Protože tyto stránky byly původně vytvořeny pro Bartíčka, nebudu je rušit ani předělávat a Fidovi jsem založila stránky nové

 
Tyto vánoce byly jedny z nejsmutnějších....

20.12. jsme se dozvěděli krutý ortel- díky špatnému Bartíčkovu dýchání jsme navštívili veterinu a RTG ukázal rozsáhlé metastáze na plicích... Veterinář nám sdělil, že už Bartíčkovi moc času nezbývá, ale že ten čas bude tak krátký, netušil nikdo z nás...Bartíčkovo dýchání se den ode dne zhoršovalo... 26.12. jsme se rozhodli, že ho nenecháme dál trápit a Bartíčka jsme vyprovodili přes Duhový most.

Uvědomila jsem si, jakou obrovskou výhodu mají pejsci proti nám lidem - jejich trápení se dá ukončit včas, dokud příliš netrpí. Jsem za to vděčná i když to bylo hodně těžké... jsem ráda, že jsem tu sílu v sobě našla....

Přes všechna očekávání jsem netušila, že jeho odchod bude tak bolestivý. I když to vypadalo, že je to klidný pejsek, najednou jsem si uvědomila, že ho bylo všude plno. Jeho odchod mě i celou rodinu zasáhl víc, než jsem si uměla představit....

A protože jsem už dostala pár dotazů ohledně dalšího pejska, odpovídám rovnou: Zatím nad dalším přírůstkem neuvažuju, Bart byl natolik silná osobnost, že se jeho místo nedá hned nahradit novým živým tvorem. Chce to čas a až ten čas nastane, určitě Fidovi pořídíme dalšího parťáka.

¨Bartíčku SBOHEM!!!! Byl jsi skvělý pes a díky Tobě jsme poznali, jak úžasné je mít psího kamaráda. Nastavil jsi vysokou laťku přátelství. Byl jsi výjimečný, byl jsi prostě PAN PES......

 

 

novinky 2010

13.12.2010

O víkendu jsme si kromě vánočních příprav užívali i procházky v pěkné zasněžené přírodě. Pár foteček ZDE. A protože už se v letošním roce k aktualizaci asi nedostanu, tak přeji všem pánečkům i pejskům krásné vánoce a v novém roce hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky :o)

23.11.2010

V neděli oslavil Fidík už 6. narozeniny. Píši "UŽ", protože je to děs, jak ten čas letí. Mám pocit, že je to chvíli, co přišel mezi nás a obohatil náš (teda hlavně můj :o) život. Jsem ráda, že je to stále hravý a šťastný pes, který se chová furt jako štěně. Teda jen doma! (Na veřejnosti je to totiž úplně někdo jiný - důstojný, rozvážný pes :o).  Nejkrásnější dáreček dostal včera na veterině, kde mu vzhledem k opakujícímu se kulhání dělali rtg kyčlí. Naštěstí se ukázalo, že  jsou úplně v pořádku!!! Měla jsem velký strach, že nám lékař nedoporučí dál běhat - bylo by to těžké pro nás oba. Takže z výsledku rtg jsem měla obrovitááánskou radost. Každý agiliťák jistě ví o čem je řeč :o)

5.11.2010

Poslední říjnový víkend jsme strávili na Vysočině na naší chatičce. Využili jsme nádherného počasí a opět jsme výletovali :o).  Dodatečně jsem dala dohromady i pár fotek z Babiččina údolí, které jsme navštívili koncem září.

25.10.2010

Protože mám brášku kousek od Zlína, rozhodla jsem se, že spojím příjemné s užitečným a přihlásila se na zkoušky do Zlína. Pěkné parkury stavěla Lenka Pánková. V první zkoušce jsme se diskli, protože Fidík po vběhnutí  do tunelu bohužel velice rychle reagoval na můj povel "tadýýý" a z tunelu se ihned vrátil stejnou dírou :o/, prostě jsem nepoučitelná a nevydržím vteřinku čekat :o(. Ale druhou zkoušku jsme zaběhli čistě a tím (po dvou měsících!!) splnili obhajobu trojek :o)).

18.10.2010

O víkendu se konaly závody Podzimní Brno.  Dlouho jsem přemýšlela, jestli se přihlásit, protože startovní listina byla dlouho poloprázdná. Ale mít závody 10 minut od domu...... asi by byla škoda toho nevyužít.
Parkury stavěla Jiřina Máčková a musím říct, že byly opravdu povedené. 
V sobotu byl Fidík trochu rozjívený, ale v neděli jsme doběhli 3 běhy čistě, v jumpu se umístili na 2. místě a v celkovém součtu tří běhů na 3. místě. Zkoušky LA3 byly opravdu trojkové s těžkými prvky. Nám se podařilo se záludnostmi vcelku vyrovnat (sice trochu kostrbatě,ale přece :o). V sobotu jsme se ale diskli,  protože jsem do cíle běžela s úlevou, že jsme zvládli těžký úsek a myslela si, že na zbytku parkuru není co pokazit :o( .  V neděli jsem se soustředila až do konce a vyplatilo se to :o)).

