Tak to jsme my...
Vítejte na stránkách blovické folkové hudební skupiny
Toman a lesní panna

12. března 2014 Je to neuvěřitelné, ale stále žijeme :-D Přijďte se podívat 8. května do plzeňského HiFi klubu, zahrajeme si s kapelou SEM TAM.

11. srpna 2009 Srdečně Vás všechny zveme v sobotu 22. 8.2009 do Úherců (u Nýřan) na dobročinný koncert. Bližší info se dozvíte na letáčku.

9. června 2009 Ahoj všichni, hlásíme, že stále žijeme (i když je nám 90 let :-D) a také se letos objevíme i na pódiu... Něco málo přibylo v sekci vystoupení. Krásné léto, moře dobré muziky a spoustu prázdninových zážitků nejen na festivalech přejí Romana, Pavel a Mirka.

15. srpna 2007 Na fotografie z Radnického sedla se můžete podívat zde. Koncertování v Příchovicích 18.8. jsme bohužel museli zrušit z důvodu překrývajících se časů vystoupení...neboli jedna pr... na dvou místech - to prostě nejde :-D Moc se omlouváme těm, kteří se tam chystali třeba kvůli nám :-))) Ale určitě jeďte, bude tam spousta výborné muziky - BlueGate, Cop, Odyssea acoustic, Apple...

30. března 2007 Ve vystoupení a v obrázcích se objevilo něco nového... Tak se mrkněte ;-)

3. ledna 2007 Tak Vás vítáme v novém roce a postupně budeme zaplňovat termíny vystoupení, tak se nezapomeňte dívat a hlavně přijít. Těšíme se na Vás.

24. prosince 2006 Toman a lesní panna přeje všem krásné Vánoce a do nového roku 2007 dostatek zdraví, štěstí, lásky a hlavně hodně muziky...

24. září 2006 Ahoj všichni, máte v plánu v sobotu 30. 9. někam vyrazit a nevíte kam? Rádi vám poradíme - zveme vás do Hříběcí (u Pelhřimova), kde se bude konat Hříběcký budík, na kterém si zahrajeme my a Věra Martinová s hostem!!! Moc se na vás těšíme, přijeďte v hojném počtu :-)))

20. července 2006 Zde si otevřete plakátek - pozvánku na 28. 7. do města Nepomuk... *POZOR* změna - začátek je až ve 20:00 hodin

19. července 2006 Všichni jste srdečně zváni do Radnic (u Rokycan) na 3. ročník festivalu Radnická růže, na které vystoupí samozřejmě Toman a lesní panna a dále pak BlueGate, Míša Leicht, Šantré, Přelet M.S., Druhá míza Vojty Zíchy

9. července 2006 Právě jsme se vrátili ze Zahrady, největšího folkového festivalu u nás, a přivezli jsme si s sebou 12. místo v boji o Krtečky. (Na tento festival jsme s dalšími 18 kapelami byli vybráni v konkurzu, do kterého se přihlásilo více než 500 seskupení).

28. června 2006 POZOR, POZOR! Dnes koncert v divadélku JoNáš od 19:30 hodin. Hostem bude mladičká kapela z nýřanské umělecké školy. Těšíme se na Vás... :-)

13. června 2006 VŠECHNY "PLZEŇÁKY" I PŘESPOLNÍ SRDEČNĚ ZVEME 14.6. ve 20:00 NA KONCERT DO JABLONĚ (kulturní kavárna proti hl. autobusovému nádraží v Plzni). Společně s námi vystupí Přelet M.S.

22. května 2006 Prosíme všechny, co nás mají rádi, aby nás podpořili při hlasování na stránkách OKOLO TŘEBONĚ (roletka OKOLO TŘEBONĚ - HOUPACÍ KŮŇ). Čím více hlasů dostaneme, tím větší máme šanci účinkovat na tomto úžasném festivalu. Předem děkujeme za Vaši přízeň :-)))

19. března 2006 OHLAŠUJEME, ŽE JSME PRODALI PRVNÍ STOVKU NAŠEHO CD NA ŠTĚSTÍ SÁHNOUT - jupíííí, děkujeme.

