B L Í Ž E N E C

Vzdušné znamení pod vlivem planety MERKUR

 

JAK POZNÁTE 100 % BLÍŽENCE

Člověk  narozený v  tomto znamení je  v neustálém spěchu. Pohyby má rychlé, ale vcelku ladné. Celkový neklid a dychtivost po nových zážitcích vyzařuje z celé jeho  osobnosti. Většinou  má střední,  drobnější postavu, malou hlavu, malé ruce, nohy a velmi něžný pohled.  Rychlá úsečná řeč a netrpělivost naslouchat patří k jeho charakteristice. Těkavý pohled očí zaznamená všechno, má výbornou  fotografickou paměť a úžasný pozorovací talent. Svým chováním připomíná malého skalního ještěra chameleona, který rychle mění svoji barvu, dokonale se maskuje, aby se ubránil a přežil.

LÁSKA A PARTNERSTVÍ

První vzdušné znamení zvěrokruhu potřebuje ke svému životu mnoho volnosti. Přirozený půvab a vlídnost mu umožňuje snad-ný  kontakt s lidmi. Dokáže flirtovat bez zábran, okouzlí  váš šarmem, neotřelým vtipem i  sexuální fantazií.  Z vdavek a ženění má stoprocentní  Blíženec doslova hrůzu. Řídí se více rozumem než city. Když se zamiluje, tak totálně, vznáší se vysoko… Pády pak  bývají  ošklivé. Blížence to  však neodradí, znovu se snaží, toká, vznáší se a zase padá k zemi. V mládí to bývá  jinoch – ve stáří mudrc.

S KÝM SI BLÍŽENCI ROZUMÍ

Nejvíce se svými  vzdušnými  druhy:  Váhou, Vodnářem a  jiným Blížencem.  Máte  mnoho společného – myšlení, názory, záliby i hobby. Nic pro vás není překážkou, když máte jeden druhého.

Nesmírnou přitažlivost cítí  k ohnivým znamením:  Beranu a Lvu.  Naleznete společný rytmus života. Soužití je to velmi zajíma-vé, takové po italsku. Rozhodně se společně nudit nebudete. Se Střelcem to bývá často až na  hranici únosnosti. Společný sva-zek bývá velmi  riskantní, protože  nedokážete  hovořit stejnou řečí. Zemská znamení  Býk a Kozoroh, vás příliš  svazují. Stabi-lita, řád a  jistota  je sic e  fajn, ale mnohdy chybí  romantika.  Panna, ačkoli máte společnou planetu  Merkur, vás dokáže  nad-chnout, ale za čas se stává soužití vězením ve zlaté kleci. Jedněm to vychází, druhým ne. Vodní znamení,  Rak a Štír, je pro vás spojením neutrálním. Vykročí-li každý na půl cesty, máte vyhráno. Společně můžete vytvořit šťastný, harmonický pár.

Problém soužití bývá s Rybou. S emocemi to příliš přehání, což  Blíženci neimponuje. Jako by  každý hovořil jinou řečí, nedoká-ží se shodnout. Snažte se o kompromisy.

JAK VÉST DIALOG S BLÍŽENCEM

Na dialog s Blížencem je nutné se připravit.  Má totiž nejenom bystrý rozum, ale i bystrého ducha. Prokoukne přetvářku, neče-stnost  a  lež .  Je  třeba umět hovořit,  stejně tak jako  naslouchat.  Zkrátka  1:1. Jedině  tak si  ho získáte a  nebude  se  nudit.         V opačném  případě  srazí  podpatky,  vysekne  vám  uctivou poklonu a zmizí. Budete-li mlčet, vyjde to nastejno. Proč? Protože mu spousta příjemných věcí uniká a s vámi tráví příšerně nezáživný čas.

Dodge Viper