SEZNAM ČESKÝCH FILMŮ
OFICIÁLNÍ STRÁNKY
FOTOGALERIE
ČLÁNKY
NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

NEVĚRNÉ HRY

(Negativ, s. r. o. - Ars media - Česká televize - Slovenská televízia - Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie - Ministerstvo kultury SR , 2003, 93 min.)


Režie: Michaela Pavlátová
Námět: Tina Diosi
Scénář: Tina Diosi, Michaela Pavlátová
Kamera: Martin Štrba
Hudba: Petr Hromádka, Dezider Ursiny

Hrají:
Eva - Zuzana Stivínová
Peter Szabó - Peter Bebjak
Andrej - Ady Hajdu
Mária - Jana Hubinská
Janka - Kristina Svarinská
Ivanka - Ivana Chýlková
Hudební skladatel Martin - Peter Gábor
Imro - Ladislav Konrád
Paľo - Vojtěch Moravec
Helenka - Daniela Bakerová
Zvukař - Jan Moravec


     Je to film o napětí v nás. O tichém trápení a rozechvělých očekáváních, o touze po plnosti života, i o únavě, kterou toto napětí z nesplněných očekávání náhle způsobuje.
     Původní námět slovenské scenáristky Martiny Diosy zpracovává téma krize lidských vztahů, téma, které zcela samozřejmě vystupuje poznovu před každou generaci, protože klade otázku po smyslu lidské komunikace v daném kontextu hodnot, etiky a morálky. Je to film o lidech, kteří přestože ve svém hudebním povolání mohou nalézat zázemí pro své otázky, úzkosti, i záchytné body své identity, stojí před svými citovými a pracovními problémy bezradně jako kdokoli jiný.
     Ve středu příběhu stojí Lea, žena, která si musí tuto otázky o vztahu ke svému muži i svým uměleckým ambicím pojmenovat sama, prostě a bez metafor. Odpověď nalézá až na samé hraně svým fyzických a psychických možností. Nalezení nového smyslu, nové radosti života a tvořivosti objevuje v komunikaci za hranicemi svého uzavřeného světa i v paradoxním poznání sebe sama i v sebeocenění vlastní práce.

Z oficiálních materiálů distributora filmu