Úvodní stránka Kateřinská 9
772 00   Olomouc
hot-line  603 478 076
kontakty
TOPlist
Aktualizace
  Úvodní stránka    Oceňování nemovitostí    Mzdy    ELDP    Inv. majetek    Účto    Verze programů    Poradna    Utility    Objednávka  
Na tomto místě naleznete aktuální informace k programu MZDY. Především se jedná o možnost stažení aktuální verze programu, informace k nastavení programu a také zde popisujeme nové funkce zařazené do programu.

MZDY 2008, verze 9.05 (2.2.2009) - aktualizace ze MZDY 2009 v.9.00 - 715 kB
Přímé odkazy na speciální verze: Rekuper, Cidemat Hranice, Slíva, MÚ Hulín, Pharmos, Jihlavská lékárnická, Metra Šumperk, Kalaš, SOU Poruba, LBD Olomouc, SVÚ Olomouc, Mona Styl, KOVAP.
Info: Výše uvedené odkazy slouží ke stažení aktualizace stávající instalace programu. Obsahuje jen rozdílová data, takže vyžaduje nainstalovanou předchozí verzi programu. Změny provedené v této verzi naleznete zde.
Pokyny k aktualizaci: Po kliknutí na výše uvedený odkaz zadejte volbu "Uložit program na disk" a tím dojde ke stažení souboru do vašeho počítače, kde poté soubor spusťte. Zadejte adresář (složku), kde je nainstalována předchozí verze programu (standardně C:\PCSYSTEM) a zvolte tlačítko "Instalovat". Objeví se dotaz na přepsání souborů. Tam stisknete tlačítko "Ano všem". Tím bude program aktualizován.

MZDY 2008, verze 9.00 (29.1.2008) - plná verze (disketa) - 1,1 MB - změny
Info: Výše uvedený odkaz slouží ke stažení aktuální STANDARDNÍ verze programu a obsahuje instalační disketu plné verze. Při instalaci z této diskety není třeba mít nainstalovánu předchozí verzi. Pozor, pokud používáte speciální verzi programu, čtěte informace zde.
Vytvoření instalační diskety: Soubor ke stažení je ve formátu spustitelného archívu, který obsahuje instalační disketu. Po kliknutí na výše uvedený odkaz zadejte volbu "Uložit program na disk" a tím dojde ke stažení souboru do vašeho počítače, kde poté soubor spusťte. Vložte do mechaniky prázdnou disketu a zvolte tlačítko "Instalovat". Tím bude vytvořena instalační disketa.
Instalační pokyny: Nepřehlédněte průvodní dopis MZDY2k8p (viz odkazy níže) s pokyny k instalaci a přechodu na nový rok, obsahuje důležité informace.

mzdy2k8p.doc   mzdy2k8p.pdf   mzdy2k8p.zip (průvodní dopis s pokyny k přechodu na nový rok)

Po přečtení průvodního dopisu budete program instalovat podle podrobných pokynů uvedených souboru MZINST (viz odkazy níže), který obsahuje návod k instalaci z diskety, tedy pro případ instalace plné verze. Postup je stejný jako u všech předchozích verzí programu, ve stručnosti: buď použijete dávkový soubor INSTMZDY.BAT + písmeno disku + případný adresář, nebo použijete ikony Instmz_c nebo Instmz_d pro instalaci na disk C: či D: do standardního adresáře PCSYSTEM. V případě instalace aktualizace je postup jednodušší a dokument MZINST není potřeba.

mzinst.doc   mzinst.pdf   mzinst.zip (podrobný návod k instalaci programu)

Nikdy a v žádném případě neopomeňte před vlastní instalací programu provést v menu OSTATNÍ zazálohování stávajících dat funkcí ZÁLOHOVÁNÍ DAT a následně archivaci dat na disketu funkcí ARCHIVACE DAT. Nerespektováním tohoto doporučení se vystavujete riziku případného narušení či ztráty dat!
Upozornění na speciální verzi - POZOR! Někteří uživatelé programu používají speciální verzi mezd kvůli individuálním úpravám. Tito uživatelé NEMOHOU používat standardní verzi, která je zde ke stažení, ale musí o svou speciální verzi požádat individuálně, zaslána bude buď e-mailem, nebo běžnou poštou. Naštěstí registrace programu obsahuje informaci o zvláštnostech verze, takže nemůže ani omylem nastat situace, že by například fungovala standardní verze, stažená z internetu, s licencí na speciální verzi.

Speciální verze programu MZDY se týká těchto uživatelů: LBD Olomouc, Cidem Hranice, Cidemat Hranice, Městský úřad Hulín, Metra Blansko (Šumperk), Kožešiny Trutnov, Rekuper, Notex Černošice, Papcel Litovel, Pekárna Kalaš, Pharmos Ostrava, PMV Zábřeh, Promont Kolín, p.Slíva Praha (multilicence), SOŠ a SOU Poruba, Státní veterinární ústav Olomouc, Stavos Ostrava, ZZN Chrudim a všech uživatelů slovenské verze programu.

