Encyklopedie českých a slovenských astrologů
písmeno S - Synáková
Administrace: JUDr. Jiří Kubík
Otázky pro ENCYKLOPEDII ASTROLOGŮ ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLIKY

1. Jméno a adresa, příp. tel/fax, email:
Tapi – Iva Synáková Adresa: Luděk Salát, Podolí u Brna 53, PSČ 664 03. Telefon 05-44247795, mobil 0608-782950. Internet: webovou stránku teprve připravujeme.

2. Osobní data: den, měsíc, rok, hodina a minuta narození a způsob, jak byla data získána (sdělení matky, lékařská zpráva, zápis příp. fotokopie dokladu, pokud nechcete tato data zveřejnit nic Vám v tom nebrání):
17. 4. 1954, Brno. Původní sdělení matky – 12.30 GMT – jsem musela upřesňovat několika astrologickými metodami a také v regresi. Výsledek: 12.14 a 12.23. To první je narození, to druhé oživení (narodila jsem se uškrcená šňůrou). V praxi užívám spíš 12.23, ale 12.14 také není od věci.

3. Životopis: nejdůležitější data z osobního a profesionálního života, (případně foto a podpis):
Sňatek 1974, rozvod 2000. Tři děti (1975, 1977, 1981). Vzdělání: z gymnázia vyhozena před maturitou 1973 (flákání a politika), maturita až dálkově 1990 na střední knihovnické. Zaměstnání: za totality různá, od uklízečky k vedoucí kulturního domu a zpět. Po revoluci OSPČ (osoba samostatně prodělečně činná), nejprve obchod s drahými kameny a výroba šperků, postupně zřízení léčitelské poradny a zejména věštírny. V současné době mě živí zejména věštectví, astrologie, etikoterapie a pořádání kurzů. Jsem Mistr - učitel Reiki, dále vyučuji hlavně astrologii, tarot, numerologii a výklad karet, letos i snů. Vedu semináře hlubinné ekologie a meditací, dále pravidelný zpěv manter a schůzky Reiki (cca 5 let), od loňska také pořádáme v Brně každý měsíc Astrofórum – schůzku astrologů a vážných zájemců. Za celý život jsem opustila rodné město nejvýše na šest týdnů (Indie – 1995) a před rokem natrvalo. Nyní žiji u přítele asi 2 km za hranicemi Brna.

4. Od kdy se zabýváte astrologií a jak: profesionálně, na částečný úvazek, máte astrologii jen jako hobby?:
Astrologií se zabývám intenzívně cca 6 let, z toho 5 profesionálně.

5. K jakému směru v astrologii se hlásíte? :
K západní astrologii, jinak to nespecifikuji.

6. Pracujete jako astrologický poradce, učitel, autor, přednášíte, jste aktivní člen nějaké skupiny, vedete vlastní školu, věnujete se astrologickém výzkumu, jako astrolog v mediích, astrologii zatím studujete?:
Pracuji jako poradce, někdy přednáším, vedu vlastní školu (spolu s Vladimírem Langmajerem). Výzkumu se věnuji v mezích své invence a intuice. Cca čtvrt roku horoskopy pro kabelovou televizi.

7. Jak jste astrologii studoval/a: např. samostudium, kurz, v astrologickém společenství, soukromě pod vedením nějakého astrologa - jakého?:
Samostudium. Nejprve knihy, teď hlavně zkoumání horoskopů.

8. máte nějaký astrologický certifikát, titul, jste členem nějaké společnosti?:
Ne. Uvažuji o členství v Astrologické společnosti.

9. co bylo hlavním důvodem a motivací, že jste se začali věnovat astrologii, v souvislosti s nějakým jiným oborem, např. esoterním, psychologií?:
Když jsem si zřizovala léčitelskou poradnu, chtěla jsem mít nějaký živnostenský list. Na léčitelství se nevydává a věštírnu jsem původně nechtěla. Žádala jsem numerologii, kterou jsem se zabývala tehdy už přes 20 let. Tu mi ale nemohli dát, protože není na seznamu. Nabídli mi astrologii s tím, že to stejně nikdo nerozezná. A protože bych nesnesla pocit, že mám papír na něco, čemu nerozumím, začala jsem ji studovat.

