Plánované akce

Hrádek nad Nisou 2002

Ve dnech 15.-16.11.2002 se uskutečnila již v pořadí třetí vojenská akce v pohraničním katastru městečka hrádek nad Nisou. Jednalo se skutečně o akci příhraniční, jelikož pásmo akce končilo asi 20 metrů od německé hranice.

Všichni zainteresovaní se začali sjíždět již v pátek ve večerních hodinách a své útočiště nalezli v blízké putice. Už od začátku byla patrná převaha německých vojáků nad americkými a to asi 60:25. V našich očkách se cosi zalesklo. Nejspíše nedočkavost v očekávání zítřejší nevyrovnané akce. Putika vřela do nočních hodin a přibližně ve 3.00 již sobotního času jsme se uložili ke spánku. Doc vyrazil do terénu chystaje se přespat venku a nebýt včasného budíčku strážníků policie by se snad i celkem vyspal. Tranďák naopak spal velice spravedlivě a to v nedalekém penzionu pro svobodné pány s červenou lucerničkou. No a já (Josh) jsem vzal za vděk luxusním kobercem pod šipkařským automatem.


Budíček se konal asi v 8.00 a celé dopoledne se čekalo na pozdivší aktivisty. Asi v 12.00 se zaujali pozice v terénu a akce se rozjela ve 13.00 prvním výstřelem. Terén byl zajímavý svými nerovnostmi, prohlubněmi a příkopy. Proto jsme každou chvíli očekávali nějaké zlomené nohy a ruce. Nic s toho se však nesplnilo. Akce se skládala z asi 4 útoků a ofenziv.


Zajímavostí bylo, že se akce zůčastnili i kluby vojenské historie z německa a francie. Díky promíchání "českých" a "německých" němců v poli jsme se stali svědky několika šoků. Tomu se však nelze divit, když na vás spustí esesák s rodilou němčinou a nerozumí, když ho posíláte do prd....:)

Akce skončila asi v 17.00 u polní vánočky a kafe u místních chatařů, kteří se po loňských zkušenostech na nás připravili. Akce se vcelku zdařila a my doufáme, že za rok bude němců opět taková převaha.

Zúčastnění týmu na 50%: Josh, Tranďák, Doc

| FOTO 1 | FOTO 2 | FOTO 3 | FOTO 4