Osobní stránky Filipa Zajíčka

Hlavní strana, úvod

První verze těchto stránek vznikla kolem roku 2000. Byly založeny za účelem zveřejnění programů pro jednočipové mikropočítače ATMEL řady x51, jejichž programováním jsem se tehdy zabýval. Nejprve to byl jen jeden, nakonec pak tři programy, které slouží jako pomůcky pro vývoj programů. Z ohlasů je zřejmé, že byly používány a doufám že budou i nadále. Bližší popis je v příslušné sekci.

Dalším oborem, který s předchozím souvisí a který předcházel práci s výše uvedenými procesory, je praktická elektronika, tedy konstrukce přístrojů a zařízení. Kromě rozličné literatury mi byl hlavním zdrojem nebo inspirací časopis Rádio Plus-KTE, který však přestal již v roce 2005 vycházet.

V současnosti se tímto oborem zabývám jen příležitostně dle potřeby, která se v praxi občas vyskytne.

Dalším oborem, který mě vždycky zajímal, je železniční modelářství. Obzvláště v poslední době detailně provedené modely či diorama s využitím patiny.

Dosud jsem se ale modelářstvím nezabýval a proto ani nepředpokládám, že bych se tím teď začal nějak intenzivně zabývat, nicméně nějaké malé věci bych rád v tomto oboru udělal. Zde je hlavním zdrojem informací Internet, viz odkazy.


Odkazy obecné

LyteboxVýborný nástroj použitý pro zobrazení obrázků v jednotlivých článcích.

Unreal Commander Souborový manažer pro práci se soubory nejen při tvorbě stránek.

© Filip Zajíček 2013