Peklo na Zemi


Zemři, nVidie! (Konec jedné noční můry.)

Po několika měsících (nechci se dívat do záznamů, neboť by mě mohlo šlehnout) utrpení s nVidia 6600 GT a do nekonečna opakované smyčce restartování zamrzlého PC a čekání na to, jestli konečně instalace další verze (či betaverze) ovladačů této prokleté (problém stále zapírající) firmy, odstraní problém s tragickou nekompatibilitou ovladačů s procesory s více jádry, jsem tento nesmyslný boj vzdal a koupil si obyčejnou levnou ATI Radeon 9550 256MB. A ejhle, PC je zase stabilní jako před 6600 GT, solid as a rock.

Chápu to tak, že většina uživatelů hlásí problémy s nVidia (nejen 6600GT) a AMD procesory s dual-core asi proto, že je jich ve srovnání s mým Intel Pentiem 4 s HTT mnohem víc a naopak ti co mají (obecně za stejně peněz slabší) P4 s technologií Hyper-Threading si je nepořídili proto, aby na nich hráli hry (stejně tak já), kde by využili takovou grafickou kartu. Nicméně i tak jsem narazil na několik popsaných případů identických s tím mým. Je mi jasné, že HTT je proti AMD dual-core něco trochu jiného, ale výsledný efekt je stejný – operačnímu systému se jevící dvě jádra procesoru, které prostě ovladač od nVidia nezvládne.

Takže mám horší videokartu, za 6600GT jsem vyhodil 8 tisíc oknem, hry jsem s ní stejně nehrál a nehraju... jo a začal spolehlivě fungovat TV Out (moje 6600GT měla sice i parádní komponentní výstup, k čemu ale to, když je před jeho každým použitím potřeba několikrát vyzkoušet deset nastavení ovladače, aby se výstup vůbec spustil – zřejmě souvisí i s neustále instalovanými novými a novými verzemi ovladačů).

PS. A ne, můj problém není a nebyl ve slabém PSU.
A nepomohl ani filtr pro nastavení afinity driveru videokarty.

Aktualizace 15.8.06: Ještě jsem zapomněl na jednu podstatnou věc, že zatímco se mi s oběmi posledními videokartami od nVidie témeř nikdy nepřepnul LCD displej do spánku (zafungovalo to tak jednou z deseti případů), s ATI je to 100% vždy, zcela bez problémů, absolutně podle očekávání.

Relevantní odkazy na NVIDIA Forums:


<<   Úvod   Hledání   >>