30.9.2010

V sobotu jsme se účastnili opět Mistrovství republiky, ale tentokrát jen plemene "kraťand" :o). Byl to závod pro všechna plemena, jen kraťandám, dlouhosrstkám a šeltičkám se počítaly běhy zvlášť a navíc se běžel speciální jumping. Parkury stavěla Lenka Pánková. Moc se mi líbily, nebyly jednoduché, ale daly se zaběhnout :o). V jumpingu jsme měli dvě chybky-shozenou tyčku a špatný náběh do slalomu, agility jsme doběhli čistě na 2.místě ze 41 týmů, zkoušku LA3 jsme doběhli jen my a Iva se Skipem  a spec.jumping jsme dali čistě na 3.místě. V součtu MR kolií jsme skončili na 3.místě. První byla Iva se Skipem a druhá Eva se Zairou. Obě ten den daly čisté běhy, jejich umístění bylo opravdu "o chlup" a zasloužené :o). Tady je video a opět krásné fotečky od Ivana :o))

15.9.2010

O víkendu jsme se již podruhé zúčastnili MČR v agility, které se konalo v krásném prostředí v Žamberku. Na rozdíl od loňského roku, kdy jsme pejsky lámali téměř na každé překážce, byly letošní parkury hodně běhavé. V kategorii large startovalo 74 psů. Sestavili jsme družstvo ze tří kraťand - Fida, Zairy a Skipa a  dlouhosrstky Abry. Název našeho družstva tudíž nemohl být jiný než SOSÁCI :o). V sobotním běhu agility družstev se bohužel nedařilo a naše družstvo se disklo. V jumpingu jednotlivců jsme s Fidem doběhli na 14. místě. Jako poslední se v sobotu běžel CACIAg, kde jsme doběhli na 4. místě. V neděli jsme se v jumpingu družstev umístili na 6.místě (z 20ti družstev). V agility jednotlivců jsme měli jednu shozenou tyčku a odmítnutí, což nás odsunulo v součtu na 28.místo. Krásné fotečky od Ivana ZDE

8.9.2010

Víkend byl po dlouhé době ve znamení závodů. V sobotu jsme si zajeli do Kroměříže. Rozhodčí T.Glabazňa a T.Grygar se opět předháněli, kdo postaví "lepčí" parkur :o). V běhu agility jsem se s Fidem srazila při pádu z houpačky a byly z toho hned dvě chyby :o((, zkouška - DISk a jumping??? Ten měl následovat v pořadí S,M,L, tak jsme vyrazili na polívku. Jaké bylo naše zděšení, když jsme se vrátili a eLka měly téměř doběháno. Pořadatelé totiž pořadí prohodili  :o((. Dali nám sice dvě minutky na prohlídku, ale parkur byl tak výživný, že to stejně skončilo DISkem :o/.
V něděli v Hruškách pískala Lenka Pánková. Parkury sice na první pohled nevypadaly moc složitě, ale byly tam pastičky a tak ve výsledku Lenka vedla :o). Tolik disků jsem už dlouho neviděla.
Jumping a agility doběhly ze 44 týmů pouze tři!!! Nám se podařilo doběhnout oba a skončili jsme tak na  2. místě v součtu. Radost jsem z toho ale moc neměla, protože ani jeden běh nebyl čistý :o((.

16.8.2010

 

Ve čtvrtek  12.8. oslavil Bartíček krásné 12té narozeniny :o).

11.8.2010

Na aktualizaci není čas, tak zatím aspoň pár foteček z tábora ve Dvoře Králové, který byl moc fajn. Běhali jsme pod vedením Pavla Koška a Irči Kochové a letos poprvé nebyly našimi sousedy Girlinka s Dejčou (které nám moc chyběly), ale Skip a Vigo :o)

28.6.2010

O víkendu proběhl závod Intercanis Agility "O pohár KK Zetor Brno". Tyto závody se konají každým rokem spolu s MVP Intercanis. Letos tomu bylo jinak. Závody neproběhly souběžně s výstavou, nekonaly se na výstavišti a nebyly plně obsazeny. Rozhodčí Lenka Pánková stavěla moc pěkné parkury se zajímavými prvky. Takže jen ve zkratce: úspěch - z osmi běhů žádný DISk, což se nám už dlouho nestalo :o), neúspěch - pár skočených zón a ne úplně vzorné odložení, asi důsledek absence na trénincích :o(. Výsledek: V sobotu 1. místo v součtu, v neděli 2. místo v součtu a celkový vítěz Intercanis Agility :o).  ZDE aspoň jedno video z nedělního běhu agility. Ostatní běhy na YouTube.