18. března 2006 Ahoooj lidi, dnes jsme si přivezli z oblastního kola Trampské porty 3. postupové místo (-: do ústeckého semifinále, které by mělo proběhnout pravděpodobně 24. června...tam budeme bojovat o postup do finále...a pokud bychom se dostali i tam, bojovali bychom tvrdě o tu (myslím) dřevěnou sošku - tak nás přijeďte podpořit, protože bez obecenstva to není nikdy ono.....Předem děkujeme za podporu...a také se podívejte do vystoupení - zase nám tam něco přibylo.

9. března 2006 Přibyla nějaká hraní, tak se podívejte do vystoupení, ať nás neprošvihnete :-)))

14. února 2006 Tak jsme vás tu lákali na sobotu a pořadatel akci v pátek večer zrušil, tak se omlouváme za mistifikaci.

8. února 2006 Přijďte v sobotu do Českého lesa v Tachově, ať máme pro koho hrát. Mají tam dobré pivo, myslím, že i jídlo......už jsme přes měsíc nevystupovali, potřebujeme se nabít do toho nového roku ;-)

4. února 2006 Konečně jsem dokončila galerii. Také v diskografii se objevilo naše nové CD, kde si ho můžete objednat na dobírku.

29. prosince 2005 Do nového roku vám všem přejeme hlavně zdraví, štěstí, lásku, klid a pohodu, a také dostatečné množství dobré muziky...Mirka, Romča a Pavel

28. prosince 2005 Ačkoliv nám dnes počasí a cestáři moc cestu do Malostranské besedy nezjednodušili (D5 vypadala jak cesta na Sněžku), dorazili jsme ve zdraví. O to hezčí atmosféru nám vytvořili diváci a my jim za to děkujeme - hrálo se nám báječně. T. Linhartovi (Pacifik) moc děkujeme za pozvání a těšíme se zase někdy na trampském večírku ahoj...

27. listopadu 2005 Lidičky, blíží se 8. 12. - to je datum křtu!!! Přijďte v hojném počtu, máme pro Vás překvapení. Bližší informace ve vystoupení.

4. listopadu 2005 Podívejte se do vystoupení - najdete tam info o křestu našeho prvního miminka. Včera jsme měli po dlouhé době koncert. Zahráli jsme si v P-klubu na Vyšehradě a musíme říci, že jsme si to pořádně užili. Sice jsme diváky ohrožovali "ptačí" chřipkou, různě jsme na pódiu frkali, smrkali a chraptili, ale nakonec to všechno dobře dopadlo. Děkujeme divákům za přízeň a pořadatelům za pozvání.

3. listopadu 2005 POZOR, POZOR! Přátelé, je to konečně tady.....naše první CD s názvem Na štěstí sáhnout uvidí světlo světa na konci listopadu a křest proběhne určitě 10. prosince v Blovicích, ale možná i dříve v HiFi klubu v Plzni - sledujte naše stránky, ať máte úplné informace.

24. října 2005 Všem posluchačům rádia Karolína mnohokrát děkujeme, že nám posílají hlasy na net (dnes jsme byli na 1. místě) i přímo do Karolíny na Hezký český pecky (tam jsme dnes byli na 3. místě). I nadále můžete hlasovat zde. Ještě jednou DÍKY.

18. září 2005 Kolem deváté večer jsme dorazili do Bíliny. První šok byl, když jsme vystrčili nos z auta a došlo nám, že je zde asi tak o pět stupňů méně než v Plzni. Druhý šok byl, když jsme zjistili dramaturgii festivalu - hrajete po desáté hodině v pořadí......Robert Křesťan, Toman a lesní panna, Cop......A SAKRA......trochu nás polilo horko, což nebylo v tomhle počasí na škodu. Pak jsme se s Copákama prohodili, páč kluci pospíchali, takže jsme měli hrát kolem 23. hodiny. Další šok - zjistili jsme, že je skluz asi tak 70 minut a teplota rapidně klesá k nule. No prostě, před půl jednou ráno jsme si (zmrzlí na kost) zahráli před diváky "vytrvalci" a kolem třičtvrtě na čtyři jsme se odebrali do hajan do chatky, ve které bylo úplně stejně jako venku, takže asi "-20" stupňů...... Krásnou tečkou za tím vším bylo nádherné azurové ráno se sluníčkem. :-D

