Oči Něco o mně


Absolvovala jsem Fakultu dětského lékařství Karlovy university v roce 1974. Po promoci jsem pracovala v Mladé Boleslavi. Nejdříve tři měsíce na infekčním oddělení tamní nemocnice, pak jako sekundární lékařka dětského oddělení téže nemocnice.

V roce 1979 jsem získala místo dorostové lékařky v Praze 10. Protože jsem se však stále chtěla vrátit k práci s dětmi, podařilo se mi v roce 1983 najít místo v dětském středisku v Daškově ulici v Praze 4. Když se po roce uvolnilo místo v dětském středisku ve Dvorecké ulici, přešla jsem tam, protože je to podstatně blíž k mému bydlišti. Na tomto místě jsem pracovala do roku 2009. V roce 2009 jsem musela ordinaci přemístit do Krčské ulice. Tam pracuji dodnes.

Od roku 1994 nejsem "státní", ale "soukromá" lékařka. Tato změna se Vás - pacientů, resp. rodičů pacientů - nijak nedotkla. Pouze pro mne znamenala spoustu starostí navíc.

Konkrétně: veškerý "servis", který měli státní lékaři zajišťován, si musím zajistit sama. To by nebylo nic překvapujícího, ale má to někdy velmi "zajímavé" rysy. Jen jeden příklad za všechny. Ve středisku musím mít (pochopitelně) zásobů léků pro záchranu života při akutním astmatickém záchvatu. Když takový případ nastane, lék použiji a pojišťovna mi jej proplatí. Pokud ale po dobu použitelnosti tento lék nikdo nepotřebuje - což je ten nejlepší případ - lék musím zlikvidovat a pojišťovna na mě udělá dlouhý nos. Zaplatím, vyhodím.

Tak, pobrečela jsem si, ale tyto mé problémy Vás samozřejmě nemusí zajímat. Tak se vraťme k zajímavějším věcem. Pokud jste to dočetli až sem, máte před sebou můj profesionální životopis. (A pokud jste zvlášť zvědaví, můžete si mě i prohlédnout.) Podle možnosti čtu průběžně odborné časopisy, abych se seznamovala s nejnovějšími poznatky v medicíně.

A úplně nakonec - protože trochu drbů je kořením života: žiji se stejným manželem už 41 let a máme spolu dvě děti.


Na začátek stránky    Top