21.6.2010

Všechno je jednou poprvé...... nám se poprvé podařilo "zazdít" MVP :o(. Bartíka coby zasloužilého veterána vystavujeme už jen jednou za rok a to na Intercanisu v Brně. Odjakživa byla tato výstava poslední víkend v červnu a byla spojená se závody agility. A protože jsem na tyto závody s Fidem přihlášená, vůbec mě nenapadlo, že by výstava mohla být o týden dřív (na vstupním listu sice datum je, ale přece se nebudu dívat, když to tak dobře vím,ne?! :o). Jaké bylo moje překvapení, když jsem včera večer zjistila, že výstava už proběhla :o). Bartíčku promiň! Tak snad příští rok.... :o)

14.6.2010

O víkendu jsme si zajeli do Třeště na naše oblíbené závody. Je tam příjemné prostředí, super lidičky, atmosféra.... prostě pohoda :o). Tentokrát se nám vcelku dařilo. V sobotu jsme zaběhli jumping na 2.místě, agility na 1. místě a v součtu jsme skončili na krásném 1. místě. V neděli agility na 2. místě, zkouška LA3 na 1. místě a jumping jsme běželi pod tlakem, neb jsme měli našlápnuto na první místečko v celkovém součtu so+ne. Jak je vidět, tlak a nervozita hraje velkou roli. Tak dlouho jsem řišila nepříjemnou pasáž v parkuru, až jsem se ztratila. Bylo mi to hodně líto, ale i tak jsem měla příjemný pocit, protože Fidík běhal pěkně a soustředěně. Holt mu to zase pokazila panička :o(.  Počasí celkem vyšlo. V sobotu bylo vysloveně letní počasí a v neděli příjemně zataženo. Jen v sobotu navečer nás cestou z hospůdky zastihlo krupobití, jaké jsem ještě nezažila. Pár foteček ZDE. Video ze soboty a neděle.

8.6.2010

O víkendu jsme uskutečnili tradiční jarní setkání s našimi bíglími kamarády na Vysočině.  Fotky ZDE

1.6.2010


Včera jsme obdrželi oficiální přidělení titulu A3Ch :o)

18.5.2010

O víkendu jsme si "užívali" podzimní počasí na Jarním Brně :o). Rozhodčím byl Pavol Vakonič a parkury stavěl velice zajímavé. V sobotu se nám docela dařilo. Jumping i agility jsme zaběhli čistě a na 2. místě. V neděli jsme doběhli čistě jen jumping a opět na 2. místě.           

10.5.2010

V neděli jsme si konečně po dlouhé době zajeli na závody, které se konaly v nedalekých Hruškách. V openu se nám podařilo zaběhnout na 2.místě (ze 41 týmů) a přestože v jumpu Fido shodil 1 tyčku, v součtu jsme se umístili na 3. místě. Jumping jsme zaběhli s postupovkou 5,27 m/s  :o). Ve zkoušce jsme měli 1 odmítnutí a 3. místo. Video ZDE
Před 14ti dny jsme vyměnili bydlení v paneláku za domeček se zahrádkou. Pro pejsky bylo stěhování psychicky hodně náročné. Vůbec nechápali, proč odnášíme všechny věci z bytu, a těch pár dnů, co jsme stěhovali, se nehli od dveří, abysme je tam náhodu nezapomněli. Když jsme se nastěhovali do nového, opět čekali u vchodových dveří, kdy konečně vyrazíme domů. Teď mají ale spoustu práce se seznamováním s našimi zvířecími sousedy. Patří mezi ně dva pejsci, ale nejzajímavější je kocourek Uhlík. Video ZDE

6.5.2010

Peťa nafotila pár foteček při naší pravidelné hodince canisterapie ve školce Elpis.

19.4.2010

V sobotu jsme vyrazili na závody do Šlapanic. A protože byl Fido po týdenním klidu, kdy léčil pajdavou tlapku, vynechala jsem dva jumpy, abych ho příliš nezatížila a zaběhli jsme si jen zkoušky. V první zkoušce jsme se diskli a druhou jsme dali čistě a tím i obhájili další pobyt ve trojkách a splnili tak podmínky pro získání titulu A3 Champion :o)).  Fido je tak druhou kraťandou v ČR, která tento titul získala :o))).
V sobotu asi zářila nějaká šťastná hvězdička, protože velký úspěch slavily i  kraťandy -
Elfík, který vyhrál zkoušku LA1, Fajny zkoušku LA2 a Peťa se Sidýskem vyhrála oba jumpy :o))

22.3.2010

Včera jsem měla možnost se s naším 12tiletým bíglíkem Bartem účastnit Světové výstavy vývoje myslivosti a lovectví. Bart byl zástupcem plemene bígl, coby canisterapeutický pes. A protože Bart miluje (spíš vyžaduje) hlazení, mazlení, drbání.... tak si to opravdu užíval. Zpočátku kolem našeho stánku lidé jen procházeli a neměli odvahu si Barta pohladit. Ale po té, co jsme před něj umístili cedulku s nápisem "Hladit nutno", se téměř nenašla chvilka, kdy by u nás bylo prázdno. V odpoledních hodinách Bart vyčerpáním úplně odpadl :o)).  2x denně na této výstavě probíhá tzv. předváděčka loveckých plemen. Představují se zvlášť plemena retrívrů, barvářů, slídičů, honičů.... My se představovali pochopitelně mezi honiči (vždyť to honění zajíčků je taková zábava :o) a Bart byl tak trochu rarita, neb lidi koukali, cože to ten lovecký pes má na sobě za postroj :o). Jsme rádi, že jsme se této akce mohli účastnit a zabrousit tak na chvíli mezi myslivce :o). Pár foteček ZDE

