28.10.2000 probíhala v malé vesnici Čtyřkoly u Benešova akce u příležitosti 55. výročí ukončení války v Evropě. Zúčastnili se jak spojenecké, tak i nepřátelské strany a to v počtu více než hojném. Jednalo se o zinscenování bitvy o most mezi US Army, podporované československou jednotkou ve Velké Británii a Wehrmachtem společně s SS.

dunk0003.JPG (113493 bytes)


Naše jednotka amerických výsadkářů měla úkol vskutku diverzní. Pomocí vojenského člunu a za štěkotu nepřátelských zbraní doplout k hlavnímu pilíři , tam zneškodnit miny, kterými byl most podložen a opět díky člunu se dostat na nepřátelskou stranu a ze zálohy společně s československými vojáky napadnout němce z obklíčení.
Ztráty bohužel byly na obou stranách, avšak historické skutečnosti opět nelze ovlivnit, a tak se nepřátelská strana asi po hodinovém boji, kde o diváky nebyla nouze, vzdala.
Most leží na zajímavém a pro takovéto akce atraktivním místě a tak doufáme, že pokud i za rok bude Remagen v Davli zakázán, se budeme moci všichni sejít ve Čtyřkolech.
Fotografie jsem si vypůjčil na adrese www.dunkerque.50megs.com, přičemž se autorovi tímto omlouvám a věřím, že to naše přítelské vztahy nikterak nenaruší. Kompenzací budiž uveřejnění odkazu.

Účast 80% - Kid, Josh, Doc, Tranďák

| Foto 1 | Foto 2 | Foto 3 | Foto 4 |