Cesta 2. ligou                                           Mezistátní utkání
Seznamte se s naším hvězdným týmem

Irini Sedláčková alias Irini Sedlački
Irini je po tatínkovi Řekyně. Odtud její trochu zvláštní křestní jméno a temperament. Je proslavená tím, že při zápase dělá hrozné grimasy. Když hraje špatně, vypadá jako Brežněv v komatu... Když se jí daří, tak je jako sluníčko. Bližší popis oblíbených jídel a tekutin nebude následovat, protože kapacita těchto stránek je omezená. Její tělo zatím snáší bez větší viditelné újmy nemravný a neuspořádaný život. Kromě žvance má totiž ráda pohledné mladé chlapce, a proto se snaží prosadit, aby 2. ligu žen mohli hrát i muži... Zatím jí všechno funguje, nemusí se tudíž před zápasem maskovat horou obinadel... Má dva syny. Ti však padli daleko od rodinného stromu - hrají totiž fotbal.
Ivana Pelcmanová alias Yfča
Yfča je tiskovou mluvčí týmu. Sice nás ještě žádný zástupce sedmé velmoci neoslovil, ale sichr je sichr. Působí taktéž jako referent pro matení nepřítele, a proto navazuje zištná přátelství se soupeřkami a trpělivě jim vysvětluje, že pragovácká kuželna je nejhorší a nejtěžší ze všech drah v Evropě a přilehlém okolí. Občas to funguje, protože doma ztratíme body málokdy. Pokud nemluví, tak píše. Jejím oblíbeným aperitivem je pivo, hlavním jídlem všechno plus pivo, nápojem pak tuplované pivo. K zápasům nastupuje se zabandážovanými koleny a někdy i pravým loktem, takže vypadá jako mumie. Kdyby se nezafačovala, pravděpodobně by nedržela pohromadě a rozpadla by se. Tvrdí, že má pivní loket, protože tenisovou raketu unese, ovšem půllitr piva nikoli... (Kouli občas neudrží. Hlavní je, že udrží moč a někdy i myšlenku.) Má dceru Kateřinu, která hodlá v budoucnosti seknout s gymnastikou a věnovat se kuželkám, aby mamince ukázala, že je lepší. Zatím dělá alespoň samostatného odpovědného maskota týmu (viz dále).
Jana Barchánková alias Ceruska
Jana pochází z kuželkářské rodiny. Celá rodina opravdu lítá s koulí. Tatínek, sestra Lenka i Janin manžel Honza. Pouze maminka je normální a má naštěstí jiné zájmy. Jana působila několik let jako zdravotní sestra na ARO. Běhala kolem pacošů, ty hodné krmila pilulkami, hlídala jim kapačky, občas hodila bystrým očkem po monitorech. Zlobivým pacientům odpojovala ventilátory. V současné době pomáhá slabozrakým spoluobčanům, kteří se rozhodli bojovat se svým handicapem pomocí kontaktních čoček. Jana má svůj osobitý kuželkářský styl, který odkoukala sama od sebe a jímž ničí trenéry všech generací. Miluje šopský salát a svého muže. Díky kuželkám má téměř nefunkční levé koleno. Yfča dělá Janě macechu, protože je o měsíc starší nežli paní Matyášová, Janina maminka. Své adoptivní dceři říká "Cerusko", čímž mate spoustu soupeřek, neboť se domnívají, že má Jana tak bláznivou máť. Jako slušné ďouče děti zatím nemá.
Helena Kakosová alias Helča
Helča je nejzkušenější hráčkou našeho týmu. Nějaký čas nosila na svém hrudníčku lvíčka, hrála i 1. ligu. Teď to koulí u nás a s námi. Přestože je nejostřílenější z nás, tak se nejčastěji prohřešuje proti pravidlům, čehož si rozhodčí občas povšimnou (ke své škodě...). Soupeřky ničí svými výkony a tím, že narozdíl od Irči hraje s kamenným výrazem v obličeji, ať už jí to padá, nebo prohrává. Při jízdě autem se hrozně ráda kochá okolní krajinou. Nebylo by na tom nic špatného, pokud by zrovna neseděla za volantem. Není nám jasné, jak se mohla dožít tak vysokého věku... Víc než kuželky miluje svá vnoučata. Odešla proto do kuželkářského důchodu, ale má stále připravený pečlivě vyžehlený dres, aby za nás mohla kdykoli nastoupit.
Hanka Šístková alias Háňa
Háňa je mzdová účetní. Kromě toho vedla naši týmovou pokladnu. Za každý újezd při zápase (minutí stojících kuželek v dorážce - do plných se neujíždí!) totiž musíme zaplatit 1 Káčé. Peníze za újezdy vymáhala Hanička tak vehementně, že kdyby seděla na berňáku coby výběrčí daní, byl by náš státní rozpočet pořád přebytkový... Když se zmohla na novou feldu, předala pokladnu Cerusce... Ráda jí, nerada se váží. Její váha si ji totiž neváží... Má dva - podle papírů dospělé syny. Čeká kdy dospějí bez papírů...
Pavlína Kašparová alias Kuželína
Pavlína přišla ke své přezdívce díky Yfče. Ta ji zamontovala do parodie na motivy pohádky Boženy Němcové, kde se princezna Kuželína (Pavlína) zamilovala do Kostislava (Rosti). Parodie se stala skutečností, Pavlína s Rosťou se vzali a povili Pepíka s Maruškou. Rosťa je samozřejmě také kuželkář, děti se na vstup do našeho spolku teprve chystají (zatím neunesou kouli...). Pavlína miluje všechno, hlavně klid, proto za nás v současné době nehraje.
Maskot týmu - Káťa Pelcmanová alias Kačabka
Káťa je víc jak patnáct let maskotem našeho týmu. Na kuželně byla poprvé ve svých 14 dnech života. Tehdy ještě drze nekomentovala náš herní projev jako dnes. Je předříkávačkou našich bojových hesel a opravdu nám nosí štěstí. Když je s námi, málokdy pustíme body (natož pak něco jiného...).
Jarka Maryšková alias Jaruňa
To nejkvalitnější na konec. Jaruňa je naše kapitánka. Kapitán týmu musí být nepřehlédnutelnou osobou, a tou Jaruňa skutečně jest. Proto je navíc i předsedkyní našeho slavného kuželkářského oddílu. Ráda komunikuje s rozhodčími, což jí pravidla umožňují. S nemenší radostí vybírá členské příspěvky oddílu, což jí někteří členové těžce znemožňují. Do detailního popisu její persony nemohu jít, riskovala bych prudké zvýšení svých členských příspěvků...

Českomoravský kuželkářský svaz. Kuželky.  Bowling. Odkazy na stránky s podobnou tématikou.