Kontakt

   

    Psí hotel AMAZONKA 

nabízí individuální ubytování vašich čtyřnohých kamarádů a osobní péči o ně v době dovolené, nemoci, služební cesty, kdykoliv během vaší nepřítomnosti.

 

   Malý rodinný hotel AMAZONKA se nachází na klidném místě na kraji obce Okna, 5 km od malého městečka Doksy (mezi Mladou Boleslaví a Českou Lípou), asi 70 km od Prahy (MAPA) . Okolí hotelu zkrášlují lesy chráněné krajinné oblasti Kokořínsko a výhled na hrad Bezděz. 

   Pro ubytování pejsků jsou připraveny kotce se zateplenými boudami, pro venčení oplocená zahrada a pravidelné vycházky. Vycházky do přírody  2x denně jsou samozřejmostí, mezi tím má pejsek k dispozici volný pohyb po zahradě za našeho dozoru. Ráno a večer chodí hoteloví hosté individuálně na vycházku do cca 1km vzdáleného  lesa, během dne se pak jednotlivě střídají v pobytu na zahradě. Pro psy, kteří nemohou být venku je k dispozici vytápěná místnost v našem domě.

 

  

   Všechny údaje potřebné pro dobrou péči o vašeho psího kamaráda v pohovoru s vámi zjistíme a nejlepší péči o něj dle potřeby uzpůsobíme. Pobyt u nás můžete svému pejskovi zpříjemnit vlastními hračkami, pelíškem, dekou, miskou na krmení - vším na co je pes zvyklý a dělá mu radost.

   Máme zkušenosti se psy s citlivější nebo s bázlivou povahou, stejně tak i s dominantními či v domácím prostředí agresivními jedinci. Důležité je se správně s majitelem domluvit (bohužel se občas stává, že se majiteli nechce mluvit o méně dobrých stránkách svého pejska, samozřejmě pro jeho dobro je ale třeba vše vědět, aby nedošlo k nějaké krizové situaci). V našem hotelu se i zotavovali psi po různých úrazech, kdy je bylo třeba doléčit, ubytováváme i psy s nutnou trvalou veterinární péčí.

   Krmení je nejlépe dovézt vlastní aby si pejsek nemusel zvykat na jiné, případně kvalitní krmivo zajistíme sami, v provozu je také teplá psí kuchyně. Pro náš hotel je zásadou individuální přístup ke každému pejskovi zvlášť, celodenní péče a přísné hygienické podmínky.

   Zvláštní pozornost věnujeme bezpečnosti ubytovaných psů. Veškeré vybavení hotelu a péče o psy dbají na bezpečnost tak, aby psi nemohli utéct z areálu hotelu a aby se nemohli například navzájem poranit. Náš hotel je vhodný pro psy "útěkáře" i pro psy kteří se perou a nemohou přijít do kontaktu s jinými psy. Uplatňujeme 15 let vlastních zkušeností s chovem amerických stafordů, kteří vyžadují v tomto ohledu zvýšenou pozornost.

   Kapacita našeho hotelu je úmyslně malá, abychom mohli věnovat každému hostu dostatek času a zpříjemnili mu pobyt podle jeho potřeb. Provoz hotelu je schválen Krajskou veterinární správou, která vykonává i pravidelné inspekce. Díky zkušenostem s chovem Amerických  Stafordšírských Teriérů a výcvikem Belgických  ovčáků i praxí s molosoidními plemeny můžeme na přání zajistit základní výcvik pejska u nás, je možné též domluvit přípravu pejska na výstavy či bonitace.

 

  Mezi nejčastější dotazy patří ...

Jak bude snášet náš pes nové prostředí ?

   Nemusíte mít obavy, všichni naši hosté zvládli adaptaci na nové prostředí bez problémů, po krátké době jsme kamarádi a rádi se sem  vrací.

   Nový host se zpravidla rychle rozkouká a svůj kotec s boudičkou si přivlastní jako osobní teritorium kde se cítí bezpečný. Se zájmem pak sleduje dění kolem - je se stále se na co dívat - okolo bydlí další psí kolegové, na zahradě je nepřetržitě puštěn některý ze psů (hoteloví hosté jsou na zahradě zásadně samostatně, dohromady je nikdy nepouštíme, mohlo by dojít ke konfliktům ...). Také si s nimi před zraky ostatních hrajeme a cvičíme, rychle se přesvědčí že vše probíhá v přátelském duchu a začnou se podílet na dění okolo. Psi jsou značně vnímaví ke svému okolí a rychle se sami zařadí do místní "dočasné smečky", ve které mají své pevné místo a cítí se v ní spokojeně. Také velmi dobře poznají, že se jich páníčci nikterak nesnaží "zbavit", mají v hotelu svou dočasnou smečku a vědí že jejich domácí smečka bude za malý čas fungovat jako dříve, nijak se netrápí (na rozdíl od některých  páníčků - zejména při první návštěvě našeho hotelu - kteří by potřebovali trošku domácí slivovice, aby se vzpamatovali a netesknili. Naštěstí je to po první dobré zkušenosti rychle přejde a rádi se k nám vrací). 

