Encyklopedie českých a slovenských astrologů
písmeno B - Bratková
Administrace: JUDr. Jiří Kubík
Otázky pro ENCYKLOPEDII ASTROLOGŮ ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLIKY

Alena Bratková, RNDr.
1. Jméno, příjmení a adresa, příp. tel/fax, email:
Alena Bratková, RNDr.
mobil: 777 33 22 39
web: http://moderniastrologie.cz
email: moderniastrologie – zavinac - moderniastrologie.cz

2. Osobní data: den, měsíc, rok, místo narození, hodina a minuta narození a způsob, jak byla data získána (sdělení matky, lékařská zpráva, zápis příp. fotokopie dokladu, pokud nechcete tato data zveřejnit nic Vám v tom nebrání):
Narozena ve znamení Kozoroha dávno již tomu. Která žena si přeje, aby její věk znal každý? Naštěstí kozorohové s roky jen mládnou.

3. Životopis: nejdůležitější data z osobního a profesionálního života, (případně foto a podpis):
Původní profesí geofyzik.

4. Od kdy se zabýváte astrologií a jak: profesionálně, na částečný úvazek, máte astrologii jen jako hobby?:
Profesně od r. 1997, celkově o pár let déle, a to každý den, každý nádech. Astrologie je přece především způsob nazírání na okolní svět.

5. K jakému směru v astrologii se hlásíte? :
Jsem především praktik, který využívá moderní astropsychologii způsobem, aby výklad byl srozumitelný a zejména užitečný i pro obyčejné lidi, kteří přicházejí s běžnými problémy svého života.

6. Pracujete jako astrologický poradce, učitel, autor, přednášíte, jste aktivní člen nějaké skupiny, vedete vlastní školu, věnujete se astrologickém výzkumu, jako astrolog v mediích, astrologii zatím studujete?:
Provozuji astrologické poradenství, také internetovou poradnu. Pravidelně se účastním Astrovíkendů a jiných akcí. Specializuji se na zdravotní problematiku a zejména plodnost a jako homeopat využívám astrologii pro výběr homeopatických léků a prognózu zdravotního stavu.
V r. 1997 jsem založila astrologickou školu Afrodíté se specializací na pedagogiku a zdravotnictví, ve které získávají vzdělání lidé, kteří se chtějí zabývat lidskou psychikou a zdravím ve svém profesním životě. Podrobnosti o škole a kurzech najdete na webu http://moderniastrologie.cz.

7. Jak jste astrologii studoval/a: např. samostudium, kurz, v astrologickém společenství, soukromě pod vedením nějakého astrologa - jakého?:
Převážně samostudium a škola života, nejvíce astrologa naučí klienti.

8. máte nějaký astrologický certifikát, titul, jste členem nějaké společnosti? Uveďte jaký.:
Nikoliv, jsem začleněna spíše v rámci homeopatie.

9. co bylo hlavním důvodem a motivací, že jste se začali věnovat astrologii, v souvislosti s nějakým jiným oborem, např. esoterním, psychologií?:
Jsem zvědavý tvor, jako každá jiná žena, a natolik jsem chtěla znát svoji budoucnost, že jsem se musela naučit nějako opravdu dobrou metodu, čímž astrologie určitě je. Nezajímá mne ale jen budoucnost, protože ta se vždy odvíjí od minulosti. Pro nalezení hlubších souvislostí a aby mohlo dojít k vyřešení některých vážných problémů, se dívám do karmické minulosti klienta a používám případně i regresní terapii.

10. Jaké astrologické prvky a techniky uživáte nejraději, nejčastěji a proč?:
Tranzity, které jsou neobjektivnějším fyzikálním působením na člověka, na každou jeho buňku zde na Zemi (jsem přece jen původně fyzik) a také sekundární progrese.

11. Jakému systému domů dáváte přednost a proč?:
Placidovy, protože jsou nejpoužívanější a výklad s nimi je tak transparentní i pro druhé. Ale nestresuji se přesnými systémy a stupni. V přírodě se věci nedějí skokem, ale kontinuálně a na nebi nenajdete žádné zarážky....

12. Máte nějakého oblíbeného astrologa, vzor? Uveďte jakého.:
Ovason, Gloria Star, Liz Green, Howard Sasportas, Steven Forrest.

13. Máte nějaké další zájmy? Uveďte jaké.:
Ze všech svých koníčků se nakonec staly koně a tak jsem si z nich udělala povolání – astrologie, homeopatie, regrese a nyní i chov norských koček.

14. Publikujete? např. v samizdatu, novinách, časopisech, na internetu, v kterých, kdy a o čem, vystupujete na veřejnosti, vystupovali jste v mediích? Uveďte kdy a v kterých.:
Populární i odborné články na různých webech (viz můj astromagazín), různé přednášky a semináře, občas televize, nejvíce ČT1 a rádio.

15. Máte v souvislosti s astrologií nějakou osobní filosofii? Uveďte jakou.:
Horoskop je jako jízdní řád naším životem. Pokud se nechceme nechat osudem jen pasivně vláčet, měli bychom ho znát.

16. Co si myslíte o budoucnosti astrologie?:
Zažíváme její dosud největší rozmach v historii lidstva. Snad to ještě chvíli vydrží. Mým osobním přáním je, aby se astrologie vrátila zpět na univerzitní půdu a kvalitní vzdělání tak bylo dostupné všem, kterým může v rámci profese přinášet jinak těžko zjistitelné informace, tedy především lékařům všech oborů a pedagogům.

17. Myslíte si, že žijeme ve věku Vodnáře?, dáváte přednost tropickému/siderickému zodiaku, nebo nějakému jinému systému?:
Používám tropický.

18. můžete doporučit nějakého dalšího astrologa z minulosti, současnosti? Uveďte kterého.:
-

19. máte k dispozici přesná data (narozeni, příp. smrti) nějakého jiného astrologa? Uveďte.:
-

20. souhlasíte s tím, aby vaše data byla zveřejněna v Encyklopedii astrologů České a Slovenské republiky?:
Ano.