Aktuality Aktuality Biografie Fotogalerie Wallpapery Program sezóny Seznam hudby Výsledky Archiv Odkazy Forum Guestbook Credits Home
Obsah

20. června

Olympijská medailistka
Irina Slucká se zapojila do Go Red For Women

12. června

Irina Slucká oznámila, že se stala členkou the American Heart Associaton "Go Red For Women". Slucká je první žena ze světa sportu, která se to do této akce zapojila. Členky se snaží upozorňovat na nebezpečí srdečního onemocněni u žen.

Go Red For Women vznikla v únoru 2004. Jejím cílem je informovat o rizicích spojených s onemocněním srdce. Zjistilo se, že každá třetí žena v USA trpí nějakou srdeční vadou.

Slucká, která vyhrála olympijské stříbro v Salt Lake City 2002 a získala bronz v Turíně 2006, má důvod, proč je součástí teto akce. Sama byla diagnostikována s vacuities. Přesto, že díky své nemoci musela vynechat téměř celou 2003/2004 sezónu, dokázala se Slucká se vším poprat a vyhrát svůj druhý světový titul v roce 2005 a olympijskou medaili v roce 2006. Jedna z nejlepších světových krasobruslařek tak dokázala, že se dá s vacuities úspěšně bojovat.

Ježdění po turné vyžaduje super načasování a zúročení veškerého volného času. Během volnějších dnů se Irina snaží prospat, poslouchá hudbu, tancuje, je s přáteli, většina z nich jsou bruslaři z Chamions on Ice. Jíst zdravě je pro Irinu velmi důležité. Doma v Rusku Irina vaří domácí jídla, polévky, saláty, ryby a maso. Během turné se snaží omezit sladkosti, smažená a tučná jídla a dává přednost lehkým pokrmům.

Irina si je vědoma, že je důležité starat se i o své zdraví, nejen o zdraví svých blízkých. "Pro své milované, manžela, psa, rodiče, bych udělala cokoliv, sebe jsem občas zanedbávala a nedbala o sebe, teď už si dávám stále pozor."

"Ženy potřebují znát statistiky a myslet na své zdraví ještě předtím, než se něco přihodí. Návštěva doktora a porozumění rizikům je velmi důležité.. Já jsem velmi podrobně informována o všem možném díky tomu, čím vším jsem si prošla, a také diky tomu, že se starám o svou maminku, která je v současnosti odkázána 3krát týdně na dialýzu a je na seznamu čekatelů na novou ledvinu. Jsem hrdá na to, ze můžu být mluvčí této organizace a podělit se o své zážitky."


Zdroj:

http://abclocal.go.com/...4254398

Translation:

Keyla