Změny v programu MZDY oproti předchozím verzím
MZDY 2008 - 9.05 - 2.února 2009

DAŇOVÉ VYROVNÁNÍ ZA ROK 2008 - Verze programu označená "MZDY 2008 - D.V." byla doplněna o roční zúčtování záloh na daň a daňových bonusů za rok 2008 podle formuláře MFin 5460/1 vzor č.13. Jako obvykle si program načte údaje ze mzdového listu, případné další částky (od jiného zaměstnavatele či kvůli korekci) můžete zadat pomocí okna pod Shift-F6 v kmenových datech. Zde jsou nyní položky pojistného používány pro pojistné podniku, dříve se zde zadávalo pojistné pracovníka.

Vlastní výpočet se provádí pomocí funkce v menu DATA / DAŇOVÉ VYROVNÁNÍ. Budete-li pomocí této funkce provádět výpočet po jednotlivých pracovnících, stačí mít pouze uzavřen měsíc prosinec 2008 pomocí funkce UZAVŘENÍ MĚSÍCE, není nutno zakládat leden 2009. Pokud chcete provádět výpočty hromadně pro vybrané pracovníky, pak pomocí funkce DATA / KONEC ROKU založte měsíc leden 2009 a poté u nich v kmenových datech v okně pod Shift-F6 vyplňte položku "Daňové vyrovnání provést v měsíci" hodnotou 1.2009. Poté bude možné provést vyrovnání hromadně s přenosem výsledku do měsíčních dat do položky č.242. Následně lze využít generátor sestav pro výstup těchto hodnot i v datové podobě (DBF, CSV) pro přenos do jiného mzdového systému.

Tip: Pro ověření výpočtu ročního zúčtování záloh na daň a daňových bonusů podle ukázkového příkladu v odborné literatuře lze použít trik v podobě založení fiktivního pracovníka v kmenových datech, kterého nezařadíte do měsíčních dat, ale pouze mu vyplníte požadované hodnoty v okně pod Shift-F6.
MZDY 2008 - 9.04 - 21.října 2008

POTVRZENÍ O ZDANITELNÝCH PŘÍJMECH - Aktualizován formulář Potvrzení o zdanitelných příjmech, MFin 5460 - vzor č. 16. Původní verze je zachována pro výpis potvrzení za předchozí roky.
MZDY 2008 - 9.03 - 25.června 2008

NEMOCENSKÉ DÁVKY - Jak vyplývá z rozhodnutí Ústavního soudu v Brně, s účinností od 30.června opět náleží za první tři dny nemoci dávka NP, a to ve výši 60% DZV. Navíc vláda připravuje legislativní opatření, kterým bude od 1.září toto změněno na 25% DZV. Program byl upraven jak pro výpočty dávek od 30.června (včetně speciálních případů zahájení nemoci 28. a 29.června), tak i pro výpočty dávek od 1.září, podle aktuálně dostupného návrhu změn. Pokud by došlo k případným změnám, bude vydána další upravená verze na konci srpna. V programu není třeba nic měnit v nastavení, vše je zařízeno automaticky.
MZDY 2008 - 9.02 - 6.března 2008

FORMULÁŘ A SESTAVY PRO DAŇOVÉ VYROVNÁNÍ - Byl aktualizován formulář MFin 5460/1 na vzor č.12, obsahující na konci nový řádek č.31, který je určen pro klíčování přeplatku z ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění. Obsahuje částky, vrácené jako přeplatek na dani či doplatek na daňovém bonusu. O tyto položky byly doplněny i sestavy "Protokol" a "Podklady" ve funkci "Daňové vyrovnání".
MZDY 2008 - 9.01 - 5.únota 2008

DROBNÉ OPRAVY
- opraveno penzijní připojištění (zrušeny limity osvobození 5% a 3%)
- oprava výpočtu ND v případě odpracovaných hodin první den nemoci
- pro jiné (volitelné) mzdové složky s přepínačem 'ZDANIT' bylo vypnuto zaokrouhlení, aby se touto položkou daly provádět i jemné korekce základu
- ve speciální verzi prodlouženy položky pro zadávání hodnot jiných mzd.složek
- odstraněno zavádějící hlášení o chybě při archivaci
MZDY 2008 - 9.00 - 29.ledna 2008

ROK 2008 - Byly provedeny změny v programu dle aktuální legistativy. Popis instalace a přechodu na nový rok je zaslán v příloze dopisu s programem.
Starší změny jsou uvedeny přímo v programu ve funkci OSTATNÍ / POMOCNÉ FUNKCE / ZMĚNY V PROGRAMU.
 

Odkaz na server Woko, který hlídá za Vás.
© rasovsky@email.cz