15.3.2010

O víkendu jsme se účastnili posledních závodů ze seriálu o Pohár Lovecké chaty v Horce nad Moravou . Parkury stavěl A.Grygar a my se na nich tak trochu potrápili. Ale asi to bylo tím, že kolem nás (teda spíš Fida) bylo dost háravek a Fido byl tak trochu rozjívený :o)). Jediným čistým během byla nedělní zkouška LA3 a my se umístili na 3. místě .  I když se celkově moc nedařilo, měla jsem radost, protože Fido za celý víkend neskočil ani jednu zónečku a opět měl vzorné odložení :o). Zde video ze soboty a neděle

12.3.2010

Před  časem  mě oslovila Peťa Marečková, zda bych s Fidem nezašla do ateliéru a nenafotila pár fotek pro kalendář Psí školy Na Ostrově pro rok 2011. Jasně, že jsem neváhala, neboť  Peťa  dělá  nádherné fotky . Práce ve fotoateliéru je hodně zajímavá. Je to úplně něco jiného než agilitění nebo canisterapie. Moc se mi to líbilo i když Fido by možná přecejen raději hopinkal :o))). Tady je výsledek :o))
9.3.2010 V sobotu jsme si zajeli do Masečína na dvoujzkoušky. I když se nám ani jedna z nich nezadařila, měla jsem radost z Fidova soustředěného běhu a hlavně opět z odložení :o)).  V první zkoušce jsme měli špatný náběh do slalomu (panička to holt zase moc řešila, neb po výběhu z tunelu byla napřímo skočka) a kupodivu shozenou tyčku. Druhý běh byl téměř na jedničku, ale před předposlední překážkou si holt Fido vybral jinou skočku, než byla v pořadí :o)). Škoda :o(. Bohužel kameraman asi držel hodně palečky, neb na záběru toho moc není vidět :oD. 
Minulý týden jsme v rámci jarních prázdnin pár dní strávili na chatičce na Vysočině. Na běžky to moc nebylo, sníh byl mokrý a těžký. Fido měl navíc zraněnou tlapku, tak jsme běžkovali sami. Ale jakmile přituhlo a sníh se přestal bořit, užili jsme si i společné "procházkování". Pár foteček ZDE.
22.2.2010 V sobotu jsme si po dlouhé době vyrazili na závody, a to do Horky na Moravě na další díl závodů O pohár Lovecké chaty. Parkury  stavěl Tomik Glabazňa. Byly opravdu velice zajímavé :o). Vzhledem k naší absenci na tréninku (i závodech) jsem si jela do Horky pro 3 disky, ale dovezla jsem "jen" dva :o) a k tomu 4. místečko (ze 48 týmů) v jumpu. Ale z čeho jsem měla největší radost, bylo vzorné odložení, se kterým bojujeme už delší dobu :o/.  Video ZDE
18.2.2010 Letošní zima je moc pěkná, možností vyrazit na běžky jsme měli opravdu hodně a taky jsme je patřičně využili :o). Okolí Brna poskytuje nepřeberné množství výletů pěšmo i na běžkách (či kolech). Leckdo by nevěřil, že se nachází pár minut od města. Naši pejsci běžkování bezmezně milují. Fido ten běžkaře pase, takže místo našich 20ti km uběhne minimálně 60km :o). A na Bartíka jsem zase patřičně pyšná, protože ve svých téměř 12ti letech má neskutečnou chuť do běhání a hlavně úžasnou kondičku. No a co je na běžkování ještě skvělé? Že jsou pesani pěkně unaveni, což se jen tak nezadaří :o)). Pokusila jsem se setříhat video z našich výletů.
8.2.2010 Včera jsme opět vyrazili na běžky. Tentokrát s našimi  kamarádkami Girlinkou a Dejčou a samozřejmě jejich pánečky. Bylo to moc fajn, pesani se pěkně utahali v hlubokém sněhu. Foteček bohužel moc není , jaksi nebyl na focení čas :o).
3.2.2010 V neděli jsme využili bohaté sněhové nadílky a vyrazili s Katkou, Peťou a Mončou na běžky. Samozřejmě s pejskama, kterým se to móóóc líbilo  :o). Bartík byl nadšený a i ve svém věku běhal jako o závod a využil každého sjezdu (a že jich nebylo málo-sjížděli jsme totiž Šumberu). Poslední sjezdy už ale nestíhal a tak se mi podařilo ho předjet :o). Doma pak prospal celý den a byl moc spokojený. I Fidovi se výlet líbil - lítal od jednoho ke druhému a ani mu nevadilo, že nemá balonek :o)). Katka i Peťa to samozřejmě zdokumentovaly. Jejich fotečky jsou pod jmény :o)
21.1.2010 Včera nás navštívila Peťa s Maxíkem a samozřejmě Ájkou a Sidýskem. Fido zná Maxíka pouze v kočárku, tak koukal na to zvláštní "dvounohé plemeno" :o)) zpočátku trochu nedůvěřivě, ale  Bart ho uvítal s nadšením, neb po něm mohl "luxovat" drobečky :o). Fido zase ochutnal suchý chleba, který za normálních okolností nežere.. a jak mu chutnal :o). Pár foteček ZDE
20.1.2010 V pondělí jsme si tak trochu zatrénovali ve sněhu. Bylo to sice náročné,napadlo 15cm čerstvého sněhu, ale bylo  moc fajn :o)) - video zde
18.1.2010 Včera jsme po dlouhé době vyrazili s našimi psími kamarády na výlet. Vydali jsme se vlakem do Moravského Krumlova, odkud jsme  pak vyrazili do Ivančic. Nebyla to až tak dlouhá trasa (cca 17km), ale byla dost náročná, protože krom pěších, s námi jel i Maxík ve svém "čtyřkolečkovém vozidle". Za normálních okolností by to nebyl žádný problém, ale ve stávajícím terénu to bylo dost náročný. Ale pejsci pomáhali  jak mohli (a nejen pejsci), takže jsme ještě za světla dorazili domů - příjemně unaveni :o)). Tady je pár mých neprofesionálních foteček. Mnohem hezčí fotečky nafotila Peťa.
17.1.2010 Konečně jsem dala do kupy pár foteček z vánoc. Svátky jsme si užili jak se patří a po vánocích jsme vyrazili na chatičku na Vysočinu. Tady je pár foteček
                                            novinky 2009

