...příliš komplikovaní pro Drásov

Kontakt na kapelníka pro případ předání sponzorského daru nebo domluvení vystoupení ;-)

777 254 069

stanislav.jicinsky na gmail.com

facebook.com/fkletzi


7. 10. 2017 3BEAT FEST na Melodce

Tak si opět (a rádi) zahrajeme na 3BEAT FESTu. Těšíme se na vás.


15. 9. 2017 KOTVAR 2017

Už zrezly bezy, listí potemnělo a je tu opět Kotvar, úsměvně zběsilá rocková oslava rovnodennosti bez bázně a pro pohany!


14. 10. 2017 Koncert s BLAHO 19, Hranice na Moravě

Před lety jsme si na Krákoru padli do ucha s kapelou BLAHO 19. Hrají pěkně od podlahy (viz foto) a na rozdíl od nás se neštítí melodií. Tak tahle parta si na nás vzpomněla a pozvala nás do Hranic na Moravě. Děkujeme pěkně!


28. 7. 2017 Předklášteří u Tišnova

Čím je New Yorku Madison Square Garden, čím je Pařiži Olympia a Londýnu Royal Albert Hall, tím je Předklášteří u Tišnova "Občerstvení u Hastrmana" . A právě do tohoto legendárního prostoru nás pozval Korzárův kolega z dob jejich společného působení v Nešvilském krúžku. Vystoupíme společně s jeho projektem S.C.A. Děkujeme za pozvání!.


16. 5. 2017 Stará Pekárna s NOSISLOVE

Vztah Fkletzi se kapelou Nosislove je podobný filmu "Útěk v řetězech". Tak proč si znovu nezahrát s našimi věčnými souputníky, se kterými léta soupeříme o čestný titul "Nejvíce nedoceněná kapela světa."

UPOZORNĚNÍ! Hemofylici, kteří nebudou na požádání schopni předložit chrániče sluchu s útlumem minimálně 50dB nebudou vpuštěni!
Kdo má tu krev porád utírat...

19. 11. 2016 Stará Pekárna s BIOMASSOU

Pro notorické pozďochodiče - hrajem první a načas!

Stará Pekárna Fkletzi 19.11.2016 Stará Pekárna logo

25. 10. 2016 Melodka s NOSISLOVE

Byl by hřích nezopakovat vydařený loňský dýchánek s NOSISLOVE na Pekárně. Melodka je prý čerstvě zrekonstruovaná, tak je na čase ji zčerstva zvukově zdestruovat. NOSISLOVE s novým kmenovým basákem, takže Calverovi zbyde o to více sil na set s FKLETZI.
Přijďte, klub sice není jak Pavilon Z, ale jak zpíval Pavel Bobek:"On hráál dáál jen pro práázdný sáál..." - nic moc.

1. 9. 2016 Kotvar 2016 se blíží

Léto uteče jak Kajínek a s úderem školního roku prichádza stálica medzi hudobnými podujatími - KOTVAR. Letos zahudlají

 • Zetőr | Ukrutný oldschool thrashový prasopal. Akustická varianta omáčky z papriček Trinidad Scorpion Moruga.
 • Lamram Jam | Chrlice chrlí chlíváky. Chrlickému studiu Chlív se podařilo odchovat další těleso. Mamka R. i taťkové V., J.,T. a M. jsou se svým tělesem spokojeni a kojí ho z meruňkových prsů.
 • Zkotvaru | 80. léta jsou za námi a Zkotvaru se do nich vrací jen výjimečně. Teď zastydávají pro změnu v 90.
 • Fkletzi | Náš orchestr vystoupí s (doufáme) vypulírovaným setem, nadřeným pro nahrávání v Chlívu. Pokud to teda během léta nezapomeneme. Poprvé ve čtyřech, i s Mehmetem!
 • Kotwars | Než se dívko, spolu rozejdeme, nač si máme lhát? Těch pár pseudo-pseudo zkoušek fakt nestačí. Nikdy nestačilo. No a co?
 • Kotvar Ukulele Gang | Když se na to naučila hrát i Marilyn Monroe, proč bychom to nezvládli my?

12. 6. 2016 Krákor v Ostopovicích už tento pátek!

KRÁKOR už tento pátek, 17.června! Přijďte zapařit do předměstské přírody! Hrajeme od 20:00!

15.00 ZAHÁJENÍ FESTIVALU
16.00 PŘETLAK VĚKU
17.00 YURODIVI (PL)
18.00 MARCEL KŘÍŽ
19.00 BALZAMINA
20.00 FKLETZI
21.00 STARÁ DOBRÁ RUČNÍ PRÁCE
22:00 KABARET DR. CALIGARIHO
23:00 HERMAN TRAUMER

20. 5. 2016 Přírůstek do rodiny!

Blízký východ není jen líhni krvežíznivých bašibozuků, kteří mávaje zahnutými scimitáry přelézají žiletkové ploty a po statisících se ženou do našeho Hobitína, aby nám podřezali naše ďaurské krčky. Konkrétně naše zkušebna byla kulturně obohacena rajd činelem Mehmet až z dálného turčínského Cařihradu. Vodník jím nahradil svůj předchozí činel Amati z řady "Rozklepanej nejtek", na který chrastil dlouhá desetiletí. Tak doufáme, že se dobře integruješ, Mehmete!