 

  Všem psím kamarádům dáváme stejným dílem pozornosti i přátelství a bez nadsázky můžeme říci, že oni nám oplácejí svou radostí a pohodou. 

  Samozřejmě vás rádi naším hotelem pro pejsky osobně provedeme a zodpovíme všechny vaše dotazy. Ubytování pejsků "na zkoušku" je také možné.

 

 

Podmínky přijetí do hotelu :

 

- platný očkovací průkaz ( všechna očkování psa musí být provedena )

- zdravotní stav ubytovaného pejska nesmí ohrozit ostatní

( v praxi to znamená, že  nelze přijmout psa který má nemoci či parazity přenosné na jiná zvířata nebo lidi )

Ubytování pejsků kteří mají běžné zdravotní problémy je samozřejmě možné. Po dohodě s majitelem pokračujeme v potřebné zdravotní péči, spolupracujeme s veterinářem. Veterinární péče v našem hotelu je zajištěna nepřetržitě.

-  pro zápis do hotelové knihy budete potřebovat osobní doklady.

Pokud znáte termín pobytu vašeho pejska u nás, je dobré si včas místo rezervovat, ne vždy můžeme na poslední chvíli zajistit volné místo. 

 

 

Ceny ubytování        (cena je uvedena za každý započatý den)

 

1 den -  s vlastním dovezeným krmením

180,- Kč

1 den -  bez vlastního krmení   ( krmivo dodáme my )

200,- Kč

1 den -  sleva při pobytu psa delším než 20 dní

15 %

1 den -  sleva za ubytování dalšího psa majitele v jednom kotci

20 %

1 den -  příplatek za problémového psa nebo za psa v převýchově

dohodou

 

Informace o službách a ubytování

 

Doba příjmu a ubytování psů :

dle dohody

Možnost parkování :

ANO

Počet míst k ubytování psů :

5

Individuální péče o hosty :

ANO, zcela individuální péče o každého pejska a kamarádské vztahy jsou základ

Ubytování psa v našem domě :

ANO, 1 místo

Vycházky do přírody :

2x denně

Volný pohyb psů na oplocené zahradě :

ANO, samostatně

Péče o léčené psy :

ANO - dle dohody

Příjem háravých fen a štěňat od 3 měsíců :

ANO

Ubytování problémových psů :

ANO

Možnost výcviku :

ANO, včetně školky pro štěňata

Převýchova problémových psů :

ANO

Příprava psů na výstavy :

ANO

Spádová oblast - odkud k nám nejčastěji jezdí hosté :

 Praha , Mladá Boleslav, Česká Lípa,

Děčínsko, Liberecko, Jičínsko, Varnsdorf a okolí

kraje Středočeský, Liberecký a Ústecký

Kde nás najdete - údaje pro navigaci :

GPS Loc :     50°31'32.68"N,14°40'18.4"E

Kde nás najdete - cesta :

zobrazit v novém okně MAPU

 

 

 

 

Více informací získáte na našem tel.čísle

723 535 105   nebo pište na E-mailamazonka@volny.cz

 

Těšíme se na vaši návštěvu !

Petr Fridrich

 

 

    Depozit psů v nouzi AMAZONKA

 

  V našem "Depozitu pro psy v nouzi" zajišťujeme individuální péči o pejsky kteří se ocitli v nouzi (většinou přišli o páníčky) a jejich dočasný majitel nemá možnost se o ně plně starat.

Nejedná se o tradiční útulek.

Prozatimní domov, přátelství, lidskou a psí společnost i komplexní péči najdou u nás. Pomáháme s hledáním nového majitele a s umístěním do nového domova.

 

Foto našich svěřenců v depozitu - počátek roku 2012

ČUČINKA  - příběh "na poslední chvíli ..."