23.11.2009

V sobotu oslavil Fido své 5. narozeniny a jak jinak, než sportovně :o). O víkendu jsme se účastnili prvních závodů ze seriálu O pohár Lovecké chaty v Horce na Moravě. Parkury stavěla Alice Glöcknerová a moc se mi líbily. Byly běhavé a vždy obsahovaly nějaký zajímavý prvek. V sobotu se nám podařilo zaběhnout běh agility na (pro mě) krásném 4. místě z 50ti týmů. V neděli jsme vyhráli zkoušku LA3 (ze 17ti týmů), bohužel ale nebyla čistá :o((. Fido běhal celý víkend pěkně, soustředěně. Až na nějakou tu skočenou zónečku jsem byla spokojená. Tentokrát byl pro nás největší problém v odložení chjo. Fidík má odložení spolehlivé, ale nesmí to být odložení na startu :o((.

16.11.2009

V neděli jsme si zajeli do ne zrovna blízkého Masečína na dvojzkoušky. První zkoušku jsme zaběhli čistě a vyhráli ji. Na druhé zkoušce si na nás rozhodčí  Z.Spolek pěkně smlsnul. Postavil docela záludný náběh do slalomu, který zvládlo jen pár týmů. Ale máme aspoň další inspiraci :o))).

15.10.2009

Tady jsou  slíbená videa účastníků MR kolií. Bohužel ale nejsou všechny :o(

12.10.2009

V sobotu se ve Dvoře Králové konalo Mistrovství republiky kolií. Už potřetí za sebou se nám podařilo stanout na stupni vítězů a dokonce o stupínek výš, tj. na 2. místě a získat tak titul 1. vícemistr ČR :o)). Mistrem se stal Pavel s Dejdym a 2.vícemistrem Marek se Suki. Vyhodnocení se provádělo součtem tří běhů - agility, jumping a spec.jumping. V závěrečném jumpingu jsme startovali ze 3. místa. Byl dost zrádný a vyřadil tak některé týmy ze hry.  Zkrátka to bylo napínavé opravdu do poslední chvíle a končilo se téměř za tmy. Videa všech zúčastněných vložím co nejdříve na stránky.
A abychom v neděli nezaháleli, tak jsme si ještě zaběhali u nás v Brně na Zetoru. Na těchto závodech se vyhlašují pouze součty a nám se podařilo umístit na 2. místě. Takže tento víkend byl pro nás příjemný a úspěšný :o).

8.10.2009

Jako každé úterý jsme i nyní vyrazili do školky Elpis za dětmi na canisterapii. Od září s námi chodí naši velcí agilitní kamarádi ze cvičáku - Sid a Ájka. Tentokrát jsme byli ve školce jen my a oni (a samozřejmě děti :o). Bylo to moc fajn a všichni jsme si to krásně užili. Poprvé jsme vložili nový prvek-děti poznávaly pejsky po hmatu se zavázanýma očima. Bylo až neuvěřitelné, že skoro vždy pejska poznaly :o)))Peťa nafotila pár foteček (prosím nekopírovat!!!) :o)

5.10.2009

V neděli jsme si zajeli na závody do nedalekých Hrušek. V jumpu se nám podařilo umístit na 2.místě (z 45ti týmů). V agi jsme měli chybku, ale i přesto nám to v součtu J+A vyneslo 3. místečko :o). Ve zkoušce LA3 jsme se sice umístili na 3.místě, ale žel s chybkou :o(.  

