45

Stávka nebo politický boj o moc?

Podle Lidových novin naše milé odboráře dotuje Evropská unie. Českomoravské konfederaci odborových svazů, tedy centrále stávkujících, přiklepla Evropská unie více než 80milionovou dotaci na "posilování sociálního dialogu".
>>> [celý text článku.] 15.6.2011 10:00

Boj s korupcí je věčný.

Podívejme se ve stroji času o deset let zpět: 9.11.2001 - Boj proti korupci vyhlásila naše postkomunistická socialistická vláda (Miloše Zemana) již v roce 1999.
>>> [celý text článku.] 14.6.2011 10:50

XP Mode skutečně pro W7 Home Premium není !!!

Promiňte, že se dnes nebudu věnovat tomu nesmírně důležitému tématu o právech na stávku a na blokování všech silnic v republice. Musím sdělit jisté části svých čtenářů jednu důležitou informaci.
>>> [celý text článku.] 13.6.2011 10:40

Byl opravdu Václav Havel hyena?

Parlamentní listy: Za režimu si žil exprezident Václav Havel nad poměry a jiní disidenti chcípali hlady. Jeho klika vrátila moc komunistům. Taková obvinění chrlí politický vězeň a antikomunista Jiří Wolf, který si po komunistických žalářích užil své. Přestože je chartista, bez skrupulí kritizuje takzvanou chartistickou šlechtu.
>>> [celý text článku.] 10.6.2011 10:40

Koupíte si elektromobil?

Zatím asi budete váhat, možná někdy v budoucnu jako druhý vůz. Zdá se ale, že s postupným zdražováním nafty a benzinu bude za pár let cena elektromobilu díky jejich zvýšené produkci srovnatelná s cenou dnešních automobilů.
>>> [celý text článku.] 9.6.2011 10:00

Zabrání Pehe a spol. lidové revoluci?

Petiční výbor občanů vedený Janem Šternem, Jiřím Pehe, Hanou Marvanovou, Táňou Fischerovou, Ivanem Gabalem a dalšími sepsal něco jako revoluční manifest, ve kterém podepsaní vyhlásili válku korupci a všem politikům, kteří proti ní nebojují nebo se jí dokonce dopouštějí.
>>> [celý text článku.] 8.6.2011 10:00

Žádný určitý zdroj nákazy bakterií EHEC neexistuje.

Buďte ale v klidu. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) prý preventivně sleduje trh s výhonky v České republice. Připravujeme se na vyjádření z Německa, které klíčená semena prověřují v souvislosti s kontaminací bakterií Escherichia coli.
>>> [celý text článku.] 7.6.2011 11:30

J. Eoin, irský písničkář, zpěvák a kytarista v Malostranské besedě.

V sobotu 4.června vystoupil v pražské Malostranské besedě J. Eoin (čti džej ouven, anglická transkripce J. Owen), irský písničkář, zpěvák a kytarista.
>>> [celý text článku.] 6.6.2011 11:35

Španělské okurky prý nezabíjejí.

Tedy přesněji řečeno, poté, co byly provedeny důkladné rozbory okurek, které došly do Německa ze Španělska, nebyly v nich nalezeny žádné zmutované bakterie Escherichia coli. Tedy v těch španělských okurkách, které se dostaly do laboratoří.
>>> [celý text článku.] 3.6.2011 11:35

Vaše dítě starší deseti let ještě nemá opencard?

Pak mu tuto často proklínanou kartu musíte opatřit, aby mohlo po Praze od 1.července cestovat zdarma. Děti od 10 do 15 let a senioři od 65 do 70 let věku nebudou od tohoto termínu platit jízdné na všech linkách pražské integrované dopravy. Při kontrole se ale revizorům musí prokázat kartou opencard, kterou získají na dobu šest let za 120 Kč.
>>> [celý text článku.] 2.6.2011 11:55

Konverze z MP4 do AVI pro Windows Movie Maker.

Pazera Free MP4 to AVI Converter je program pro konverzi video souborů, který převádí soubory MP4, M4V, MP4V do formátu AVI nebo MPG.
>>> [celý text článku.] 1.6.2011 10:35

Jen je nechte, ať si namlátí.

Asi 300 údajných fanoušků dvou fotbalových klubů, kteří se v neděli odpoledne střetli u Dlouhé Třebové na Orlickoústecku, místo srážky do poslední chvíle měnili. Policisté proto museli na silnicích postavit dopravní hlídky. Akci ale překazili už v zárodku.
>>> [celý text článku.] 31.5.2011 10:15

Španělské bio okurky zabíjejí.