Asi pětiletou fenku amerického staforda "Čučinku" přivezla jednoho večera obětavá Lenka až z dalekého Slovenska (patří ji za to nesmrtelné zásluhy !). Tam ji jako nalezenci hrozilo brzké zastřelení od místních myslivců a nebyla tu možnost ji ani umístit v přeplněných útulcích. Konec se blížil k určenému datu. Prochladlá, vystresovaná a nešťastná fenka byla na pokraji sil. Patrně ji majitel vyhodil do mrazů brzy po narození štěňátek, nesla viditelné znaky nedávného mateřství.

KUBA a VOJTA  - příběh "na vlnách života"

Dva osmiletí boxeři, bráškové KUBA a VOJTA přišli během jediného měsíce o oba páníčky, které dostihla dlouhodobá nemoc. Psí kluci tak přišli o rodinu i o domov kde společně trávili celý život.

Naštěstí se jich ujal pozůstalý syn, bydlící v hlavním městě, který ale bohužel neměl možnost si je vzít k sobě. Přez dobré duše snažící se pomáhat němým tvářím se tak psí sourozenci dostali až k nám na AMAZONKU. Hned jsme se pustili do jejich rekonvalescence, bráškové byli nesmírně smutní a zmatení z událostí které se na ně tragicky navalily.

Čučinka se ukázala jako velmi statečná a odolná holka. Silou vůle obdivuhodně držela své přepjaté nervy a úspěšně se začala adoptovat na prostředí prozatimního domova. Ukázalo se že má obrovské srdce a nesmírně klidnou a pozitivní náturu, však nám hned přirostla k srdci.

 

KUBA a VOJTA se spolu narodili, vyrůstali a spokojeně žili bok po boku, jeden dokonale doplňuje druhého jako dvojčata. Nebylo proto možné je umístit do nových domovů samostatně každého zvláště. Rozdělení brášků by mohlo mít i tragické následky, boxeři jsou nesmírně citliví. To ovšem výrazně snižovalo jejich šance k umístění do nového domova. Pro takové dva velké a již starší psy se bude nový domov hledat opravdu nelehce.

Píše se březen 2012,

Čučinka je u nás 4.měsíc ale zatím se pro ni nenašel vhodný majitel. Vzhledem k její povaze by to měl být člověk s vlastním názorem a ideálně i se zkušenostmi se psy.

Čučinka se snáší s jinými psy, je však "klidně dominantní" a s neochvěnou samozřejmostí vyžaduje aby se jí jiní psi v rodině podřidili. Činí tak bez agresivity ale zarputile, "cizí" psy ignoruje a dělá si své. K lidem je přátelská a vstřícná, skutečný parťák do nepohody. Chová se vždy klidně a přesvědčivě, je to silná osobnost. Miluje kontakt s lidmi i dětmi, má ráda mazlíkování, libuje si v teplíčku. Je nesmírně chytrá a umí se rychle přizpůsobit prostředí. Jako správný staford bezchybně reaguje na každou situaci.

Lidem ve svém okolí přináší Čučinka moře pohody a klidu, nový majitel se má na co těšit.

 

Hledáme páníčka !

Aktuální informace o Čučince najdete na Facebooku zde :

http://www.facebook.com/events/262732867107782/

nebo volejte 606 623 225

 

Čučinky stránka na FB
http://www.facebook.com/events/262732867107782/

Video
Čučinka hledá rodinu
http://www.stream.cz/uservideo/674939-cucinka-hleda-noveho-majitele

Album
http://borisxxl.rajce.idnes.cz/Cucina

Bráškové se u nás rozkoukávali dobře, snažili jsme se my i naši psi jim dodat sebedůvěru a naději k překonání stresu.

Také se rozjela velká kampaň s hledáním nového domova.

 

Konec příběhu Kuby a Vojty se ukázal velmi šťastným, kluci měli ohromné štěstí a po krátké době si pro ně přišla nejlepší možná panička a dala jim skvělý domov !

 

Všem přejeme hodně štěstí a radosti  !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

  

 

Kontakt

 

Kateřina a Petr Fridrichovi

Okna 78

471 62   Okna u Doks

okres Česká Lípa

* MAPA *

 

Telefon

723 535105

 

E-mail

 amazonka@volny.cz

www

http://www.volny.cz/amazonka/

 

***

 

 

 

 PSI

 FENY

 ŠTĚŇATA

NAŠE ODCHOVY

 PRODEJ

VIDEO ze života Amstafů + Audio

Psí hotel AMAZONKA

Pošlete nám VZKAZ do knihy hostů

KONTAKT Amazonka

MAPA - kde nás hledat

Informace kolem psí legislativy BSL u nás i ve světě , pomoc psům v ohrožení

 ENGLISH version

 LINKY

FOTOALBUM - úsměvné psí pbrázky , chovní psi a předkové našich psů

 

E-mail us