10. Jaké astrologické prvky a techniky uživáte nejraději, nejčastěji a proč?:
Nejvíc pracuji s nativním horoskopem, protože je žádán nejčastěji, dále pak partnerský a prognóza. Nejlépe mi vyhovuje psychologický rozbor se zdůrazněním životních úkolů, schopností a možností a se zohledněním karmy.

11. Jakému systému domů dáváte přednost a proč?:
Placidus. Ale někdy se pro kontrolu podívám jinam (Amphora, Koch…).

12. Máte nějakého oblíbeného astrologa, vzor?:
Vážím si pana Špůrka, Kefera, Rastokina, Liz Greenové a dalších včetně kolegy Langmajera, za vzory je nepovažuji.

13. Máte nějaké další zájmy?:
Spoustu. V posledních letech se mi daří si z koníčků dělat profesi (viz bod 3), ale stále zbývá literatura (čtu i píšu), tramping, zpěv, výtvarná práce s textilem.

14. Publikujete? např. v samizdatu, novinách, časopisech, na internetu, v kterých, kdy a o čem, vystupujete na veřejnosti, vystupovali jste v mediích?:
Poezie a próza hlavně dřív, zvl. Mladý svět a samizdaty. Cyklus o léčitelských metodách v ekologickém časopisu Flastr. Astrologie – asi půl roky horoskopy pro Haló Brno. V médiích občas – cca 4x televize (ČT a Nova), 12x rozhlas, ale ne vždy byla tématem astrologie.

15. Máte v souvislosti s astrologií nějakou osobní filosofii?:
Jsem přesvědčena o reinkarnaci. Myslím, že když jdeme na svět, vybíráme si nejen dobu, místo a lidi, s kterými se potřebujeme setkat, ale i svoje úkoly, nadání, omezení, povahové vlastnosti atd. To vše se zrcadlí v našem vzhledu, čárách na rukou, číslech data a jména a dalších ukazatelích – samozřejmě včetně horoskopu. Náš radix tedy zobrazuje nikoli neměnný osud, ale předpoklady, mantinely, v nichž se budeme pohybovat.

16. Co si myslíte o budoucnosti astrologie?:
S příchodem počítačů nastal čas, aby se alespoň základní astrologické povědomí stalo samozřejmou součástí běžné vzdělanosti. Očekávám, že už během několika let bude astrologie v nabídce vysokých a některých středních škol.

17. Myslíte si, že žijeme ve věku Vodnáře?, dáváte přednost tropickému/siderickému zodiaku, nebo nějakému jinému systému?:
Pokud ve Vodnáři nežijeme, rozhodně je to už v orbisu. Zodiak používám tropický.

18. můžete doporučit nějakého dalšího astrologa z minulosti, současnosti?:
Asi nic, co byste nevěděli. Ze současných – máte-li zájem, předložím dotazník na příští schůzce Astrofóra.

19. máte k dispozici přesná data (narozeni, příp. smrti) nějakého jiného astrologa?:
Viz 18.

20. souhlasíte s tím, aby vaše data byla zveřejněna v Encyklopedii astrologů České a Slovenské republiky?:
Samozřejmě – proč bych se s tím jinak namáhala?

Děkuji, že jste se pustili do této činnosti. Máte-li zájem o nějakou další spolupráci, ozvěte se. Astrologické a další kurzy vedu už pátým rokem a pokud vím, v tomto rozsahu to v Brně nikdo nedělá.
Rovněž nevím o jiných pravidelných setkáních brněnských astrologů (Astrofórum), ačkoliv nepochybně neznám všechny. Velmi by nám pomohlo, kdybyste nám na ně zprostředkovali kontakt.

TOPlist