Jste návštěvníkem č. [CNW:Counter] na těchto stránkách.

, vážení příznivci akvaristiky.

Koukáním na mé stránky trávíte svůj čas dne v hodin.

Vítám Vás na stránkách www.volny.cz/ivo.scuka. Jedná se o prezentaci jednoho akvária, které prošlo zajímavým (snad) vývojem. Domnívám se, že na své si tu přijdou hlavně amatéři a akvaristé, kteří se starají o akvárium kvůli tomu, aby měli kde v tom dnešním uspěchaném světě odpočívat. Mě se to daří až nyní, když akvárium žije vlastním životem. Že to chvíli trvalo je zřejmé z těchto stránek. A tak přeji hodně úspěchů těm, kdo se do toho pouštějí poprvé, i těm, kdo zde hledají námět, jak to zlepšit (změnit) u sebe.

Snažím se o to, aby zde byly k dispozici informace, které mě v mých začátcích chyběly a přitom mi dnes připadají docela samozřejmé a známé. Současně s tím i aktuální dění v těch 200 litrech vody. Takže snad se Vám tady u mě bude líbit a občas se kouknete, co je nového.

P.S. Scriptů tu začíná být požehnaně. Takže pokud Vám to nepracuje, omlouvám se a zkuste si nainstalovat novější verzi prohlížeče. :-)

Hodně úspěchů Vám přeje Ivo Ščuka.

Poslední úprava 12.11.2002 0:04


Novinky (Historie v Info):

14.10.2002 Konečně jsem přišel na to, čím nahradit membránu u OPTIMAT CO2, která se mi úplně rozpadla. Navíc poznámka k řasám. Prodal jsem již přerostlý potěr Ancistrus. Podstatně se snížil výskyt řas a tak si říkám, jestli to nesouvisí s vířením kalu na dně.

14.10.2002 Upravena stránka Crossocheilus siamensis o popis rozdílů mezi navzájem podobnými rybičkami.

27.9.2002 Přidány dvě stránky s rybou, která se živí červenou štětičkovou řasou (!) - Crossocheilus siamensis a její možná příbuznou, která se ale řasou neživí - Epalzeorhynchus sp. A obě koupené najednou. Proč? Koukněte se a uvidíte.

19.8.2002 Vždycky jsem si myslel, že 200 litrů akvárium je už docela dost. Minulý týden mě "ten nahoře" přesvědčil o tom, že nemám vůbec představu o tom, co je to moc vody. Při představě toho, co čeká na všechny ty v zátopových oblastech jim moc držím palce, aby zase brzo měli náladu, třeba jen se kouknout na mé stránky.

7.8.2002 Proběhnuvší dovolená se nijak výrazně nezapsala do stavu akvária. KROMĚ faktu, že vzhledem k nepřítomnosti se nehnojilo ani CO2, ani PMDD. Výsledkem bylo, že rostliny se zastavily ve svém růstu. Ale řasa také. Uvidíme, co to bude dělat dál. Objevila se jediná nová rybka z potěru Xiphophorus Helleri. Stále nemůžu přijít na to, čím nahradit membránu na Tetra OPTIMAT CO2, která se stářím rozpadla. Různé šátky, ani ty nejhustější záclony nepomáhají...

8.6.2002 Sumarizace stavu u PMDD. Ancistrus opět s novým potěrem. Ten minulý ale záhadně zmizel. Teď jsem zjistil, že do umělého kořenu samec nikoho nepustí, KROMĚ vlastních potomků. Tak je podezdřívám z kanibalismu.


Pokud budete mít zájem, jsem k zastižení na ivo.scuka@volny.cz, nebo přiloženým formulářem.

Vy se ptejte a já zkusím odpovědět

Váš E-mail
Zpět na hlavní stránku. Druhy tropických ryb a jejich popis. Jakými druhy rostlin je akvárium osázeno. Technické zajištění akvária, filtrace, výměna vody, atd. Zajímavé linky, informace, rady, atd. Možnost diskuse návštěvníků těchto stránek.