Peklo na Zemi


Dovozce Lega do ČR je vydřiduch

Pokud si srovnáte ceny na shop.lego.com oproti cz.shopům linkovaných od oficiálního dovozce na lego.cz, dojdete k nepříjemnému zjištění, že se tady někdo snaží opravdu těžce napakovat na našich dětech a vytáhnout lidem z peněženky opravdu těžký prachy za kousky umělé hmoty a dělat z Lega prakticky postvátnou a pro děti těžce dostupnou věc. Přičemž kdekoli na západě je to běžná hračka, za běžné ceny a co je horší, jejich běžné ceny jsou v přepočtu na naše koruny daleko levnější než u nás a to už nemluvím o průměrných mzdách. Taky si tady připadáte jak v kocourkově? Btw, jezdíme pro Lego do Německa (z Prahy do Drážďan za necelé 2h po dálnici pohoda), nebo ho vozím z Francie, kde je levnější i dokonce v super obchodě na LaDefence v Toy'r Us, nebo objednat/zaplatit někomu do ciziny známému ať to doveze. Z eshopu v cizině se mi nikde přímou dodávku do CZ realizovat nepovedlo. Takže nyní ty zajímavé odkazy:

Giant Zoo - USD 70 nebo EUR 95
(dá se i levněji v neofiko lego eshopu)
http://shop.lego.com/ByAge/Product.aspx?p=4960&cn=100003&d=100001
a nyní CZ...
Legáček CZ ta samá sada 3119,- Kč
http://hracky-lego.legacek.cz/duplo–velka-zoo–vanocni-akce-2007+dp38082/
(a to je ve vánoční akci teprve chvíli, jinak doposud cca 3600,-!!!!)

To mi dává nepřijemný rozdíl o 1790,- Kč více než nákup v USA, nebo o 554,- Kč více než nákup v Německu.

Dají se najít i markantnější rozdíly. DOPORUČENÍ: VYKAŠLETE SE NA ČESKÉ VYDŘIDUCHY JAK KAMENNÉ TAK ELEKTRONICKÉ, a jeďte Lego vašim dětem (nebo pro sebe :-)) koupit do te pravé EU na západ či do US.

KocourkovSORBS DNSBL jsou idioti a vyděrači

SORBS DNSBL jsou idioti a vyděrači – a podobný názor mám na osoby, které je (SORBS DNSBL DUHL) používají pro blokování příchozích emailů natvrdo (nikoli třeba jako jedno z kritérií pro SpamAssassin a podobná komplexní antispamová opatření).

Nedávno mi Telefonica O2 změnila IP adresu mého ADSL připojení (už bohužel nemám mou milovanou adresu z Eurotelu), dostal jsem adresu z prostoru IOLu. Změna jednou za několik let, to jistě uznáte není žádná dynamická změna.

SORBS DNSBL ale jen podle tvaru reverzního DNS záznamu rozhodne, že mám dynamickou IP adresu, a pak mě jen na základě toho zařadí do své databáze spammerů!!! Neuvěřitelné!

Z 26 antispamových databází, které se prohledávají zde, jsem zaveden jen v SORBS DNSBL!

Navíc, když si chcete prohlédnout důvod blokování v SORBS DNSBL, musíte zadat otravný CAPTCHA test jen proto, abyste se v dalším kroku dozvěděli, že se stejně musíte u nich zaregistrovat a přihlásit, abyste se něco dozvěděli! Registrace probíhá na SSL zabezpečeném serveru, kde nejen že mají certifikát podepsaný sami sebou, ale navíc nejsou ani schopni si nastavit správně CN, takže uživatelům v prohlížeči vyskočí několikrát varovná hláška. To opravdu budí důvěru.

Takže posílám vztyčený prostředník všem v SORBS DNSBL, a všem, kdo jen na základě nich odmítají všechna příchozí SMTP spojení. Jakmile na další takové narazím, blokuji jejich domény pro příchozí emaily na všech mailserverech, které mám ve správě. Boj se spamem je jistě záslužná věc, dělat to ale takhle, tomu říkám vylít vaničku i s dítětem.