21.9.2009

O víkendu jsme si užívali už tradiční setkání s  našimi bíglími kamarády z chov.st. of Volcano Cotopaxi.
Podnikli jsme krásný celodenní výlet a utahali tak nejen pejsky, ale i sebe :o)
Fotečky
ZDE

16.9.2009

O víkendu jsme si zajeli do Žamberku, kde se konalo MČR v agility. Parkury pro kat. large byly technicky hodně náročné.  V jednotlivcích jsme jumping  doběhli s chybkou a odmítnutím a v openu jsme se diskli. Družstvo jsme složili ze čtyř zlatých kraťand - já s Fidem, Eva a Zaira, Iva a Skip a Honza s Akim. Název družstva nemohl být jiný než  KRAŤANDY :o). Prvním během družstev byl běh agility a doběhlo pouze 7 týmů z 24. Nám se podařilo obsadit nádherné 4. místečko. Byl to moc pěkný pocit startovat z této pozice. Měli jsme velké šance na umístění, jenže.....jumping byl  dost náročný a chybělo nám i to pověstné štěstíčko. Příští rok to zkusíme znovu :o)). Video celého týmu: jumping a agility. Ostatní výsledky a videa ZDE . Ivan nám nafotil opět pěkné fotečky - díky *o) 

7.9.2009

Minulý víkend jsme si zajeli na závody do České Třebové a tento víkend jsme si zazávodili rovnou dvakrát. V sobotu jsme pořádali závody na našem cvičáku Na Ostrově a v neděli si zajeli do Kroměříže. I když výsledky obou dnů nejsou zrovna nejlepší, byla jsem s běhy Fida spokojená. Byl rychlý a hlavně soustředěný. Běhal přesně podle mých pokynů, bohužel i těch špatných :o)). V Kroměříži v jumpu se nám podařilo zaběhnout na 3. místě i přes shozenou tyčku. Parkur nebyl nejlehčí a spousta týmů se buď diskla, nebo měli více chybiček (nebo byli pomalejší :o) . Výsledky a videa ZDE

13.8.2009

Včera oslavil Bartíček krásné 11.té narozeniny. Jsme rádi, že je stále plný elánu a doufáme, že mu to vydrží ještě hodně dlouho a ještě dlouho s námi bude podnikat dlouhé výlety, které moc miluje :o)

12.8.2009

Na víkend jsme si zajeli  na chatičku a strávili tam opět nádherné chvilky v překrásné přírodě. Pejsci si výletování užívali. Pár foteček ZDE

3.8.2009

V sobotu jsme si zajeli na pohodové závody do Prostějova. Fido běhal pěkně. Agility jsem mu ale bohužel pokazila. Nejprve ho dost nepochopitelně navedla na druhou překážku a před slalomem si vyzkoušela neoblíbené "za", které mi nevyšlo :o)). Zkoušku nezaběhl nikdo čistě, takže i s jednou skočenou zónou jsme se umístili na 2. místě a v zajímavém jumpu jsme kvůli jednomu malému zaváhání (které naštěstí nebylo posouzeno jako odmítnutí) skončili na 4. místě (z 33týmů). Videa ve výsledcích

31.7.2009

Aktualizace vázne - ne, že by se nic nedělo, jen prostě není čas :o(. Takže jen ve zkratce: Začátkem července jsme si užili (už po třetí) pohodový výcvikový agilitní tábor ve Dvoře Králové, kde se snažili vylepšit naše běhání Irča Kochová s Pavlem Koškem. Fido si stanování opět užíval :o). Pod jednou střechou (pártystanem) jsme tradičně "bydleli" společně s Girlinkou a Dejčou. Dalšími kraťandími učastníky byl Elfík, Fajny a  Hawky.Tady pár foteček. Páteční volné odpoledne jsme využili k návštěvě ZOO. V sobotu 11.7. se ve Dvoře Králové konaly závody. Na Fidovi už byla znát únava - jump běžel jak slimák, ve zk. DISK a agility běžel sice živěji, ale skočil zónečku na áčku, čehož jsem si všimla až při čtení výsledkové listiny :o)).Výsledky a videa ZDE.

27.5.2009

Tak tady je slíbené video - Kraťandy v akci na Rozkoši :o)

25.5.2009

 O víkendu jsme strávili dva pohodové dny v krásném prostředí na  Rozkoši. Konaly se zde dvoudenní závody, které pořádali Sultánci. Stejně jako vloni to byly povedené závody s příjemnou atmosférou. Rozhodčí Iveta a Roman Lukáčovi stavěli pěkné parkury. I když jsme čistě zaběhli jen sobotní jump, všeobecně jsem byla spokojená. Fido běhal s velkou chutí a hlavně soustředěně, vytkla bych mu snad jen ty zóny,  chyby jsem dělala  hlavně já, když jsem ho špatně navedla na skočku, nebo se úplně zamotala v protoru :o(.   Zde video ze soboty a neděle. A protože se nás sešlo celkem 5 kraťand, chtěla bych sestříhat video i z jejich běhů.

18.5.2009

V sobotu jsme vyrazili na závody do Rychnova nad Kněždou. V jumpu se nám podařilo zaběhnout na 3. místě (z 44 týmů) a na bedně jsme byli společně s Pavlem a Dejdym, kteří se umístili na 2. místě. Tím jsme i získali poslední bodík potřebný k účasti na MR. Další běhy už ale nestály za nic. Zkoušku jsme sice doběhli na 4. místě z 10ti, ale s dvěma odmítačkami a jednou chybou. Byla hodně těžká, doběhly jen 4 týmy a vyhrál ji Pavel. No a v agility Fido "pokosil" 3 tyčky za sebou, jednu dokonce i s bočnicí :o/. Ani nevím, jak se mu to povedlo :o).