28. srpna 2005 Dnes jsme měli premiéru na hradě Hauenštejně, vůbec jsem nevěděla, co mám čekat, nikdy před tím jsem tam nebyla. A můžu vám říct`, byla jsem opravdu příjemně překvapena. Až nasbírají z prodeje knihy (Petr Hroch Binder: Putování Hrocha aneb cesta za Fénixem z Prahy na Horní hrad) více penízků a budou se moci věnovat rozsáhlejší rekonstrukci, pak to teprv bude nádhera. Takže jim držme palce (samozřejmě, že jsme si také všichni knihu koupili), protože hrát v tajemném prostředí hradu, a navíc před velikým publikem, bylo velice příjemné.... Mílovi Pražákovi a všem ostatním moc děkujeme za pozvání a pomoc. Těšíme se....snad zase příští rok.

7. srpna 2005 Tak v letošním roce jsem se začala na Muziku psychicky připravovat už den předem, měla jsem obavy, aby to nedopadlo jako v loňském roce (můžete si přečíst na této stránce dole s datem 30.7.2004). A vyplatilo se.....letos jsem si to hraní užila se vším všudy a samozřejmě za to mohli z velké části také výborní diváci - byli jste super, děkujeme.

30. července 2005 I když se nám trochu ochladilo, pod Volfštejnem zábava byla - fotbálek začal sice o něco déle, páč pořadatel s přáteli uvízl po páteční kalamitě u Chodova, ale nakonec muzikanti : domácí 5:2 Diváci byli milí, bramboráčky vynikající.....:-D....Děkujeme Míšovi L. za pozvání a těšíme se na Vás zase někdy v Černošíně.

28. července 2005 POZOR! V sobotu se na vás všechny těšíme v Černošíně (u Stříbra). Od 12:00 fotbálek mezi muzikanty a místními borci a od 14:00 vystoupení kapel - pořadí se bude řešit až na místě, tak přijďte včas, ať o nic nepřijdete.

27. června 2005 Tak abychom těch nehod neměli málo, tak Mirka má teď ruku od prstů až po rameno v sádře - zánět šlach. Bože!!! Doufejme, že si Pavel nic neudělá -už je poslední, kdo neměl za poslední měsíc nic v sádře.

11. června 2005 HURRRÁÁÁ!!! 1. místo od poroty, 1. místo od diváků a Romča - osobnost festivalu. No, není to skvělé? To je naše skóre z dnešní Zvíkovecké kytičky ve Zvíkovci. Takže jsme si odnesli celkem 4 obrazy s keramickým slavíkem, dvoupatrový úžasně dobrý dort, a pak jsme si koupili tombolu, abychom podpořili děvčata z ústavu, (já s Pavlem nic) ale Romča s holkama z Přeletu M.S. (vokální kapelka z Blovic) vyhrály buchtu, keramickou botu a dort. Prostě den, jak má být. Jóóó :o)))

10. června 2005 "Málo banja" :-) povídal Libor Nývlt (banjista z kapely BlueGate), pořadatel dvoudenního především bluegrassového festivalu Řenčovská pila v Řevničově. Ale přesto nám dal prostor a my jsme si mohli zahrát před skvělým publikem a vynikajícím zvukařem. DĚKUJEME.

5. června 2005 V pátek odpoledne jsme vyrazili na Trampskou portu do Ústí nad Labem. Romanku nám z Blovic do Plzně dopravila kamarádka Bobinka, páč Romča po aerobiku hledala okolo školy své ukradené kolo, ale špatně šlápla, a tak jí dali v nemocnici nohu do sádry a berle...Tak nás duševně připravila na to, že se budeme muset starat o ní i o její nástroje - no co, to je v pohodě, ne, dojedeme si autem až k pódiu vyložíme Romču i nástroje a je to. Daleko jsme ovšem nedojeli, protože v Plasích za mostem do nás (zezadu) nabourala nějaká paní, a tak nám definitivně zabránila k přístupu do kufru se všemi nástroji a věcmi. Celou dobu jsme to brali v pohodě, i když policii trvalo hodinu, než sepsali protokoly...Ovšem ve chvíli, když jsme dorazili na ubykaci a já začala nástroje vytahovat zadními dveřmi, ta blonďatá paní dostala takových jmen... Nandavání a vyndavání nástrojů tímto způsobem jsme si s Pavlem zopakovali v sobotu ještě asi 5krát... Probojovali jsme se do finálové 12 a měli jsme možnost zahrát si na hlavní scéně v letním kině. Sice nám soška neříká pane, ale bylo to báječné - zvuk, pořadatelé, diváci... hrálo se nám prostě skvěle.....NO, A AŤ NÁM NĚKDO ŘEKNE, ŽE SE NUDÍME :-)))

