JEZDECKÝ KLUB ŽAMBERK               

 Jezdecký klub Žamberk byl založen v roce 1997. Okamžitě si našel mnoho příznivců, zejména mezi dětmi, ale i mezi dospělými.

  Cílem jezdeckého klubu je seznámit širokou veřejnost s tímto sportovním odvětvím a umožnit zájemcům věnovat se tomuto krásnému sportu ať již závodně nebo jen rekreačně.

  V současné době má jezdecký klub 27 členů, z toho 19 dětí. Počet členů se v průběhu let výrazně nemění, pouze některé odcházející nahradí noví zájemci. Z toho 12 členů vlastní jezdeckou licenci. O stálých členech našeho klubu se dozvíte více, budete-li pravidelně sledovat naše webové stránky, viz. novinky. Pokud máte zájem, můžete si přečíst také něco málo o našich nejmladších členkách .   

  Hlavní náplní klubu je výcvik mladých jezdců počínaje voltižní průpravou, jízdou na ponících až po výcvik v sedle na velkých koních, případně složení ZZVJ a následně účast na jezdeckých závodech. Další náplní jezdeckého klubu je chov a výcvik mladých koní a poníků, ustájení koní a možnost rekreačního ježdění.

  V roce 2006 jsme zakoupili mladého hřebce Luckyho, kterého jsme v roce 2007 nechali uchovnit a tak začala nová etapa, ve které se věnujeme chovu welsh part bred pony. Naším cílem je chovat poníky sportovního typu, vynikajícího charakteru a snadné jezditelnosti, tak aby vyhovovali požadavkům malých jezdců.

  Založili jsme také internetový obchod specializovaný na pony a malé jezdce.

 

  V případě zájmu nás můžete kdykoliv navštívit.  Najdete nás zde :                                    

 

Kontakt:

JEZDECKÝ KLUB ŽAMBERK

Diana Zemanová, Dlouhoňovice 131, 564 01 Žamberk

Mob. 776 223 463

 

                                                        

zpět na úvodní stránku