[English] [Česky] [Mail] [Download Quake miniripu] [Download Quakeworld miniripu]

Bilbo's Quake Page

Tak tady se dá stáhnout několik variant mého Quake miniripu. Nejdřív jsem udělal minirip založený na Quake 1.08 (Dos verze) který jsme používali asi 13 měsíců na naší školní síti než na to přišel náš správce sítě (a zatrhnul nám to)

Není tam žádný singleplayer nebo coop, pouze deathmatch (ale lze instalovat Capture the Flag nebo i jiné modifikace ) na sériovém kabelu, modemu a IPX síti. Počet map je zredukován, ale lze tam přidat svoji vlastní ( pár gigabytů jich je roztroušeno různě po internetu)
Odstraněny byly také veškeré zvuky a help (byl k ničemu).

Takže tahle modifikace se vejde na jednu bootovací disketu. Když se do archivu nezabalí DM3, DMMP2 a DMMP3 (zůstane tam jen DM4), tak to bude mít celé jen 745 Kb.

No a později jsem taky vytvořil Quakeworld minirip - ten už nefunguje pod Dosem, ale potřebuje minimálně Win95, i když při nahrazení qwcl.exe příslušným linuxovým souborem ho lze provozovat i na linuxu (zkoušel jsem to a funguje to). Taky není zabalen uharcem, ale 7-zipem (zip-kompatibilní, ale má lepší kompresi).
Je založen va QWCL verzi 2.30

Poznámka: v miniripu je obsažena "speciální skrytá klávasa" - když kdokoliv zmáčkne hvězdičku ("*"), tak všichni kdo hrají jsou vykopnuti zpět do Dosu/Windows (v Quakeworld verzi to taky shodí server). Tohle je velice užitečné když se hraje na školní síti - kdokoliv kdo zpozoruje správce sítě nebo službu tak může zachránit všechny hráče od přistižení (a někdy i potrestání). Tohle funguje jak v Quake tak v Quakeworld miniripu

Download Quake miniripu

Soubory jsou zabaleny UHARCem. Uharc má mnohem lepší kompresi než ACE, nebo jakýkoliv jiný archivátor (zkoušel jsem jich opravdu hodně), akorát neumí tvoři SFX archívy.

BQ1.UHA (337 kb) Obsahuje dm5 and dm6.
BQ2.UHA (1236 kb) Obsahuje základní Quake soubory a mapy dm3, dm4, dmmp2 a dmmp3.
UHARC.EXE (74 kb) Dekompresor na .uha archivy. (je potřeba)

Download Quakeworld miniripu

qwmini.zip (1066 kb) Obsahuje Quakeworld client (ale ne server) a mapy dm4 and dm6 (ostatní lze jednoduše downloadovat).
qwmaxi.zip (2962 kb) Obsahuje Quakeworld client a server, a také priority control, což umožňuje spustit jak client, tak server na jednom počítači bez packetlossu. A taky tam je víc map: dm2, dm3, dm4, dm5, dm6, dmmp2, dmmp3, dmmp5 and dmmp7.
maps.zip (2212 kb) Obsahuje 8 map navíc: dmmp, dmmp4, dmmp6, b1m7, ztndm3, ztndm4, ztndm5 a ztndm6.

Můj email: bilbo@centrum.cz
Nebo mě můžete zkusit chytit na IRC na #quake.cz
Tuto stránku vytvořil Bilbo