13.5.2009

Včera jsme jako každé úterý byli s Bartem a Fidem ve školce na canisterapii. Běžně chodíme společně s několika pejsky, ale včera jsme po dlouhé době byli úplně sami. Naši kluci si to náramně užili. Asi si uvědomili, že je to jen na nich a úlohy se ujali opravdu zodpovědně. Fido vítal děti, jakoby je 100let neviděl,  Bart aportoval o 106, prostě oba se mohli roztrhnout :o). Byli jsme  všichni moc moc spokojení :o)

4.5.2009

V sobotu jsme po dlouhé době vyrazili na závody a to do Jihlavy na trojí jumping. První běh se nám docela vydařil, skončili jsme na krásném 5. místě z 52 týmů.  V dalších dvou jumpech jsme ale měli celkem 5 odmítnutí :o((. Nepamatuji, že bysme kdy měli DISk díky třem odmítnutím. Naše disky jsou rychlé, většinou to bývá úlet na jinou překážku:o). Myslela jsem, že Fido blázní a původně ta odmítnutí dávala za vinu jemu. Ale po shlédnutí videa jsem pochopila, že to všechno byly moje chyby. Holt se na mně asi podepsala únava z prací na domečku. (Musím to na něco svést, no ne? :oD)

22.4.2009

Tak tady je sestřih z canisterapeutické zkoušky :o). Vzhledem k délce jsem to musela docela dost sestříhat  a teď mám pocit, že tam není vlastně vůbec nic vidět :o)). Ale když už jsem si s tím hrála, tak to tu nechám :o))

20.4.2009

Canisterapeutické zkoušky se kvůli možné změně povahy pejska  musí opakovat každé tři roky. A tak jsem  se v sobotu vydala s Bartem a Fidem do Lipova ověřit, zda mám doma stále hodné a pohodové pejsky. Bart zkoušku opakoval již potřetí s plným počtem bodů a dostal 4 bodíky za vstřícnost a ještě  velkou pochvalu od pana rozhodčího, který mi sdělil, že bígla s takovou úžasnou povahou ještě neviděl :oD. Ani nevíte, jak mi srdíčko plesalo, mezi těmi retrívry, flety... prostě pejsky, co se pro canisterapii rodí :o). Navíc byl nejstarším účastníkem zkoušek :o)
Fido dělal zkoušku podruhé a se ztrátou jednoho bodíku (+dva bodíky za vstřícnost) , o který přišel díky své nedůvěře v pana rozhodčího. Ten totiž pejsky vůbec nešetřil a testoval jejich povahu opravdu důkladně a důsledně. Tak nějak jsem si testy povahy představovala, protože děti jsou někdy necitlivé a nevyzpytatelné a povaha psa by měla být opravdu stoprocentní. Fotečky a video dodám co nejdřív.

10.4.2009

Včera jsme absolvovali s Fidem  dvojí zkoušky agi v Brně na Zetoru. Rozhodčí Lenka Pánková nám postavila docela technicky náročné parkury se záludnými rozlišovačkami :o). Měli jsme asi svůj den. První běh jsme zaběhli čistě a umístili  se na 3. místě. Tím jsme splnili poslední zkoušku, potřebnou pro obhájení trojek. Já se zklidnila a druhý, mnohem náročnější parkur jsme běželi uvolněně, bez jediného zaváhání. Dávala jsem Fidovi prostor a hlavně mu věřila. Je vidět, že stres hraje opravdu obrovskou roli :o( . Zaběhli jsme čistě na 2. místě :o)). Ale víc než umístění, mi udělala radost paní rozhodčí, když nás po ukončení závodů pochválila za plynulé a pěkné běhy. Výstižně i označila Fidovy běhy za "něžné" :o)) Fido je skuteně takové moje něžné stvoření :oDD

30.3.2009

U nás se teď nic zajímavého neděje a protože máme chvilkovou pauzičku bez závodění, musím toho využít a "odpracovat" si něco na domečku :o). Pejsci z toho moc nadšení nejsou, raději by uvítali vycházku do lesa, ale nedá se nic dělat. S Fidem jsem v pauzičkách něco pocvičila a Bartík nejdřív stavbu dokonale prošmejdil a pak se spokojeně vyhříval na sluníčku :o))

17.3.2009

O víkendu  se konalo závěrečné kolo závodů v Horce. Už jsem si myslela, že Fidovo bláznění na parkuru je za námi, ale v sobotu mě přesvědčil, že tomu tak není. Byl rozjívený, nesoustředěný a běhy podle toho také vypadaly. Asi na něj leze jaro :o)). V neděli se trochu zklidnil, tak jen doufám, že se to už nebude opakovat :o)) Výsledky a videa  ZDE.

