10 rad, jak zvýšit návštěvnost svých stránek

 

OBSAH

I. ČÁST

0. Úvod
1. Obsah a design stránek
2. Zapamatovatelná adresa

II. ČÁST

3. Registrace ve vyhledávačích
4. Výměnné systémy reklamy

III. ČÁST

5. Výměna odkazů
6. Knihy hostů
7. Statistiky návštěvnosti

IV. ČÁST

8. Spamming
9. Plakáty a letáky
10. Bezplatná inzerce

11. Shrnutí

III. ČÁST

5. Výměna odkazů

Výměna odkazů je vyžaduje značnou časovou investici, je to však jednoznačně nejúčinnější metoda zvyšování návštěvnosti. Princip je jednoduchý - umístíš na svoji stránku odkaz (ať už ve formě krátkého textu, ikony nebo banneru) na cizí stránky a jejich webmaster na ně výměnou umístí podobný odkaz na tebe.

Doporučený postup výměny odkazů:
Najdi prostřednictvím různých vyhledávačů stránky pokud možno tematicky příbuzné tvým. Pokud jsou tyto stránky registrované v nějakém žebříčku návštěvnosti, jako je
Na vrcholu (http://web.navrcholu.cz) nebo Toplist (http://www.toplist.cz), je dobré se ujistit, že mají alespoň takovou návštěvnost jako tvoje (více o žebříčcích návštěvnosti najdeš v 7. kapitole).
Napiš pochvalný e-mail tvůrci dotyčných stránek (pokud se ti jeho stránky líbí!) a současně navrhni výměnu odkazů. Pokud je to možné, udělej první krok a už před odesláním e-mailu umísti na své stránky příslušný odkaz.
Snaž se dohodnout umístění vzájemných odkazů na dobře viditelných místech (nejlépe co nejvýše na první stránce).
Buď trpěl
ivý - řada webmasterů je dost zaneprázdněná a odpoví třeba až za měsíc.
Samozřejmostí je, že o možnosti výměny odkazů informuješ také přímo na svých stránkách, vhodné je rovněž vyrobit vlastní ikonu a banner a dát je na viditelné místo.
Z vlastní zkušenost
i mohu pro výměnu odkazů doporučit tyto stránky:
Anti-Lunetic Site (http://orgie.mlboleslav.cz/lunetic.htm)
Černá Luna (http://www.mujweb.cz/www/cernaluna)
Terese (http://terese.clnet.cz)
Pokud máš zájem o výměnu odkazů s touto stránkou
http://www.volny.cz/mmotl , kontaktuj mě na mé e-mailové adrese: thedodgeviper@seznam.cz , určitě se dohodneme.

6. Knihy hostů

Opomíjená a přitom poměrně účinná metoda zvýšení návštěvnosti jsou zápisy do knihy hostů (guestbook). Až zase jednou narazíš na knihu hostů, do které můžeš zapsat i adresu svých stránek, kromě tvé pokud možno pochvalné reakce na navštívené stránky do ní připiš i malou reklamu na sebe. Výsledek tě často (zejména u knih hostů na hojně navštěvovaných stránkách) příjemně překvapí (jeden zápis může přinést až jednoho návštěvníka denně), navíc svým zápisem uděláš majiteli radost.

7. Statistiky návštěvnosti

Pro analýzu účinnosti jednotlivých metod je dobré se zaregistrovat v žebříčcích návštěvnosti Na vrcholu (http://web.navrcholu.cz) a Toplist (http://www.toplist.cz). Po umístění krátkého HTML kódu do svých stránek budeš mít kdykoliv k dispozici velmi podrobné statistiky návštěvnosti včetně přehledu, odkud k tobě návštěvníci přišli. Obě tyto služby jsou zcela zdarma (pokud nechceš, nemusíš na své stránky ani umisťovat žádnou ikonu), navíc k tobě přijdou další návštěvníci přímo z těchto žebříčků.

>> IV. ČÁST


I. ČÁST | II. ČÁST | III. ČÁST | IV. ČÁST| Home