Plánované akce

Úsobí u Humpolce

Na soukromou akci konanou v malé vesničce Úsobí jsme se dostali po strastiplné cestě na korbách automobilů. Celou akci si vzali pod patronaci Veterán Club Úsobí a Veterán Club Vysočina a měla vypovídat o smyšlené bitvě na jaře roku 1945 v polabí za účasti všech spojeneckých armád. Množství dobové vojenské techniky (německé polopásy, motocykly BMW a ZUNDAPP, vozy Dodge, nevyjímaje sovětskou techniku) umocnilo realitu bojové akce.

My, jako parašutisté, se však žádného terénu nezalekneme a tak jsme hned z počátku nepřítele překvapili, jelikož jsme se prodrali takřka neprůchodným terénem. Akce dvou jednotlivců, která směřovala k únosu německého polopásu se také zdařila. Spojenci opět zvítězili. Večer probíhal u vojenského guláše připraveného v polních podmínkách a nezbytném pivu. Závěrečný mítink se konal v nedalekém občerstvovacím zařízení. Poté se parašutisté uložili v troskách místního kostela a za ustavičné péče lékařského sboru (slečna ošetřovatelka) usnuli spánkem vítězů.

Další den pokračoval nezbytnou snídaní, kterou, jako obvykle, obstaral Kid ze svých vždy dostatečných zásob. Byla to italská kuchyně připravená na českém ohni. SUPER!! :)). Po oficiálním ukončení akce a inspekci místního zámku jsme se opět na korbě vozu Dodge rozjeli do svých domovů.

 

Zúčastnění týmu na 80%: Josh, Kid, Harmon, Tranďák