Encyklopedie českých a slovenských astrologů
písmeno T - Tichý
Administrace: JUDr. Jiří Kubík
Otázky pro ENCYKLOPEDII ASTROLOGŮ ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLIKY

Karel Tichý
1. Jméno a adresa, příp. tel/fax, email:
Karel Tichý bydlí v Ostravě
mobil: 736 ** ** **, mobilní číslo smazáno - začali otravovat dealeři
email:
weby:
Astrology Pacific*)
Svatební galerie
Galerie U babylonské věže*)
Nostalgický čundrzpěvník*)
Police lyriky
*) weby byly uznány jako kvalitní zdroj a jsou archivovány Národní knihovnou ČR

2. Osobní data: den, měsíc, rok, hodina a minuta narození a způsob, jak byla data získána (sdělení matky, lékařská zpráva, zápis příp. fotokopie dokladu, pokud nechcete tato data zveřejnit nic Vám v tom nebrání):
**-**-44, Brno, 1 hodina po půlnoci dle matky

3. Životopis: nejdůležitější data z osobního a profesionálního života, (případně foto a podpis):
Od roku 1963 jako chemik v třísměnném provozu (28-06-2006 odešel z chemie do starobního důchodu), svatba 1968 a do teďka pořád se stejnou, jedinou ženou, dcera 1969, syn 1975, nyní čtyři vnoučata. Maturita na chemické průmyslovce, maturita na Střední umělecko průmyslové škole, 11 výstav grafiky, každoroční účast na celostátní výstavě ex libris, nyní majitel virtuální Galerie U babylonské věže. V roce 1991 si přečetl knihu Valentina Šacká: Astrologická abeceda a hned byl v obraze.
Dětství prožil v Ostravě Kunčičkách blízko jámy Alexander, kde pracoval otec jako havíř. Jako kluk nakukoval přes deskový plot do areálu šachty. Pamatuji si jak mě fascinoval v rohu, uprostřed zeleně domeček - asi šachetní laboratoř - a za oknem byrety, pipety, skleněné chladiče, prostě chemické sklo. Po letech si říkám, že jsem asi v některém z minulých životů byl alchymistou a vyráběl zlato.
4. Od kdy se zabýváte astrologií a jak: profesionálně, na částečný úvazek, máte astrologii jen jako hobby?:
od r.1991 jako hobby.

5. K jakému směru v astrologii se hlásíte? :
tradiční astrologie

6. Pracujete jako astrologický poradce, učitel, autor, přednášíte, jste aktivní člen nějaké skupiny, vedete vlastní školu, věnujete se astrologickém výzkumu, jako astrolog v mediích, astrologii zatím studujete?:
studuji a bádám.
V roce 2008 jsem pověsil bezplatné poradenství na hřebík. Stálo mě to hodně sil, času a zdraví a vděku jsem se nedočkal. Došel jsem k závěru, že hrabat se a zasahovat do cizího osudu je nepříjemné a občas astrolog spadne do ostudy i když měl upřímnou snahu pomoci.
Sledoval jsem svůj osud zpět. Ledviny odpovídají znamení Vah a to jsou partnerské vztahy. V roce 1995 mi doktoři našli cystu na pravé ledvině. Na laparoskopickou punkci jsem šel, když Měsíc byl ve znamení Vah - což astrologie nedoporučuje. A opravdu - cysta se začala znova plnit. Když jsem praktikování astrologie začal omezovat - zdravotní stav ledviny se ustálil.

7. Jak jste astrologii studoval/a: např. samostudium, kurz, v astrologickém společenství, soukromě pod vedením nějakého astrologa - jakého?:
samostudium dr. Kefer, Boleslavský, Weinfurther, Danieli, Grumlík, Reinicke, Hádes, JUDr. Svoboda, návštěvami ostravské pobočky Astrologické společnosti, jmenovitě přátel ing. Popelky a MUDr. Smrčkové.

8. máte nějaký astrologický certifikát, titul, jste členem nějaké společnosti?:
Astrologická společnost, členské číslo 506.

9. co bylo hlavním důvodem a motivací, že jste se začali věnovat astrologii, v souvislosti s nějakým jiným oborem, např. esoterním, psychologií?:
koníček a fascinace astrologií.

10. Jaké astrologické prvky a techniky uživáte nejraději, nejčastěji a proč?:
radix, solár s direkcemi, dotazový horoskop, vztahový horoskop, hledání neznámého času narození, astrologický software. Bádání v oblasti statistika a astrologie.

11. Jakému systému domů dáváte přednost a proč?:
Placidovu systému z tradice, až přišel den 24-10-2003.
Ráno jsem se probudil a při určitém pohybu ostrá bolest v kříži. Druhý den mě ve 4 ráno probudily křečovité bolesti. Hexnšús, houser, ústřel. Nedalo se ležet, sedět, ani stát. Chodil jsem jen v obýváku do kolečka.
V solilunárním horoskopu pro toto období (30-09-2003, Ostrava, 06:09:41 SELČ) nápadná konjunkce Mars a Uran na nultém stupni Ryb. Hrot šestého domu v Placidovi 05°07 Ryb, v Campanovi 26°35 Vodnáře, v Regiomontanovi 6°50 Ryb. Teprve v Kochovi sedl hrot 6.domu na konjunkci Mars - Uran 0°31 Ryb. Od té doby používám Kochův systém domů.

12. Máte nějakého oblíbeného astrologa, vzor?:
dr. Kefer, Zoša Kinkorová, JUDr.Svoboda.

13. Máte nějaké další zájmy?:
grafika (nyní CorelDraw), kytara, obdělávání farmy, počítač, internet a tvorba webu. První a druhý stupeň Reiki.

14. Publikujete? např. v samizdatu, novinách, časopisech, na internetu, v kterých, kdy a o čem, vystupujete na veřejnosti, vystupovali jste v mediích?:
Astro, vlastní webové stránky Astrology Pacific.

15. Máte v souvislosti s astrologií nějakou osobní filosofii?:
někteří zrozenci jsou obzvláště citliví na planetární vlivy.

16. Co si myslíte o budoucnosti astrologie?:
bude

17. Myslíte si, že žijeme ve věku Vodnáře?, dáváte přednost tropickému/siderickému zodiaku, nebo nějakému jinému systému?:
Věk Vodnáře asi ještě ne. I když někteří tvrdí, že věk Vodnáře začal výbuchem atomové bomby nad Hirošimou.
Jen Zodiak tropický.

18. můžete doporučit nějakého dalšího astrologa z minulosti, současnosti?:
MUDr. Smrčkovou.

19. máte k dispozici přesná data (narozeni, příp. smrti) nějakého jiného astrologa?:
Fůru dat v Databázi celebrit na Astrology Pacific. Data byly viditelné jen do doby než začal platit zákon 101/2000 Sb. o ochraně osobních dat. Nyní jsou vidět jen ve zdrojovém kodu.

20. souhlasíte s tím, aby vaše data byla zveřejněna v Encyklopedii astrologů České a Slovenské republiky?:
ano

TOPlist