České obchody přestaly odebírat zeleninu ze Španělska a stáhly ji z pultů. Je totiž zřejmě původcem vážné nemoci, kterou způsobuje bakterie Escherichia coli. V Německu na ni do dnešního dne zemřelo deset lidí a přes tisíc jich onemocnělo. Lékaři zjistili, že jedli okurky vypěstované ve Španělsku. Pozoruhodné je, že se tato průmyslově produkovaná zelenina prodává v Česku pod označením BIO. Okurky byly dodány české "bio" společnosti Country Life s r.o.
>>> [celý text článku.] 30.5.2011 11:15

Majitel elektrárny nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Právě jste přišli o zaměstnání? Jste na dlažbě? Podpora v nezaměstnanosti se vyplácí maximálně 5 měsíců (do 50 let věku zaměstnance), resp. 8 měsíců (do věku 55 let), resp. 11 měsíců (více než 55 let). Podpora činí první dva měsíce 65 procent průměrného měsíčního čistého výdělku, kterého uchazeč o zaměstnání dosáhl ve svém posledním ukončeném zaměstnání. Další dva měsíce je to 50 procent a po zbývající dobu 45 procent.
>>> [celý text článku.] 27.5.2011 11:15

Irský písničkář J. Eoin na turné s muzikanty z kapely Bran.

Dvanáct českých měst navštíví irský zpěvák a kytarista J. Eoin v rámci červnového turné s členy česko-francouzské formace Bran. Máte-li v písních rádi nejen irskou mlhu a déšť, ale i popel a prach ulic Londýna, neměli byste chybět.
>>> [celý text článku.] 26.5.2011 09:50

Romové v Česku dále chudnou.

V Česku přibylo v posledních letech chudinských míst. Zatímco před pěti lety bylo v zemi podle analýzy zhruba 330 takzvaných vyloučených lokalit neboli ghett, nyní by jich mohlo být podle odborných odhadů kolem 400. Pro tisk to prohlásil ředitel vládní Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách Martin Šimáček. Jedním z důvodů je podle něj nucené vystěhovávání dlužníků a chybějící sociální bydlení.
>>> [celý text článku.] 25.5.2011 09:50

Evropa nechce tisíce uprchlíků z Arabského jara.

The Independent: V polorozpadlém průmyslovém komplexu na východ od Calaise se pod promočenými přikrývkami třesou zimou a sní o Evropě, která prostě neexistuje. Je to severní část lidské vlny, která zasáhla evropský kontinent, zatímco NATO dál bombarduje Libyi. Zatímco Evropa tleská svrhávání severoafrických diktátorů, odmítá ale přijmout tisíce lidí, kteří ze severní Afriky uprchli. Evropské země se dohadují o tom, kdo by měl za uprchlíky převzít odpovědnost.
>>> [celý text článku.] 24.5.2011 10:30

Ministr Kalousek porušil zákon.

"Ministr financí Kalousek poskytl nezákonnou státní záruku ve výši 7,7 miliardy korun. Porušil tak Zákon o rozpočtových pravidlech, který vyžaduje k poskytnutí záruky zákon", píše ve svém blogu na iDNES Petr Mach, předseda Strany svobodných občanů.
>>> [celý text článku.] 23.5.2011 10:20

Co jsou to rozšíření pro Google Chrome?

Rozšíření jsou dodatečné funkce, které je možné do prohlížeče Google Chrome snadno přidat. Rozšíření vám umožňují prohlížeč Google Chrome personalizovat a doplnit o funkce, které se vám líbí, a zároveň jej nezaplňovat něčím, co nepoužíváte.
>>> [celý text článku.] 20.5.2011 11:10

V Midsomeru nežijí žádní barevní občané.

Producent a autor populárního detektivního seriálu Vraždy v Midsomeru Brian True-May přišel o místo. Řekl totiž v rozhovoru redaktorovi časopisu Radio Times, že kdyby se v seriálu objevili zástupci etnických menšin, "nebylo by to ono".
>>> [celý text článku.] 19.5.2011 11:20

Konec úplatků od farmaceutických firem pro lékaře?

Lékaři budou mít v budoucnu zákonnou povinnost psát na recept nikoliv název léku, ale jeho účinnou látku. Ministerstvo zdravotnictví totiž co nejdříve hodlá tento postup zavést do českého právního systému.
>>> [celý text článku.] 18.5.2011 11:00

Uvrhne nás Bárta do spárů Číny?

