Rozšíření CB stanice Allamat 296.

Předem tohoto článku musím upozornit, že tato stanice je homologována v ČR jako stanice pro 40 kanálů v pásmu CB a jakýkoliv zásah do stanice není přípustný. V souvislosti s povoením pásma B musím upozornit, že rozšířením do B kopírujeme pásmo C i s tzv. dírami po některých kanálech a tak se snadno na nižších kanálech B dostaneme mimo povolenou frekvenci. O ostatních pásmech ani nemluvím. Tento článek je míněn jako informace uživatelům této povedené staničky. A informací není nikdy moc!!!!

Vstupně výstupní laděné obvody stanice se přepínáním do jednotlivých pásem automaticky nastaví do požadovaného pásma připojeným varikapem již od výrobce, takže citlivost je (skoro) zachována. Při rozšíření nám na pravém boku displeje přibudou písmena jednotlivých pásem do kterých se přepínáme pomocí ručního přejetí přepínače kanálů buď dolů, nebo nahoru. Skanování se děje jen v pásmu 40 kanálů ve kterých zrovna jsme.

A teď už konečně k věci:

Stanice se rozšíří pomocí pájecího pole, které je umístěno na desce displeje ze strany tištěných spojů. Při pohledu ze zadu je umístěno vpravo od procesoru. (4 dvojité diody a nad nimi 8 pájecích plošek Pozor na očíslování).

Umístění pájecího pole

A teď referenční tabulku. Pro případné experimentátory musím upozornit! AM není většinou ve stanici osázena součástkami. Některé stanice se po rozšíření při startu kousnou, ale není problém vyvést pájecí pole třeba na zadní stěnu staničky a pomocí přepínače před startem navolit příslušný režim.

 

 

ALL296 Reference nomer.

Option 1
Reference no. 1 2 3 4 Remark
Bit no. B3 B2 B1 B0  
AM/FM * 0 0 0  
AM Only * 0 0 1  
FM Only * 0 1 0  
80FM/12AM * 0 1 1  
80FM Only * 1 0 0  
Option 2
Reference no. 5 6 7 8 Remark
Bit no. B3 B2 B1 B0  
40 Chanel * * 0 0  
200 Chanel * * 0 1  
400 Chanel * * 1 0  
EMG9 * 0 * *  
EMG 19 * 1 * *  
Last 0 KHz 1 * * * Soft key select Kmitočty končí na 0.

1 Propojeno 0 Volné * Pro funkci nedůležité je jedno jestli propojené nebo ne.

Reference viz obrázek.

Samozřejmě nepájet nějakým kopytem (c mos).

Dotazy či vzkazy