Akce "Bastogne 2001"

Akce "Bastogne 2001" konaná v obci Martinice ve dnech 9.-11.2.2001 se mimořádně vyvedla. Naše jednotka dorazila na místo po dlouhé vyčerpávající cestě, která byla protažena kvůli pohovoru s votickým policejním strážníkem panem Kl*****m. Pohovor stál Kida 4 vodky. Neradi bychom tímto tvrzením panu Kl*****vi ublížili jak na poli pracovním či rodinném a tak je potřeba zdůraznit, že jmenovaný strážník nebyl ve službě. . . . .Snad. . .

Bastogne 2001


Po srazu všech zúčastněných vojáků v Martinické hospodě a po malé poradě jsme se okolo 23.00 hodin vydali do terénu.Obhlédli jsme a hlídkami zabezpečili okolí naší základny a počali tábor stavět. Jednoduché přístřeší z několika celt nás zachránilo před umrznutím. Kid opět nelenil a jeho pověstný benzínový vařič svým plamenem všem zatopil. Bratři Mongolfiérové by byli hrdí.
V noci, až na pár vzdálených výstřelů se nic nedělo. Ráno, po chutné snídani (americké KD nechutnají špatně) se Doc vrátil zpět na velitelství pro podrobné informace k útoku. Okolo 11.00 vše vypuklo. Zpočátku jsme se přidali k 94. pěší divizi, ale jako průzkumníci jsme byli brzo daleko před nimi.

Pozitivem této akce bylo, že terén který jsme měli k dispozici byl skoro neomezený. Naši průzkumníci zjistili, že se Němci snaží obsadit nedaleký háj. Naše jednotka tam však byla dříve, zaujala obranné postavení a čekala na nepřítele. Oddíl německé armády však udělal školáckou chybu a přes otevřený terén útočil. To je však stálo většinu jednotky. Prostor jsme ubránili s minimálními ztrátami.

Kid

 

Den pokračoval spíše malými přestřelkami a tak jsme se odpoledne rozhodli, že se vrátíme na velitelství. Chvíli jsme ještě hlídali komunikaci vedoucí k základně, avšak nepřítel se již na nic nezmohl. Večer probíhal pozvolna plný oslav a veselí z dosaženého úspěchu a hodnocením uplynulé akce.

Domů jsme se vrátili unaveni a v očekávání co dalšího v nejbližší době podnikneme.

Zúčastnění týmu na 100%: Doc, Kid, Josh, Joe, Tranďák + zvláštní pozorovatel 2. pěší divize Dandys

| Foto 1 | Foto 2 | Foto 3 | Foto 4 | Foto 5 |