Aramis se narodila až na východním Slovensku, v první slovenské chovné stanici norských lesních koček, Orbis Felis. Má mužské jméno, protože když byla úplně malá, mysleli si doma, že mají 3 kocourky. Pak ovšem přišla poradkyně chovu, koukla a ejhle - ony to byly 3 kočičky!

Mužská jména jim však už zůstala a je to tak dobře, protože Aramis je opravdu jako nějaký mušketýr! Pořád musí něco provádět, hrát si a hlavně někoho pokoušet. No uvidíme, jestli jí to zůstane, až jednou vyroste a bude mít vlastní koťátka!

Cítím se za ni trošku zodpovědná. Její maminkou je totiž moje sestra, Felisha Od Věže. Když bylo Aramis a jejím sestrám 3 měsíce, nastal čas, kdy se koťátka musejí vypravit do světa a najít si nové domovy. Jejich chovatelka paní Kysucká je vzala opravdu daleko, až do Brna na kočičí výstavu. A jako správné mušketýrky tam zvítězily na celé čáře, vybojovaly hned titul nejlepší vrh výstavy!

No a tam také Aramis se sestrami, maminkou Feliškou a tatínkem Andrem potkali moji chovatelku.A protože si každá kočičí máma přeje, aby o její děti bylo řádně postaráno, poprosila ji Felisha, jestli by Aramis nemohla bydlet u nás a zda bych na ni trošku nedohlédla.

A tak teď moje neteř Aramis bydlí v naší chovné stanici a já s Florenssem ji vychováváme.


Po roce: Aramis už vyrostla je je z ní máma krásných koťátek. Velikostí i  krásou se zcela podobná svému otci Andrému..