Podle iDNES.cz vedl nebo stále vede stranu Věci veřejné tajný spolek vedený Vítem Bártou. Vyplývá to prý z tajného dokumentu pocházejícího z ledna 2009, který získala MF DNES. Podle něj například Bárta slíbil "provizi" neboli podíl na zisku každému, kdo zajistí pro stranu peníze ze státních zakázek nebo přímo od sponzora.
>>> [celý text článku.] 17.5.2011 12:00

Vrátí se Řecko k drachmě?

Pokud bude Evropská centrální banka (ECB) trvat na evidentně nezdařeném záchranném plánu pro Řecko a bojovat dále proti myšlence restrukturalizace řeckého dluhu, pak by další vývoj mohl vést až k rozpadu eurozóny. Tuto neveselou předpověď uvedl ve svém posledním čísle významný britský týdeník The Economist. Bude prý nutné přejít k "plánu B", což by mohlo jedině znamenat restrukturalizaci a snížení dluhové zátěže Řecka s obnovením jeho solventnosti.
>>> [celý text článku.] 16.5.2011 09:45

Nevíte jak si stáhnout video?

Na internetu čas od času narazíte na flash video, které byste si rádi uložili na disk nebo vypálili na CD/DVD. Třeba jen proto, že se díky vašemu pomalému připojení k internetu jeho přehrávání často zastavuje. Jednou z metod je použití rozšíření Freecorder pro prohlížeče Firefox a Internet Explorer.
>>> [celý text článku.] 13.5.2011 14:00

Je třeba zastavit dotace určené k integraci Romů?

Cituji bez komentáře pozoruhodné názory pana Miroslava Kováče publikované na Romea.cz:
"ČR za spoluúčasti členských států EU nese odpovědnost za integraci Romů do společnosti. ČR v této souvislosti čerpá obrovské finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů (ESF) k tomuto účelu. Na právě probíhající programové období 2007—2013 má ČR z evropských fondů k dispozici 26,9 miliard eur na sociální projekty a investice pro regionální rozvoj, neupřesněná část pak směřuje do výše zmíněných integračních projektů. Přesto výsledky „integrace“ nejsou uspokojivé, naopak prohlubuje se nenávist vůči Romům a z pohledu majoritní části populace jsou tyto finanční prostředky i jednou z příčin nevraživosti vůči Romům.
>>> [celý text článku.] 12.5.2011 10:45

Bezpečné prohlížení s Google Chrome.

Funkce Bezpečné prohlížení, která v prohlížeči Google Chrome zajišťuje detekci phishingu a malwaru je navržena tak, aby ochránila váš počítač a přitom nesnížila rychlost připojení. Proto odesílá a přijímá pouze velmi malé množství dat. Je-li tato funkce povolena, Google do vašeho prohlížeče stáhne seznam s informacemi o stránkách, které mohou obsahovat škodlivý software nebo praktikují phishing.
>>> [celý text článku.] 11.5.2011 11:15

Jižní hranici EU si uhlídáme bez Kaddáfího!

Podle výzkumu společnosti CVVM libyjskému vůdci Muammar Kaddáfímu prý důvěřují jen dvě procenta našich občanů, 80 procent tvrdí opak. To je klasický výsledek mediální masáže, při které ztrácejí občané nejen Česka vlastní rozum a nejsou schopni si vytvořit osobní názor na určitou politickou situaci či události ve světě.
>>> [celý text článku.] 10.5.2011 10:55

Ti zatracení pražáci mají vlastní televizi!

Nová televizní stanice Metropol TV se bude orientovat výhradně na zpravodajství z hlavního města. Sama sebe charakterizovala jako "televizi o Praze a pro Pražany". Jako termín svého startu si kanál stanovil pravé poledne, neděli 1. května.
>>> [celý text článku.] 9.5.2011 10:35

Pronajmete si virtuální disk pro vaše data?

Hostingová společnost Master Internet s.r.o. uvedla na český trh novou službu MasterDISK, která umožňuje pohodlné sdílení a archivaci dat na Internetu. Jedná se o moderní produkt, který je zajímavou alternativou managementu dat pro subjekty od soukromníků až po větší společnosti.
>>> [celý text článku.] 6.5.2011 09:15

Teroristé nebo bojovníci za svobodu Dagestánu?

