Peklo na Zemi


Radiokomunikace zakódovaly své DVB-T vysílání

Minutu po půlnoci 24.3. zakódovala společnost (České) Radiokomunikace své digitální televizní vysílání sítě A z ostravského vysílače. Naštěstí jen na 30 minut, zřejmě omylem. Škoda, že tolikrát odkládáné ostré vysílání DVB-T připomíná spíš testování na lidech.

Tomu také nasvědčuje kvalita obrazu, která trpí snahou nacpat do jednoho multiplexu 5 televizních kanálů (slyšel jsem, že v Německu nikde nejsou více než 4) – vysílání často na okamžik připomíná spíš video přenos po Internetu, v nízké kvalitě pro dialup uživatele.

Nefungovalo všech 5 televizních kanálů, vysílání polského multiplexu v tu dobu bylo zcela bez problémůÚspěch Nokia 770 je definitivně potvrzen – zkopíroval ji totiž Microsoft

"Tajemný" projekt Origami, který nás několik týdnů napínal a stal se předmětem mnoha spekulací, o co vlastně půjde, byl dnes Microsoftem odhalem. Jedná se o "ultra mobilní PC", s wifi, bez klávesnice, s displejem 800 x 480 pixelů – tedy stejně jako Nokia 770, jejíž úspěch na trhu šokoval i samotnou Nokiu, když se na její dodávky na přelomu roku 2005/2006 čekalo až několik týdnů.

O Origami zařízeních dnes (nebo včera) píší např. The Register a The Seattle Times.

Díky ceně sahající k 1000 USD, s výdrží na baterie okolo 2 hodin, bude toto MS představené zařízení snad opravdu jen pro fanatické příznivce firmy... a korporace, které má MS ošéfované.

Nokia 770 stojí v Evropě okolo 350 EUR (s daní), v USA pak 360 USD. Snad se brzo dočkáme i jejího prodeje u nás – dosud se prodává jen online, do pouhých 12 zemí z EU a do USA.Pro ČSOB: Dnes není 1. února!

Dnes mi přišel z ČSOB dopis, že mám na pobočce od 10.2.2006 připravenou novou platební kartu. A platnost mé stávající karty končí v únoru (zřejmě tedy včera).

Tohle mi ale snad měli poslat asi tak před měsícem, ne?

Kdybych neměl svůj hlavní účet v eBance, možná bych si myslel, že je tohle chování normální. Není. Není!!!

Jestli nemá ČSOB zájem o druh klientů, do kterého u ní spadám, mohli to do toho dopisu rovnou připsat, abychom měli jasno. Doufám, že fámy o tom, že právě soustavný odliv drobné klientely chce ČSOB řešit nákupem právě eBanky, jsou opravdu jen fámy.Telefonica O2? Telefonica OMG!

Mno, kdo věří, že se tímhle spojením (Telecom + Eurotel do jedné firmy) něco zlepší? Tedy pro zákazníky, samozřejmě...

Za rok 2005 mi zdražili telefon asi o 70 %. O kolik to bude letos? O 700?


<<   Úvod   Hledání   >>