Vyprávění ze života norské lesní kočky Funny Girl Od Věže
tentokráte o tom, co kočky rády jí

Jídlo je v životě moc důležitá věc a když má bříško hlad, pak ta nejdůležitější na světě.!
Na začátku mi stačilo mámino mlíčko. Po něm se to roste!
Věřili by jste, že když jsem se narodila, měla jsem jen 122g? Teď  mám přes 3,5 kg a to ještě porostu až do tří let! Pak Vás možná přeperu.

A když mi mlíčko nestačilo, přidávala mi moje chovatelka nejrůznější dobroty: pribiňáček, sýr, mlíčko z konzervy zředěné vodou, namáčené kotěcí granulky. Postupně jsem se naučila jíst maso, syrové i vařené. Syrové musí být vždy přemražené, aby v něm nebyly zárodky parazitů.

Po jídle je dobré trošku se napít. Miska s vodou může být na jiném místě,  my norské kočky jsme zvyklé si vodu najít. Nepijeme ale tak, jako jiné kočky. V lesích jsme pily často z divokých potůčků. To je nebezpečné, proto raději strčíme packu do vody a tu si pak v bezpečí olýžeme.

V přírodě se živíme drobnými hlodavci a ptáčky. Tady mám sice o stravu postaráno, ale chytání ptáčků stejně trénuji. Třeba se to bude jednou hodit. Jednou jsem dokonce  i chytla myš, která se prokousala zdí dovniř. Zrovna když jsem byla v nejlepším a pochutnávala si na ní, přišla panička a sebrala mi ji! Že prý není čistá! Příště jí o tom ani neřeknu!
Zábavou je i chytání much, které se zatoulají do bytu. Žádná mi neunikne!

Miska s granulemi musí být stále plná, pro případ, že bych dostala hlad. Nejsem vybíravá, ale také nechci nějaké přibarvované. Moc dobře vím, jak je důležitá kvalitní strava pro mé zdraví i krásu! Ale granule jím stejně jenom když v misce není nic lepšího!

Stejné je to s různými kapsičkami a konzervami. Ty vymysleli lidé pro svou pohodlnost. Snad si nemyslí, že jim skočíme na to, že je v nich maso?!

My šelmy se živíme hlavně  syrovým masem. Panička mi kupuje zmrazené už pomleté, s drobnými kostičkami, tam je dost vápníku, abych dobře rostla. Mám ráda kuřecí, krůtí, hovězí, sem tam slupnu rybu. Nejraději mám  hovězí játra nakrájená na malé kostičky. Ale vnitřnosti bych moc často neměla, tak to nikomu neříkejte.

K dobrému trávení patří i pořádná porce zeleniny, pardon, trávy. Pomáhá mám kočkám strávit lépe chloupky, které spolykáme při pravidelné hygieně.. Dostávám do hrnečku čerstou ze zahrady. Paní mi zasázela také na okno do květináče. Dejte si pozor na květiny, ochutnám všechny! Naštěstí ty jedovaté tu už nemáme.

Nejraději mám ovšem řezané kytky. Panička se zlobí, že jí každou hned okousám. Fialová mi zvlášť sluší! Podívejte!