RUSTY NAIL s METALURGem aneb možná příjde i Brook a Janéz

Než udeří vedra, sucha, hladomory a zubožené zbytky obyvatelstva budou prchat z měst (minimálně na víkend) rozhodli jsme se s našimi věčnými souputníky METALURG dát ještě jeden taneček. Začínají Fkletzi, bo zpěvák Metalurgu v Praze chytil hvězdné manýry a dorazí až na devátou. Takže na vás budeme testovat zánovní opusy, které cvičíme na květnové nahrávání v Chlívu. Momentálně přecházíme z fáze hoblování k pilování.

Následuje Metalurg. Milovníci lyrických chropotů, IKÁRIE XB1 a Sandokana již vědí.

Takže ve čtvrtek 5. května v Rusty Nail na Veveří, těšíme se!

Další předběžně domluvená vystoupení na straně koncerty

Krákor 2016

Předáci Ostopovického chalífátu se neštítí použít ani nás, takže nás po letech vypustí z řetězu na KRÁKORu
Konkrétně 17.června od 20:00.
Shukraan lakum 'ayuha alssada!
Salam 'iilaykum!

Pozvánka do Šlapanic, sobota 10. 10. 2015

Tyršova společnost nás laskavě pozvala na BEAT FEST do Šlapanic. My bychom měli zašmrdlat ve 20:00 a pořadatelé slibují neúprosné, tvrdé až kruté dodržování časového rozpisu. Tož dorazte včas!

16. 9. 2015 19:30 Stará Pekárna s Nosislove

Poté, co byli Nosislove a my pro přílišnou avantgardnost vyškrtnuti ze neblahého festivalu v Drásově, hledala se možnost jak zúročit zkouškové úsilí. A hurá! V Staré Pekárně nám vyšli vstříc a naše pekelná dvojka tam vystoupí ve středu 16. září od 19:30. Fkletzi tradičně v triu, Nosislove s Calverou jako hostem - jedinečná příležitost vidět opět naživo kytarovou sestavu, která se naposledy na pódiu sešla v roce 1987 při přednesu skladby "Zajíček" na přehlídce GTB "Zlatý knoflík"!

Přijďte včas, zápasíme s policejní hodinou, přetahovat nelze, takže začínáme hrát brzy!

9. 8. 2015 Kotvar 2015 aneb Suchopárty 2

Kotva Fičák management jsou rozumní lidé, kteří nestojí o to nalézt v posteli koňskou hlavu, pročež na této tradiční akci na sklonku léta se objevíme.

8. 8. 2015 Drásov nebude!

Z fesťáku v Drásově nás vyšoupli, že jsme pro prostý vesnický lid "příliš komplikovaní". Že tam dají místo nás raději nějaký pěkný, tvůrčí revival. No, jejich volba. Až zaslechnou z protějšího kopce:"Mám z Malhostovic výhled hezký...", bude už na pláč a odprošování pozdě.

4. 3. 2015 World Tour 2015

Chicago

Olomouc

Brno

Brooklyn

Protože nejsme nějací přizdisráči, jejichž věhlas končí na WC benzínky Rozvadov, dovolujeme si pozvat naše globální obecenstvo na naše americko-evropské klubové turné. Seznam koncertů snad mluví sám za sebe. A pak, že kvalita se neprosadí...

 • 8. 3. Chicago

  klub Chicago 30, Brno, ul. Soukenická, + Metalurg a další
 • 21. 3. Olomouc

 • 2. 4. Brno / s Nosislove

  za Mahenkou, M13, + Nosislove
 • 18. 4. Olomouc

 • 2. 5. Brooklyn

  klub Brooklyn, Brno, Bašty

5.6.2014 Fair Price Music / live session

Live session

Server FPM nás oslovil, zda nechceme zvěčnit svá dílka v rámci kampaně FPM live session. Jednalo se o živé nahrávání muziky ve studiu, při byl záměr kterém naše pidlikání snímat nejen jako zvuk, ale i obrazovou podobu naši svraštělých (příp. oteklých) obličejů. Po nějakém tom nazvučení a nasvícení, došla řada na nás, staré pankáče. Tož jsme to tam asi za 30 minut nasypali a bylo to. Výsledek snad není úplně špatný, leč poněkud ztuhlý - na čemž se podepsala i čerstvě sešroubovaná Calverova stehenní kost, pozůstatek předvánoční akce, kdy bezohlednou jízdou na kole těžce poškodil autobus MHD (což byl závěr policejního vyšetřování). Tudíž místo tradičního poskakování předváděl etudu na téma "Umírající labuť". Z této sešny nakonec vypadly 2 sestříhaná videa, na která se můžete mrknout na serveru FPM.

16.5.2014 M13 s Nosislove a 11Heaven

Nosislove - ilustrační obrázek

Naši letití (míněno jak v letech, tak dávní) kamarádi Nosislove nás pozvali na další ze svých reunionových koncertů. Zdálo se, že tak obludná řachárna, jako byl třeba památný společný koncert v Boskovických Sklepech v roce 1992 se nebude opakovat - vzhledem k věku a fyzickému stavu protagonistů hrozil přesun na dlouhodobé úložiště Centrální hřbitov. Nicméně! Chlapci, nechtějíce se nechat zahanbit po našem randálu to nakopli a výsledek byl VELMI vydařený. Energické vystoupení přivedlo publikum do varu, divokým pogováním se prosadili především Hujerovic příbuzní. Vskutku vypečený set! Už se těšíme na další společný čoch, pokud je do té doby neklepne (nebo nás).