English language English

KČT Náchod

Jiráskova chata Dobrošov

Jiráskova chata Dobrošov

Jiráskova chata Dobrošov, oficiální webové stránky se připravují

Jiráskova turistická chata na Dobrošově

Jiráskova turistická chata na Dobrošově.


"Regionální informace o Orlických horách".

Jiráskova turistická chata na Dobrošově u Náchoda vás zve k návštěvě. Z rozhledny chaty uvidíte severovýchodní Čechy od Krkonoš po Orlické hory, tj. značnou část turistické oblasti Kladského pomezí. Občerstvit se můžete ve stylové restauraci s kapacitou 50 míst, k dispozici je také 15 míst v salonku.

Nabízíme vám levné ubytování ve třech atraktivních dvoupodlažních pokojích (9 - 10 lůžek) a v několika 2 - 4 lůžkových pokojích. Celková kapacita chaty je 46 lůžek. Dva pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením pro tělesně postižené osoby. Moderní sociální zařízení a sprchy jsou společné na poschodí.

Ubytování na Dobrošově je orientované na turistickou veřejnost, vyhovuje také školám v přírodě, sportovním kurzům a lyžařským výcvikům. Jiráskova turistická chata je také vhodná k pořádání různých oslav, svateb a seminářů. Podívejte se na fotografie Jiráskovy chaty.

Provozní informace

Provozovatelé od 1. 11. 2017: Bc. Michaela Semeráková, tel. 725 506 540 email: jiraskovachata@seznam.cz.

více o chatě:
webové stránky Jiráskovy chaty
zde: Bližší informace".
Bc. M. Semeráková

Adresa chaty

Jiráskova turistická chata
Dobrošov 71
547 01 Náchod

email: jiraskovachatazavináčemail.cz

email: jiraskovachatazavináčkct.cz

Mapa: Jiráskova turistická chata na Dobrošově

Historie Jiráskovy turistické chaty na Dobrošově

Od roku 1895 stála na Dobrošově (622 m n. m.) chata s 6 metrů vysokou krytou rozhlednou. Jelikož časem nestačila svojí kapacitou, byla navržena přestavba podle plánů Dušana Jurkoviče. Od svého znovuotevření v roce 1923 nese jméno spisovatele Aloise Jiráska a chlubí se vyšší rozhlednou.

Za totality chata velmi strádala. Její stav byl na počátku 90. let velmi žalostný a musela být uzavřena. Díky KČT Náchod byla zrekonstruována a od roku 2002 znovu otevřena.

KČT Náchod a provozovatel chaty Vás zvou k návštěvě Jiráskovy chaty na Dobrošově.

Podrobnější historie Jiráskovy turistické chaty na Dobrošově.

KČT Náchod také nabízí levné ubytování v Náchodě v ubytovně KČT.

© 2005 - 2009 KČT Náchod     |      Kontakt    |      Dobrošov    |      Ubytovna Náchod    |      Sitemap    |      webdesign: © 2008Jaroslav Kabrhel