Čeští policisté obvinili osm lidí podezřelých z podpory teroristů zejména z území severního Kavkazu. Zajišťovali pro ně prý falešné doklady, případně i zbraně a výbušniny. Případ souvisí s činností radikální islamistické organizace Džamaat Šariat.
>>> [celý text článku.] 5.5.2011 09:45

Jak se nejlépe zaopatřit na důchod?

Naši politici, zákonodárci a reformátoři všeho druhu se potýkají s železnou koulí na noze státního rozpočtu zvanou důchodci znovu a znovu a stále neúspěšně. Jiné civilizované státy na tom nejsou o nic lépe, ve stejné pasti se zmítá Německo a ani často zmiňovaný švédský model není nic zázračného.
>>> [celý text článku.] 4.5.2011 09:15

Proč naši politici a státní úředníci kradou?

Kdykoliv jsem o tom přemýšlel, napadala mě celkem logická odpověď: proč by nekradli, když je to tak snadné?
>>> [celý text článku.] 3.5.2011 10:30

Oslavme smrt Usámy bin Ládina a blahořečení Jana Pavla II.

My, moderní křižáci a nevěřící máme důvod k bouřlivé oslavě, která dozajista přehluší dozvuky oslav doprovázejících britskou "královskou" svatbu Keith a Williama. V přímém přenosu v televizi CNN oznámil celému světu americký prezident Barack Obama, že včera na prvního máje americké komando dopadlo v Pákistánu Usáma bin Ládina v jednom domě u Abbottabadu, který leží asi sto kilometrů na sever od pákistánské metropole Islámábádu.
>>> [celý text článku.] 2.5.2011 10:30

Pozor na podvodné stránky MS v ledním hokeji!

Povedený podvod se nevyhnul ani blížícímu se mistrovství světa v ledním hokeji. Šampionát se koná v Bratislavě a Košicích a věřte, že domény www.ms2011.cz, www.ms-2011.cz ani www.sampionat.sk nejsou oficiálními portály této akce! Jde o podvodné stránky! Více o tom čtěte na Viry.cz. Aktualizovaný avast! na portál www.sampionat.sk blokuje přístup.

Dám si pár dní pauzu.

Doufám, že se k psaní svých krátkých i delších článků brzy vrátím. Od roku 1998 jsem jich se střídavým úspěchem i kvalitou "zplodil" těžko uvěřitelný počet: 3315. Pauzu si musím dát z jednoduchého důvodu: teče mi už šest dní z nosu, otřásá mnou nezvládnutelný kašel zvaný trhač plic a po "babských" metodách, které mě měly vyléčit, odcházím ke své milé lékařce, kde nejspíše strávím dopoledne mezi podobnými chrchlaly.
>>> [celý text článku.] 26.4.2011 08:30

Nemám nic proti cizincům, ale...

Podle ČTK bohužel včera ráno utekl z Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze 4 pacient nakažený otevřenou formou tuberkulózy. Pokud by neužíval pravidelně své léky, může nakazit své okolí. Po nemocném muži bulharské národnosti pátrá policie, sdělila pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová.
>>> [celý text článku.] 21.4.2011 09:30

Bude Kubice ten pravý ministr vnitra?

Někdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jan Kubice se s největší pravděpodobností stane již zítra novým, nestranickým ministrem vnitra.
>>> [celý text článku.] 20.4.2011 10:30

Máte bezpečné připojení klávesnice?

Jste-li dobrodruh a nakupujete přes platební kartu ve veřejných internetových kavárnách, pak než začnete, podívejte se na konektor, kterým je k počítači připojena klávesnice.
>>> [celý text článku.] 19.4.2011 11:10

Politici musí především pobavit.

Podle celosvětového úspěchu videoklipu České televize "Jak jsem šlohnul péro" podávajícím Václava Klause ve zcela lidské roli je jasné, že se naprostá většina obyvatel této planety nezajímá o to, co politici dělají a co by dělat měli, ale nejvíce je pobaví, když se zachovají jako docela obyčejní pozemšťané, kteří, když je například někde něco zadarmo, tak si to rádi přisvojí.
>>> [celý text článku.] 18.4.2011 09:40

Rady a návody pro chataře a také o deabelizaci.

Občas narazím při hledání odpovědí na některé otázky kolem budování a údržby chaty na dobrý zdroj informací. Jedním z velice dobrých zdrojů jsou stránky firmy Coleman S.I., a.s. se sídlem ve Vsetíně.
>>> [celý text článku.] 15.4.2011 11:40

2001: Nová záře nad Hradem.

