SEZNAM ČESKÝCH FILMŮ
OFICIÁLNÍ STRÁNKY
FOTOGALERIE
ČLÁNKY
NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

POST COITUM

(Jakubisko Film, s. r. o., 2004, 100 min.)

Režie: Juraj Jakubisko
Scénář: Marcel Bystroň
Kamera: Ján Ďuriš
Hudba: Andrej Turok, Richard Krajčo

Hrají:
Fotograf - Franco Nero
Asistentka ředitele - Eva Elsnerová
Adam - Richard Krajčo
Kristýna - Lucie Vondráčková
Messalina - Mahulena Bočanová
Jaroušek - Jaromír Nosek
Zikmund - Jiří Langmajer
Kleopatra - Sandra Pogodová     Po orgasmu je člověk ve zvláštním rozpoložení. Směje se tomu, pro co by před chvílí vraždil, říká věci, o kterých by normálně nemluvil... Devět hlavních postav tuto situaci v našem filmu zažije mnohokrát, podle matematického výpočtu - čtyři muži x pět žen. Přesně dvacetkrát. Vzniká sled miniepizod, které se slévají do jednoho příběhu o lásce, intrikách vztazích a sexu.
     Celý propletenec vzniká díky intrice ambiciózní asistentky ředitele Sabriny, která cítí, že její biologické hodiny již bijí na poplach. Rozhodne se ulovit svého šéfa Zikmunda. Strhne tak lavinu událostí, která postupně smetává všechny aktéry příběhu. Počínaje bezelstnou Zikmundovou partnerkou Violou a poživačným stárnoucím hipíkem, fotografem Bakchusem, přes naivního Jarouška a jeho manželku, barmanku Messalinu, až po zmatenou pannu Kristýnu, otrlou studentku medicíny, přivydělávající si prostitucí - Kleopatrou a pak překvapivě i zdánlivě neprůstřelného bohéma, rockera Adama.
     Naši hrdinové v různích kombinacích proplouvají postelemi, které ovlivní jejich životy úplně jinak, než si vůbec kdy dokázali představit. Devět rozdílných charakterů se svými potřebami a touhami rozpoutává na filmovém plátně hru, která se zpočátku jeví jako komická fraška, ale postupně z ní začíná mrazit v zádech. Divák je miluje i nenávidí zároveň, protože každý má šanci najít ve filmu moment, ve kterém pozná sám sebe.
     Chcete mít lásku za každou cenu? Tak plaťte! Účet však bývá dosti překvapivý...

Z oficiálních materiálů distributora filmu