4. června 2005 Dnes je nám všem stejně a dohromady 78 let. Mirko, všechno nej...

14. dubna 2005 !POZOR! Zítra v Blovicích v 19.00 hodin koncert. Už se na vás těšíme, máme pro vás 2 novinky: píseň, za jejíž text děkujeme paní Ljubě Valentové, a Pavlovu instrumentální skladbu.

2. dubna 2005 Pavle, všechno nejlepší k narozeninám.

22. března 2005 Hurá!!! Máme diváckou cenu a 1. místo od poroty!!! :-))) Postoupili jsme do semifinále trampské porty v Ústí nad Labem. Všem divákům i porotě moooc děkujeme. Kdo z vás nebyl v Komárově, špatně udělal - o hodně přišel...hostem byl COP (což mluví za vše) a srandy kopec.

5. února 2005 Před chvílí jsme se vrátili z Příbrami z Huntíku - děkujeme všem pořadatelům za pozvání a všem divákům, kteří tam byli, protože to byla prostě nádhera: krásná atmosféra, ...potlesk... Hrálo se nám prostě skvěle (jen nám byla trochu zima :-)). Doufáme, že se s Vámi uvidíme i v Zaječově.

4. února 2005 Dnes jsme naše stránky doplnili o sekci Pořadatelé, která se bude časem rozrůstat, zatím obsahuje jen požadavky na ozvučení.

31. ledna 2005 Romanko, všechno nejlepší a spoustu krásné muziky!!!

22. ledna 2005 Ahojky, jak se máte v novém roce? Mrkněte do sekce Vystoupení - přibyla tam nějaká data. Ta, která jsou ještě neúplná, se budeme snažit včas doplňovat o podrobnější informace.

30. prosince 2004 Tak lidičky, my vám všem přejeme do nového roku hlavně zdraví, štěstí a spoustu dobré muziky.

14. prosince 2004 Vánoce ťukají na dveře a vy nemáte dárky? Nevadí, já taky ne, a navíc je prý nosí Ježíšek :-) Mám pro Vás návrh, zajeďte si 21. 12. do Prahy, tam nakupte dárky, a pak přijďte do P-klubu. Dáte si pivko, vínko,...a poslechnete si vánoční koncert, na který jsme rádi přijali pozvání od skupiny Sekvoj (více ve Vystoupení). Tak co říkáte?

10. prosince 2004 Tak si představte, Tomáš Berka si s námi zahrál i v "Hifáči" v Plzni - a dobrý!!! Třeba se z hosta vyklube něco víc!?! Necháme se překvapit.

7. prosince 2004 POZOR! Koncert v Plzni se blíží. Více najdete v sekci Vystoupení

31. října 2004 Trošku jsme upravili design stránek a přibyla nám Kniha návštěv - takže pište, pište, pište...!!!

24. října 2004 Včera jsme byli v Litvínově. Hrálo se nám skvěle - diváci byli úžasní. Kvintě mnohokrát děkujeme a těšíme se na další hraní.

20. září 2004 Ožila sekce Napsali o nás. Najdete v ní různé články a recenze, v nichž je o naší kapele nějaká větší zmínka. Na serveru Internetfolk je recenze na CD Folkotoče, kde máme také tři písničky...

10. září 2004 V sekci Vystoupení přibyl jeden koncertík, na který vás zveme a objevili jsme ještě pár fotek z Hradiště 2004 - najdete je v sekci Obrázky.

