Encyklopedie českých a slovenských astrologů
písmeno F - Fošnár
Administrace: JUDr. Jiří Kubík
Otázky pro ENCYKLOPEDII ASTROLOGŮ ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLIKY

Milan Fošnár1. Jméno, příjmení a adresa, příp. tel/fax, email:
Milan Fošnár, Praha, tel: 737 278 946
email: fosnar@astro-tarot.cz
web: www.astro-tarot.cz

2. Osobní data: den, měsíc, rok, místo narození, hodina a minuta narození a způsob, jak byla data získána (sdělení matky, lékařská zpráva, zápis příp. fotokopie dokladu, pokud nechcete tato data zveřejnit nic Vám v tom nebrání):
Hvězdný čas.... ST =10 min, roku 67, Praha

3. Životopis: nejdůležitější data z osobního a profesionálního života, (případně foto a podpis):
2003 začátek vlastní praxe

4. Od kdy se zabýváte astrologií a jak: profesionálně, na částečný úvazek, máte astrologii jen jako hobby?:
Od roku 1998, profesionálně od roku 2003 střídavě na plný a částečný úvazek

5. K jakému směru v astrologii se hlásíte? :
Nejvíce k tradici, ale vzdělávám se i v karmické, psychologické a horární astrologii

6. Pracujete jako astrologický poradce, učitel, autor, přednášíte, jste aktivní člen nějaké skupiny, vedete vlastní školu, věnujete se astrologickém výzkumu, jako astrolog v mediích, astrologii zatím studujete?:
Jako poradce, příležitostně přednáším, nejsem člen žádné skupiny, v médiích ano časopisy Yellow, Žena plus, jako autor na zakázku - anonymně pod hlavičkou serveru – mediálně známých webových stránek.

7. Jak jste astrologii studoval/a: např. samostudium, kurz, v astrologickém společenství, soukromě pod vedením nějakého astrologa - jakého?:
Jsem samouk, první konzultaci – další nasměrování roku 2001 Lucie Lomová, od roku 2008 navštěvuji velmi zajímavé semináře Evy Prokešové.

8. máte nějaký astrologický certifikát, titul, jste členem nějaké společnosti? Uveďte jaký.:
Nemám žádný astrologický certifikát, ani nejsem členem nějaké společnosti

9. co bylo hlavním důvodem a motivací, že jste se začali věnovat astrologii, v souvislosti s nějakým jiným oborem, např. esoterním, psychologií?:
Tehdejší zaměstnání v obchodní společnosti, všechny obchodní kroky se připravovaly 3 měsíce až půl roku dopředu. A pak možná vzpomínka na min. život?

10. Jaké astrologické prvky a techniky uživáte nejraději, nejčastěji a proč?:
Klasiku, vládce domů, přirozené vládce domů, k dokreslení pak vládce dekanu, a palcovou míru.. Velice užitečné je astrologické skloňování.
Z grafů nativit a direkce, osvědčilo se mi používat symboliku pro jednotlivé stupně v direkcích (např. Sabiánské symb. Stupně podle Kefera), dále progrese samotné a samozřejmě tranzity od Jupitera k Plutu, Solární návraty. Když se lidi objednávají na konzultaci bývá na tranzitech vidět o co jde. V partnerské astrologii, překrytí nativů, pro vývoj v čase překrývám progresivní horoskopy, někdy použiji kompozit.

11. Jakému systému domů dáváte přednost a proč?:
Vybrat si jeden systém domů pro mě znamená nějak udělat horoskop. Když si s tím chci vyhrát používám solární domy a k tomu u dětí Placida, u dospělých Topocentr a Campanus.
Jako příklad můžu uvést bezdětnou ženu již v důchodovém věku. Podle Campana má pátý dům v plodném znamení obsazený 4 planetami, což by naznačovalo několik dětí. Podle solárních domů je bohužel pátý dům prázdný, vládce pětky pod kvadrátem Saturna.
Nakonec, rohové domy jsou v různých systémech stejné ( Placidus, Campans, Koch, Topocentr…)

12. Máte nějakého oblíbeného astrologa, vzor? Uveďte jakého.:
Je jich víc, ale za všechny, Petr Messany, Zoša Kinkorová

13. Máte nějaké další zájmy? Uveďte jaké.:
Trochu sport.

14. Publikujete? např. v samizdatu, novinách, časopisech, na internetu, v kterých, kdy a o čem, vystupujete na veřejnosti, vystupovali jste v mediích? Uveďte kdy a v kterých.:
Viz výše.

15. Máte v souvislosti s astrologií nějakou osobní filosofii? Uveďte jakou.:
Ano, je osobní

16. Co si myslíte o budoucnosti astrologie?:
Snad se budou základy vyučovat na základní škole.

17. Myslíte si, že žijeme ve věku Vodnáře?, dáváte přednost tropickému/siderickému zodiaku, nebo nějakému jinému systému?:
Těžko říct, kdybych to měl posoudit podle precese, tak Slunce v první jarní den je v siderickém zodiaku na konci Ryb, takže zřejmě ještě ne, ale v současnosti jej ochutnáváme přes vládce Ryb – Neptuna..
Siderický zodiak pro mě říká co máme z hůry a Tropický je dopad na zem do této doby. Jsem zvědav jak si s rozdílem v zodiacích poradí astrologie třeba ve věku Kozoroha..

18. můžete doporučit nějakého dalšího astrologa z minulosti, současnosti? Uveďte kterého.:
Doporučit komu ? myslím, že každému člověku podle nátury bude sedět jiný typ astrologa v jiné době, jde o to, co má astrolog a klient v daný moment společného. Lidem podobného založení jako já mohou vyhovovat K. Aubierová, V. Sládeček, J. Kefer, S konzultací u Evy Prokešové budou jistě spokojeni.

19. máte k dispozici přesná data (narozeni, příp. smrti) nějakého jiného astrologa? Uveďte.:
Ano, například viz kniha Nebe a osud – Benson Bobrick, je tam mnoho takových dat.

20. souhlasíte s tím, aby vaše data byla zveřejněna v Encyklopedii astrologů České a Slovenské republiky?:
Ano.