... vzpomínka na dobu před deseti lety. K založení této "Havlovy" strany nakonec nedošlo a v politice se i tehdy děly podivné a zvláštní věci. Na Hradě tenkrát kraloval Václav Havel a nebyli jsme ještě oudem EU. Předsedou vlády socdem byl Miloš Zeman, který měl s Václavem Klausem uzavřenou smlouvu o neútočení...
>>> [celý text článku.] 14.4.2011 11:40

Přestěhujte se do Tuniska.

Tunisko je naší oblíbenou turistickou destinací a skoro to vypadá, že bychom se nejraději odstěhovali z naší české kotliny i moravské roviny právě do Tuniska, kde je všechno, co nám chybí: teplé moře, slunce, oázy a římské památky. A dovolená v Tunisku je právě teď neskutečně levná, osmidenní pobyt pořídíte za puhých pět, šest tisíc.
>>> [celý text článku.] 13.4.2011 10:40

Itálie se zbavuje nelegálních imigrantů nelegálně.

Mazaní Italové se rozhodli vyřešit problémy, které mají s ilegálními imigranty přicházejícími především z Tuniska: udělili jim dočasné povolení k pobytu, které platí pro celý schengenský prostor. Ministři vnitra Evropské unie na jednání v Lucemburku za to italskou vládu tvrdě kritizovali. Zejména Rakousko a Francie pohrozily obnovením kontrol na hranicích.
>>> [celý text článku.] 12.4.2011 12:10

Za vším hledejte peníze a Kalouska.

Hroutí se nám koalice, možná padne vláda a budeme muset jít zase mimořádně volit. A příčinou toho všeho jsou peníze. Odcházející ministr Bárta (dálniční loby si oddechla!) půjčoval svým stranickým kolegům a kolegyním peníze, protože neměli po snížení poslaneckých platů ani na chleba a bohužel si od nich nenechal podepsat dlužní úpis.
>>> [celý text článku.] 11.4.2011 10:00

Pomůžeme Německu i sobě odvrátit blackout?

Jak jste jistě v minulosti zaznamenali, během podzimu roku 2008 i 2009 vznikla díky nadměrné výrobě elektrického proudu krizová situace: plánovaný tok energie byl například v listopadu 2009 ve výši 150 MW směrem do Německa, skutečnost byla zcela opačná: z Německa proudilo do Česka 1300MW! Poručit větru se tedy našim německým přátelům nepodařilo a hrozilo, že se budeme muset odpojit od jejich přenosové soustavy.
>>> [celý text článku.] 8.4.2011 10:50

Co bychom si počali bez Bruselu.

Europoslanci schválili pro naše občany poškozené loňskými povodněmi na Moravě úžasných 122 milionů korun z Fondu solidarity Evropské unie. Je to skvělá zpráva. Za tuto částku by se mohlo postavit až 100 nouzových domků pro ty, kteří přišli o střechu nad hlavou v případě, že by tyto prostředky poskytla ihned po povodních česká vláda.
>>> [celý text článku.] 7.4.2011 10:50

Je Adamův notebook v dolech krále Šalamouna?

Ne, nezbláznil jsem se. Tedy ještě ne, jen mě zaujala jedna pasáž na stránkách nazvaných výstižně Architekti vesmíru. Posuďte sami, co se tam píše o technickém vybavení biblického Adama...
>>> [celý text článku.] 6.4.2011 11:00

Jak Havlovic rodina ušetřila 55 milionů.

Podívejme se do historie jednoho skvělého obchodu s nemovitostí. Je to výjimečný případ, kdy neplatí, že pokud využijete služeb prostředníka, prohloupíte a přijdete zbytečně o peníze.
>>> [celý text článku.] 5.4.2011 10:00

Martin Roman: Útlum jádra zdražuje elektřinu.

Pokud evropské země kvůli strachu z následků jaderné havárie v japonské Fukušimě utlumí jadernou energetiku, cena elektřiny pro zdejší spotřebitele poroste. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to uvedl generální ředitel ČEZ Martin Roman. ČEZ by na tom podle Romana vydělal hned dvakrát - těžil by z vyšších cen a navíc by mohl nahradit výpadek ve výrobě z jaderných elektráren především v Německu. Cena elektřiny ve střední Evropě už vzrostla od fukušimské havárie téměř o šest eur na MWh, tedy téměř o deset procent.
>>> [celý text článku.] 4.4.2011 11:45

Toto není apríl!

