Značené cyklotrasy ve Zlíně nejsou pro jízdu na kole bezpečné. Zavedou nezkušeného cykloturistu  na frekventované silnice a křižovatky, mezi trolejbusy městské hromadné dopravy.

 Satelitní navigační přístroj GPS, používaný pro cykloturistiku umožní bezpečný průjezd městem po vedlejších silnicích nebo cyklostezkách. Na výletech do hor upozorní na odbočky na trase, zavede na zajímavá místa a celou projetou trasu zaznamená. Tento záznam obsahuje délku trasy, výšku terénu, rychlost jízdy i čas zastávek na určených bodech. Uloženou trasu pak můžete znovu po čase využít.

Elektronický průvodce pro členy Cyklo Turistického Clubu (CTC) obsahuje přes 30 uložených tras po hostýnských horách, 20 ve Chřibech a 30 tras v okolí Zlína. Vedou převážně po silnicích bez provozu, nebo lesních pěšinách, kde potkáte nanejvýš turistu.

 Sami se tak můžete vydat například do Luhačovic za poznáním zdejších léčebných pramenů, nebo si najít studánku na hřebenovce hostýnských hor.Trasy pro GPS nabízí i adrenalinové zážitky jako vyhlídkový let ve větroni nebo tandemový seskok padákem.

 Cyklotoulky po Zlínsku Vás provedou střední Moravou, kde se prolínají vlivy tří regionů. ( Pokud chcete projet Hostýnské vrchy co nejrychleji, přihlaste se na bikemaraton Drásal !)