Peklo na Zemi


SORBS DNSBL jsou idioti a vyděrači

SORBS DNSBL jsou idioti a vyděrači – a podobný názor mám na osoby, které je (SORBS DNSBL DUHL) používají pro blokování příchozích emailů natvrdo (nikoli třeba jako jedno z kritérií pro SpamAssassin a podobná komplexní antispamová opatření).

Nedávno mi Telefonica O2 změnila IP adresu mého ADSL připojení (už bohužel nemám mou milovanou adresu z Eurotelu), dostal jsem adresu z prostoru IOLu. Změna jednou za několik let, to jistě uznáte není žádná dynamická změna.

SORBS DNSBL ale jen podle tvaru reverzního DNS záznamu rozhodne, že mám dynamickou IP adresu, a pak mě jen na základě toho zařadí do své databáze spammerů!!! Neuvěřitelné!

Z 26 antispamových databází, které se prohledávají zde, jsem zaveden jen v SORBS DNSBL!

Navíc, když si chcete prohlédnout důvod blokování v SORBS DNSBL, musíte zadat otravný CAPTCHA test jen proto, abyste se v dalším kroku dozvěděli, že se stejně musíte u nich zaregistrovat a přihlásit, abyste se něco dozvěděli! Registrace probíhá na SSL zabezpečeném serveru, kde nejen že mají certifikát podepsaný sami sebou, ale navíc nejsou ani schopni si nastavit správně CN, takže uživatelům v prohlížeči vyskočí několikrát varovná hláška. To opravdu budí důvěru.

Takže posílám vztyčený prostředník všem v SORBS DNSBL, a všem, kdo jen na základě nich odmítají všechna příchozí SMTP spojení. Jakmile na další takové narazím, blokuji jejich domény pro příchozí emaily na všech mailserverech, které mám ve správě. Boj se spamem je jistě záslužná věc, dělat to ale takhle, tomu říkám vylít vaničku i s dítětem.

Jo a kdo se chce nechat vyřadit ze SORBS DNSBL, ať si připraví 50 USD! Hahaha. Další kritika viz Wikipedia.


<<   Úvod   Hledání   >>