Ačkoliv dnes máme den plný žertů a nepravdivých zpráv, následující postřehy z české kotliny nejsou žádným žertem. Tak například známý protiunionistický rebel a předseda Strany svobodných občanů Petr Mach nám právě dnes ve svém článku připomíná: "Před deseti lety jsem formulář ani nepřevzal ani nevyplnil, pokutu mi nedali, nepřišli na to. Zachovám se letos zrovna tak, protože považuji Sčítání lidu za zbytečnost."
>>> [celý text článku.] 1.4.2011 10:45

Proč se sčítají příslušníci církví?

V článku nazvaném "Sčítání křesťanů?" se Ladislav Hanuš na ChristNet.cz ptá hned v úvodu: Jak stát sčítá náboženskou víru? Co ho zajímá při sčítání lidu, domů a bytů? Co vyčteme z informace skryté v otázkách dotazníku? Stát zjišťuje, zda jsem se rozhodl pro náboženskou víru a pokud ano, tak pro kterou. V jakém smyslu otázku víry nebo vyznání odpovím? Vyznávám, že znám nebeského Otce a vím, že Bůh je? Nebo jsem „věřící“ v jeho existenci? Vyplním v otázce vyznání jednu nebo víc správných odpovědí?
>>> [celý text článku.] 31.3.2011 11:15

Sčítání lidu - jak si uložit vyplněný formulář.

Pravděpodobně vám bude následující rada k ničemu, protože jste se již pomocí internetu "sečetli". Způsob, jak převést libovolný dokument do formátu PDF se vám ale může hodit i někdy později. V návodu na vyplnění "sčítacího" formuláře v počítači se píše: "Pro zajištění maximální bezpečnosti a ochrany Vašich údajů nebude možné formuláře během vyplňování žádným způsobem ukládat."
>>> [celý text článku.] 30.3.2011 09:15

Zdravotní prohlídky cizinců nebudou.

Do novely zákona o ochraně veřejného zdraví se ve sněmovně nedostaly ustanovení o povinných zdravotních prohlídkách cizinců, kteří chtějí pobývat v Česku delší dobu. Součástí zákona se nestaly ani změny v organizaci zdravotních ústavů. Děti nebudou plošně očkovány proti tuberkulóze. Předlohu, která původně byla jen o kontrole a značení nezávadnosti veřejných koupališť schválila sněmovna a zákon odešel do Senátu.
>>> [celý text článku.] 29.3.2011 11:30

Kaddáfí: Mein Kampf aneb Zelená kniha.

O Kaddáfím píše a mluví kde kdo, samotní Lybijci proti němu buď zuřivě bojují zbraněmi nebo jsou s nadšením za něj ochotni položit život. Tak jako pro pochopení Hitlera je vhodné si přečíst jeho poněkud hůře dostupný Mein Kampf, měl by si každý, kdo se chce o Kaddáfím a Lybii dovědět něco víc než se píše a mluví v zmanipulovaných médiích, přečíst jeho Zelenou knihu.
>>> [celý text článku.] 28.3.2011 11:30

Spící letecký dispečer.

Bez ohledu na nejistotu, která ve mě hlodá když si pomyslím, že by snad mohl odstoupit ministr obrany Vondra a velení naší armády by pak na nějakou dobu převzal jako vrchní velitel Václav Klaus se domnívám, že hlavní zprávou dne není ani to, že velení nad "operacemi" v Libyi konečně převzalo NATO neboli USA. Skutečnou mediální bombou je událost, ke které došlo v USA a to přímo ve Washingtonu.
>>> [celý text článku.] 25.3.2011 10:15

Měli bychom vystoupit z EU?

To je otázka, na kterou včera v ČT odpověděl Petr Mach, předseda Strany svobodných občanů zcela jasně: ano. A napsal o tom před nedávnem knihu "Jak vystoupit z EU". Vyšla tiskem, ale je rozebrána. Přesto si ji můžete stáhnout zdarma ve formátu PDF nebo EPUB pro uživatele iPad, iPhone, iPod, Sony apod. Najdete k ní na stránce PetrMach.cz i některé názory o této jistě kontroverzní knize.
>>> [celý text článku.] 24.3.2011 08:55

Odesilatel této zprávy vás žádá o dobití...

Také jste někdy obdrželi SMSku s textem "Odesilatel této zpravy vas zada o dobiti kreditu na jeho SIM karte (a dtto anglicky)" a po dobití toužící telefonní číslo vám nic neříká? Pak jste se stali obětí pokusu z vás vylákat podvodně peníze.
>>> [celý text článku. 23.3.2011 13:30]

Google Art Project.

