Ve dnech 11.-13.8.2000 pořádal klub vojenské historie "2nd Infantry Division" Plzeň v pořadí již druhý "training camp" v Radčicích u Plzně. Jednalo se o víkend zaměřený na aktivity pěchoty US Army v období 2. světové války. Účastníci měli možnost vyzkoušet a naučit se základy sebeobrany, střelbu z dobových zbraní, topografii, zásady první pomoci a nechybělo ani setkání tváří v tvář s "jedním" nepřítelem.

"Training campy" jsou ideálním způsobem jak zájemci o americkou armádu získají maximum zkušeností a zažijí to, co v civilním životě jen těžko. Navíc pokud se jedná o vysoce profesionalizovaný klub, jako je právě "2nd Infantry Division Plzeň" jsou zážitky dvojnásobné.

Závěr víkendu probíhal při dvacetikilometrové tůře jejíž cílem byla zřícenina hradu Buben. Tam byla jednotka napadena zmatenými spojeneckými vojsky /patrně úpal/ a německou jednotkou o síle jednoho muže, který byl ozbrojen pouze několika "Waffen-SS šiškami". Poté se jednotka raději ze čtyřicetistupňového vedra stáhla do blízké hospody, kde relaxovala a nabírala síly na zpáteční cestu, která však už probíhala na korbách armádních vozidel.

Dle hodnocení velících důstojníků se letošní training camp vyvedl bez větších problémů. Spokojenost s průběhem byla na obou stranách, jak na malé, tak na velké /...viď, Wolfe/. Budeme se těšit na příští rok a samozřejmě se necháme překvapit, co velitelský stan přichystá. Doufejme, že se takovéto akce stanou tradicí.

| Foto 1 | Foto 2 | Foto 3 | Foto 4 |