9.3.2009

Včera jsme si jeli zazávodit do Třebíče. Agility, díky splašenosti Fida, hned za třetí překážkou DIS,  zk.LA3 sice taky DIS, ale měla jsem z ní docela dobrý pocit, neb jsme se poprali s některými obtížnými částmi. Bohužel jsme se úplně zbytečně diskli na místě, kde bych to nečekala. Chybu jsem udělala já, protože jsem  úúúplně nepochopitelně Fidovi utekla :o(. Škoda!  Jumping jsme zaběhli na 5. místě (z30ti) s post.rychlostí 4,95 m/s. Parkur byl neskutečně jednoduchý. Jestli takové tratě mají být kritériem pro účast na MR, tak je to fakt smutný.

6.3.2009

Minulý týden jsme vyrazili na Vysočinu. Bylo tam nádherně, sněhu bylo šííííleně móóóc a furt sněžilo a sněžilo. Těšila jsem se, jak proženu pejsky na běžkách, ale sněhu bylo tolik, že nebylo možné vzít hafíky ssebou. A tak jsme po ranním hodinovém vyběhání pejsků vyráželi denně na běžky sami a po příchodu, vyčerpaní , jsme s nimi museli znovu ven. Nedalo se totiž pořádně namazat a klouzalo to, lepilo se...stopy jsme si často museli prošlápnout sami, neb během chvíle zapadly ... no děs. My byli zničení a oni vůbec :o((. Pro pejsky to byl asi nejnudnější týden v roce (krom mojí chřipky :o). A tady jsou FOTEČKY a VIDEO

19.2.2009

V úterý odešla přes duhový most naše bíglí kamarádka Woodynka. Byla to pěkná, veselá dračice. Bohužel se jí její bíglí touha po čemkoliv k snědku stala osudnou. Měla pouhých 6 roků :o( . Woodynko, čeká tam na tebe náš Dinoušek. Byli jste a dál budete skvělými kamarády.

17.2.2009

V sobotu jsme si opět zazávodili v Horce na Moravě. Vzhledem k téměř měsíční absenci na cvičáku, jsme závody pojali jako trénink. Měla jsem obavy, že bude Fido nezvladatelný, ale mile mě překvapil. Byl docela soustředěný a nebláznil. "Jen" 2x shodil tyčku a jednou skočil zónečku. Disk v openu byl mojí chybou a možná i ty shozené tyčky byly moje :o). Už aby bylo jaro, tréninky chybí nejen Fidovi, ale i mně :o). Zkrátka máme absťák :o). Video ZDE

9.2.2009

V neděli jsme opět po roce vyrazili s Bartem na výstavu. Velkým soupeřem nám byl opravdu krásný pejsek Princ. Rozhodčí A.Krejzková měla  těžký úkol, bylo na ní vidět, že to není jednoduché rozhodování. Nakonec rozhodl pohyb. Bartík je přece jen o něco starší a na pohybu to bylo znát. Krásná slova p.rozhodčí byla velice příjemná a tak nás vůbec nemrzelo, že jsme byli poraženi :o))).

8.2.2009

Aktualizace trochu vázla, neb jsem zápasila s chřipkou. Pejsci se venčili jen málo, takže nějaké vyběhání nepřipadalo v úvahu. Ale byli moc hodní. Většinu času trávili se mnou v postýlce :o). Fido to občas zkusil s hračkou v tlamičce, ale když viděl moji nevstřicnou reakci, dal si říct :o))

21.1.2009

V sobotu jsme se účastnili dalšího závodu ze seriálu O pohár Lovecké chaty v Horce na Moravě. Bohužel jsme v novém roce sezónu moc dobře nezahájili - 3x DISk  :o((( V openu se (nejen)nám stala kámenem úrazu  rozlišovačka - tunel, kladina - video ZDE. V jumpu jsme nezvládli stahovačku "mezi" a ve zkoušce mi Fido "jen" ulítl na jinou skočku :o))).

16.1.2009

Včera jsme si užili náááádherné pohádkové odpoledne na Klajdě. Nedalo mi to a nafotila jsem pár foteček :o))

12.1.2009

V sobotu jsme byli na tréninku. Běhání na sněhu - nic moc, ale lepší než nic :o))). Peťka nafotila pár foteček

7.1.2009

Včera jsme dostali ve školce, kam chodíme na canisterapii, krásný dáreček - kalendář, který byl vydán ve spolupráci se školkami pro postižené děti v Brně a ve Stuttgartu. Jsou v něm nádherné obrázky, které malovaly děti z těchto škol. Je v něm i obrázek, který namalovala Bětka z naší školky. Je moc pěkný :o))

5.1.2009

Krásné a pohodové, pro mě 14ti denní volno, proběhlo v pohodě, jakou jsem si představovala. Pesani byli náramně spokojeni. Byli hodní, takže Ježíšek na ně nezapomněl :o). Hned po Štědrém dnu jsme vyrazili na chatičku na Vysočině. I přes to, že nebyl vůbec sníh, bylo krásně. Celé dny svítilo sluníčko,mrzlo až praštělo a poslední den přeci jen něco napadlo. Takže jsme střídali dlouhé vycházky v nádherné přírodě s návštěvami a bylo nám moc fajn :o). Fotečky ZDE