LV-426 (remake Aliens)

Překlad hororové sci-fi FPS

Pamatuju si, že cca v 6 letech mě docela vyděsila 2D FPS Aliens. Ovládali jste tým 6 hrdinů z filmu (Ripleyová, Hicks, Hudson, Vasquezová...), procházeli klaustrofobním bludištěm místností vesmírné stanice a snažili se najít doupě královny. Svět jste viděli z vlastních očí, což bylo tehdy unikátní (pohyb byl "skokový"). Útoky vetřelců narůstaly a s nimi rostl adrenalin a strach, protože jste se nestíhali přesouvat, mapovat a střílet. A když vám jediný vetřelec rychle pobil půlku týmu, to už byl horor. Nyní, v roce 2012, jsem zjistil, že existuje vylepšený PC remake zvaný LV-426.
ČESKÁ VERZE LV-426 - odkaz na stažení české verze ze stránky autora (Derbian Games), najdete ho pod žlutým řádkem "Czech translation by Farflame". Jde o freewarovku, takže si ji může zkusit každý. Diakritika chybí, autor nepodporuje fonty (ale hra stejně nemá žádné dialogy).
Složení týmu (čety) - na výběr máte Ripleyovou, Bishopa, Burkeho a mariňáky z filmu s odlišnými atributy. Důležité jsou přitom všechny. Nejen přesnost střelby, ale i kapacita munice (jinak vám rychle dojde), odolnost v boji zblízka a výdrž (unavená postava je šíleně pomalá a nestíhá vetřelce zaměřit - sledujte vodorovný ukazatel pod jménem postavy a nechávejte ji občas odpočinout).
Hratelnost - orientujete se podle malého výseku mapy (v Aliens se muselo mapovat ručně). Nepohybujete se volně jako v běžné FPS, pouze se otáčíte a zkoumáte okolí a procházíte dveřmi mezi místnostmi (buňkami). Chcete-li projít, musíte dveře vždy zaměřit a použít. Sekret, kterým jsou olepené stěny, lze rozstřílet.
Místnosti - kromě doupěte královny se v bludišti nachází pár zvláštních míst, např. lékařský blok, kde se všichni automaticky doléčí, nebo muniční sklad.

Členové týmu mají tváře herců (viz obr.)     
Nepřátelé - Známé varovné pípání vás upozorní na přítomnost vetřelce. Pozor na malé facehuggery. Když je netrefíte přesně, okamžitě vám skočí do obličeje a pokud je nestihnete zastřelit ve skoku, máte o vojáka míň. Běžní válečníci vám zpočátku neublíží, ale uvidíte později. S přibývajícím časem se útoky stupňují.
Hudba - v nastavení si označte (zeleně) volbu "hudba z filmu" a vaši cestu bude doprovázet klasický (a výborný) napínavý soundtrack z filmu Aliens od Jamese Hornera.

Úvodní stránka / Farflamovy češtiny / Videa / Články a rozhovory

Autoři: Farflame a jeho tým