Akce v malé vesnici Martinice nedaleko Votic ve dnech 14.-16.7.2000  se mimořádně vyvedla. Vše se neslo v rámci oslav 55. výročí ukončení války v Evropě. Nad celou akcí nesli záštitu obecní úřady Votice a Martinice a velký dík samozřejmě patří i místnímu klubu vojenské historie realizující aktivity 4. pěší divize, jmenovitě panu Dimitrovovi.
Hrstka jednotek se též účastnila noční akce, při které o nepřátelské vojáky nebyla nouze. Skvěle vycvičená a organizovaná  německá jednotka pod velením Gustava Bezděkovského americké armádě nemálo "zatopila". Zvláště držení jednoho silničního mostu se při přesile 30:6 stalo vcelku nemyslitelné. Také Motášovi "Dunkerque Boys" měli co dělat.

Sobotní dopoledne se neslo v duchu příprav na závěrečnou akci, což byl útok na vesnici Martinice a následné zlikvidování německé posádky, která si své velitelské stanoviště založila v útulné hospůdce na náměstí. Byla též dostupná vojenská dobová technika. Několik Jeepů Willys, Motášův Bedford /obláčkový zázrak/, německý Kdf a motocykl BMW se sajdou, kde to panu Bezděkovskému opravdu slušelo.

Německá armáda se však musí řídit historickými skutečnostmi a tak většina z nich padla v zuřivém a lítém boji a zbytek vojska byl zajat. Vše bylo završeno pietním aktem, kde byla vzdána čest padlým v období 2. světové války a položeny pamětní věnce.

Rozloučení probíhalo do pozdních nočních hodin v dobyté hospodě při vojenském guláši a pivu. Věříme, že tato akce se stane tradicí a příští rok tak bude mít nepřítel velkou šanci alespoň trochu zvrátit historické skutečnosti.

Zúčastnění týmu na 80%: Doc, Kid, Josh, Tranďák

| Foto 1 | Foto 2 | Foto 3 | Foto 4 |