Google představil Art Project přinášející uživatelům Internetu možnost virtuální prohlídky exponátů v zatím sedmnácti muzeích z devíti zemí světa. Je mezi nimi i pražské muzeum Kampa. Můžete si prohlédnout celkem přes tisícovku kvalitních fotografií děl 486 umělců.
>>> [celý text článku.] 22.3.2011 09:45

Microsoft: dokumentace k SP1 Windows 7 a Explorer 9.

V souvislosti s uvedením SP1 pro Windows 7 a Windows Server 2008 R2 byla aktualizována i příslušná dokumentace... Od 14. března je volně dostupná ke stažení česká finální verze prohlížeče Internet Explorer 9.
>>> [celý text článku.] 21.3.2011 09:45

Podpořte Kadáfího nebo jej nahraďte protektorátem OSN.

Jinak to dopadne jako v Iráku. Obyvatelstvo Lybie nemá žádnou reálnou představu ani schopnosti vybudovat demokracii západního střihu a navíc v ní ještě žít. S demokracií by se navíc z Lybie stala otevřená brána do Evropy, kterou by začaly proudit ještě větší davy přistěhovalců, než je tomu dosud. Vojenský zásah by dopadl stejně jako v Iráku nebo v Aghanistánu: občanská válka a nutnost vojenské okupace navždy.
>>> [celý text článku.] 18.3.2011 10:55

Merkelová zvyšuje zisky výrobcům a distributorům elektřiny.

V reakci na havárie japonských jaderných reaktorů německá kancléřka Angela Merkelová rozhodla v úterý pod tlakem "zelených" aktivistů o pozastavení reaktorů postavených před rokem 1980. Toto rozhodnutí prý bude platit zatím po dobu tří měsíců. V této době německá vláda rozhodne, zda prodlouží dříve naplánované odstavení všech německých jaderných elektráren v roce 2022. Během tří měsíců chce německá vláda přezkoumat bezpečnost všech 17 jaderných elektráren.
>>> [celý text článku.] 17.3.2011 10:50

Je výhodné a bezpečné nakupovat na internetu?

Řada lidí si žádné zboží na internetu neobjednává z obavy, že se stanou obětí podvodu nebo budou mít problémy při reklamaci či s vrácením výrobku, který nebude odpovídat funkčnímu popisu či zobrazení v e-shopu dané firmy. Dalším důvodem bývá obava ze zneužití osobních dat i nejistota, zda je internetová platba pomocí platební karty bezpečná.
>>> [celý text článku.] 16.3.2011 10:20

Seznamy zakázaných drog a bída demokracie.

Nové syntetické drogy z Polska jsou běžně k zakoupení v Ostravě. Zatím nejsou na seznamu omamných a psychotropních látek. Směsi různých chemických látek prodávané jako sběratelské předměty jsou ale nebezpečné z několika důvodů. Především mohou u svých konzumentů vzbudit zájem o skutečné tvrdé drogy ale navíc jde o produkty, jejichž účinky zákazníci předem neznají, nedokážou odhadnout jejich púsobení, ani vliv v kombinaci s jinými látkami, léky či alkoholem. V seznamu návykových látek se proto objeví další nové syntetické drogy. Skupina poslanců ze všech sněmovních stran do něho navrhuje přidat novelou příslušného zákona celkem 33 látek.
>>> [celý text článku.] 15.3.2011 10:10

Sčítání majitelů více nemovitostí.

Majitelé více nemovitostí jsou v pochybách, jaké formuláře mají vlastně vyplnit a tak se ptají ČSÚ. Z dotazů a odpovědí je patrné, že vláda i poslanci při tvorbě zákona o sčítání i státní úředníci ČSÚ nepopsali všechny možné varianty aplikace zákona, zejména případy, kdy je "sčítaný" občan vlastníkem více nemovitostí.
>>> [celý text článku.] 14.3.2011 09:50

Statistika domů a chat nebude úplná.

Sčítání lidu, bytů a domů se rozjíždí naplno. Komisaři, či spíše v naprosté většině komisařky se pustily do díla a obcházejí či objíždějí svůj rajón. Hledají své oběti podle jejich místa trvalého bydliště a protože rozdávají i formulář, do kterého se vyplňují údaje o bytu nebo domu, logicky se objevuje častý dotaz: Jak je to s chatou, chalupou, musím za ni něco vyplňovat?
>>> [celý text článku.] 11.3.2011 11:00

Můj oblíbený ženský kanál: Prima Love.