2. srpna 2004 Po čtrnácti dnech nahrávání v Tymákově se pomalu blížíme do finále, už zbývá nazpívat několik písniček a pak se můžeme pustit do míchání, dovaření a
konečného dochucení pokrmu pro ouška, která si ráda poslechnou Tomana a lesní pannu na "cédéčku".

31. července 2004 Dařilo se nám na open scéně Muziky v Hrádku u Rokycan. Hrálo se moc fajn a diváci si nás odhlasovali na večerní velkou scénu. To jsme patřičně oslavili u místních stánků s dobrotami a posílili se na večer. Naše vystoupení bylo plánováno na 19.50. V 19 hodin začla Mirka podezřele blednout a nervóznět - prý z té velké scény a množství lidí. Uklidnit ji přišla i místní zdravotnice s legálními drogami dostupnými v našich lékárnách. V 19. 50 jsme opravdu spustili. Zatímco já jsem se cítila na pódiu jako ryba ve vodě a Pavel vypadal také docela spokojeně, při pohledu na roztřesenou Mirču mi bylo jasné, že to dnes nebude jen tak. Ale Mirka to na pódiu na sebe "práskla" hned před první písničkou a myslím, že si tím dokonce lidi získala. Ostatně nejsme přece žádné stroje a tréma je lidská. Hraní jsme zdárně dotáhli do konce a uzavřeli přídavkem, kde Mirča zpívá..."tak naplňte mi moji sklenku vínem, ať můžu dělat, že jsem tuze opilá"... V roztržitosti si zapomněla pověsit na krk i kytaru, kterou na konci písničky potřebuje. Ale když dozpívala, začala se po své kytaře sápat a zatímco já jsem něco volala do mikrofonu, pro ukrácení dramatické pauzičky, Mirča své sólo dohrála, takže pohádka měla toho dne šťastný konec. Na tohle vystoupení a vůbec celý festival Muzika nezapomenu, protože jsem si ho letos parádně užila.

13.července 2004 od včerejška trávíme většinu času v Tymákově - ve studiu Jumbo, které patří Samsonovi. Pod dohledem Jirky Budvárka Lenka tam natáčíme naše PRVNÍ CD!!
Objevili jsme dvě fotečky z Hifi klubu - na křtu desky Lístku tam hrála Romana s Mirkou. Zde jsou.

6.července 2004 Jsme doma - a spokojení, protože v hlasování diváků o Krtečky jsme obsadili 12.místo z celkem 26 soutěžících kapel. Ještě větší radost nám snad udělal moc povedený pondělní recitál na scéně Zámek :-) Podrobné výsledky najdete jistě brzy na Folk&country .
Do sekce Obrázky jsme přidali pár fotek - zatím ne ze Zahrady, ale ty také časem budou:-)

2.července 2004 Dnes jedeme na Zahradu a poprvé v historii kapely budeme soutěžit o Krtečky!! Tak nám držte všechny palce :-)
Tady je podrobný program - podle uvedeného pořadí kapel můžete odhadnout, kdy budeme přesně vystupovat.

29.června 2004
Na FOLKtime vyšel "předZahradní" minirozhovor s naší kapelou...

14.června 2004 Na Trampské Portě v Ústí nad Labem jsme se dostali až do finále... Romana si odvezla zvláštní ocenění za muzikantskou všestrannost... První postřehy z tohoto soutěžního festivalu se dočtete na Internetfolku a uvidíte tam také, kdo je prokazatelně nejpohyblivějším členem naší kapely. Tu fotečku ostatně najdete i v sekci Obrázky

7.června 2004
Muzicírování v Obecnici se moc povedlo!!
Máme pro vás pár nových termínů v sekci Vystoupení a taky počítadlo, které nám prozradí, jaký je tu provoz. Tak se snažte :-)

1.června 2004 ... Po docela dlouhé době existence naší kapely konečně vznikají tyto stránky. Internet je mocný, tak se vám jeho široširých vodách představíme také my...
Náš web je ještě malé miminko, odpusťte mu, prosím, dětské nemoci a občas se sem podívejte, bude se postupně vyvíjet.

Trocha kulturní osvěty - báseň Františka Ladislava Čelakovského Toman a lesní panna :-)