Jo a kdo se chce nechat vyřadit ze SORBS DNSBL, ať si připraví 50 USD! Hahaha. Další kritika viz Wikipedia.Smrtící vejce utočí na USA

Snad jsou ostatní nebezpečí, kterých se Spojené státy denně obávají a válčí proti nim na mnoha frontách, závažnější než tato zákeřná vražedná vejce.Je třeba o výbuchu v Semtíně informovat smskami?

Obyvatelé okolí továrny Explosia v Semtíně u Pardubic prý mají ve světlě posledních tragických událostí na Slovensku opět o něco větší strach. Představitelé Explosie je ale prý uklidňují, že v případě jakýchkoli problémů budou starostové okolních obcí neprodleně informování pomocí SMS. To ale nezafunguje v noci, když starosta spí...

Můžu vám zasvěceně sdělit, že o poslední velké havárii v Semtíně v roce 1984 (5 mrtvých a přes 200 těžcce zraněných) jsme byli všichni informováni zcela neprodleně – a žádné smsky ani jiná technologie k tomu nebyla potřeba.

Existovali sice pochybovači, kterým se nezdála tlaková vlna a doprovodný zvukový ráz dost průkazný, když ale začaly městem jezdit jedna sanitka za druhou (nemocnice a Synthesia/Explosia jsou totiž v Pardubicích na opačných stranách města, aby bylo ve většině případů ještě kde ošetřovat), včetně vojenských náklaďáků s velkými červenými kříži po stranách, měli už jasno všichni.Zemři, nVidie! (Konec jedné noční můry.)

Po několika měsících (nechci se dívat do záznamů, neboť by mě mohlo šlehnout) utrpení s nVidia 6600 GT a do nekonečna opakované smyčce restartování zamrzlého PC a čekání na to, jestli konečně instalace další verze (či betaverze) ovladačů této prokleté (problém stále zapírající) firmy, odstraní problém s tragickou nekompatibilitou ovladačů s procesory s více jádry, jsem tento nesmyslný boj vzdal a koupil si obyčejnou levnou ATI Radeon 9550 256MB. A ejhle, PC je zase stabilní jako před 6600 GT, solid as a rock.

Chápu to tak, že většina uživatelů hlásí problémy s nVidia (nejen 6600GT) a AMD procesory s dual-core asi proto, že je jich ve srovnání s mým Intel Pentiem 4 s HTT mnohem víc a naopak ti co mají (obecně za stejně peněz slabší) P4 s technologií Hyper-Threading si je nepořídili proto, aby na nich hráli hry (stejně tak já), kde by využili takovou grafickou kartu. Nicméně i tak jsem narazil na několik popsaných případů identických s tím mým. Je mi jasné, že HTT je proti AMD dual-core něco trochu jiného, ale výsledný efekt je stejný – operačnímu systému se jevící dvě jádra procesoru, které prostě ovladač od nVidia nezvládne.

Takže mám horší videokartu, za 6600GT jsem vyhodil 8 tisíc oknem, hry jsem s ní stejně nehrál a nehraju... jo a začal spolehlivě fungovat TV Out (moje 6600GT měla sice i parádní komponentní výstup, k čemu ale to, když je před jeho každým použitím potřeba několikrát vyzkoušet deset nastavení ovladače, aby se výstup vůbec spustil – zřejmě souvisí i s neustále instalovanými novými a novými verzemi ovladačů).

PS. A ne, můj problém není a nebyl ve slabém PSU.
A nepomohl ani filtr pro nastavení afinity driveru videokarty.

Aktualizace 15.8.06: Ještě jsem zapomněl na jednu podstatnou věc, že zatímco se mi s oběmi posledními videokartami od nVidie témeř nikdy nepřepnul LCD displej do spánku (zafungovalo to tak jednou z deseti případů), s ATI je to 100% vždy, zcela bez problémů, absolutně podle očekávání.

Relevantní odkazy na NVIDIA Forums:


Úvod   Archiv   Hledání