Jak napsala iHNed.cz 8.března, "nová loď televizní flotily TV Prima, kanál Prima Love, dnes dopoledne odstartovala své vysílání. Na ženský kanál se stěhují prakticky všechny populární zahraniční 'ženské' seriály." Pokud jste to nepostřehli, nalaďte si ji na svém digitálním televizoru nebo na "sexboxu". Najdete ji na multiplexu 3 nebo také na satelitu a je zdarma.
>>> [celý text článku.] 10.3.2011 11:50

Dají se opatřit mapy pro navigace Garmin zdarma?

Stačí na netu najít libovolnou free mapu, která je přímo už ve formátu pro Garmin. Většinou je to *.img soubor, ten pojmenujte "gmapsupp.img" a nakopírujte jej do složky /garmin na paměťové kartě. Předtím si ovšem zazálohujte mapu, kterou tam zatím máte.
>>> [celý text článku.] 9.3.2011 17:00

Sčítání lidu: prozradit na sebe musíte vše!

Sčítací komisaři, většinou poštovní doručovatelé, roznášejí formuláře od 7. března a skončí v pátek 25. března. Sčítací list osoby bude muset vyplnit každý obyvatel ČR nebo cizinec (?!!) žijící na našem území. Povinnost se nevztahuje jen na diplomaty a většinou i turisty, kteří u nás pobývají krátkodobě.
>>> [celý text článku.] 8.3.2011 11:00

SP1 pro Windows 7 a Office 365.

Microsoft uvolnil 9. února 2011 do výroby finální verzi prvního servisního balíčku pro operační systémy Windows 7 a Windows Server 2008 R2. Pro uživatele služby Windows Update je SP1 dostupný od 22. února včetně české jazykové mutace...
Microsoft zve IT odborníky a vývojáře na technickou virtuální online konferenci s názvem TechNet/MSDN Online 2011. Hlavní náplní je představení Office 365.
>>> [celý text článku.] 7.3.2011 11:00

Dům bude automaticky součástí pozemku.

Podle právě projednávaného návrhu občanského zákoníku bude nadále každá stálá stavba (rodinný dům, chata, nebo hospodářské stavení) automaticky považována za součást pozemku, na kterém stojí. To bude zásadní změna oproti stávajícímu stavu, kdy se ve stávajícím zákoně § 120 odst. 2 říká, že "stavba není součástí pozemku".
>>> [celý text článku.] 4.3.2011 12:10

Co takhle dát daňová přiznáni na internet?

U nás máme velké problémy kolem přiznávání vedlejších výdělků našich politiků, kteří by měli podle zákona č. 159/2006 Sb. ze dne 16. března 2006, ve znění zákona č. 216/2008 Sb., o střetu zájmů zveřejňovat, o kolik jsou bohatší než loni díky vedlejším příjmům.
>>> [celý text článku.] 3.3.2011 11:00

Můžete použít kartu SDHC pro navigaci Garmin?

Některé navigace nejen firmy Garmin mají slot pro připojení mikrokaret typu SD. Tyto miniaturní karty používající jako záznamové médium flash paměť se vyrábějí v několika verzích s různou kapacitou pro uložení dat a tak se uživatel navigace setkává s otázkou, kterou z nabízených karet může použít.
>>> [celý text článku.] 2.3.2011 09:20

Vzpomínka na Arnošta Lustiga.

V létě roku 2006 pokřtil známý spisovatel Arnošt Lustig Paroubkovi jeho první knihu "Můj život v politice", která obsahuje novinové a časopisecké články z posledních deseti let. Přiznám se, že mě to tenkrát dost zaskočilo. Jeho život nebyl žádná procházka rájem.
>>> [celý text článku.] 1.3.2011 10:20

IHned iHNED-ekonomika z ČR a 24 hodín ze Slovenska24SK

AHASWEBOVA OBLÍBENÁ MÍSTA
Celosvětové telefonní seznamy na serveru Infobel.com /

Zaregistrujte se u známého serveru WOKO.CZ, jehož robot Vám zašle e-mail vždy, když vyjde nové číslo.
Nebo si zaregistrujte tuto službu právě zde:
Optimalizováno pro MSIE a Mozilla Firefox
Pokud není jinak uvedeno, autorem je Jan Bílek.
Některé odkazy na cizí internetové adresy nemusí s ohledem na časový odstup fungovat.
© 1998-2015 Jan Bílek/Ahasweb , 18. ročník 2015

Noviny si právě čte/čtou .
[CNW:Counter]