Nejčastější otázky

1. Má tetovací studio používat nové jehly na každého zákazníka?

Ano, na každého zákazníka mají být použity nové jehly. Hlavním důvodem není ani tak riziko infekce (to zaniká při použití kvalitní sterilizace), ale především to, že jehly se použitím velmi otupí již při prvním tetování a kvalita dalšího tetování tupými jehlami by mohla být snížena.

Pokud studio nepoužívá nové jehly pro každého zákazníka, netetuj se tam!  

2. Bolí to?

To je nejčastější otázka a je na ni těžká odpověď. Ano i ne. Nechat se tetovat není přímo bolestivé, spíše to je nepříjemné. Tetování je pociťováno jako pálení, ale každý má jiný práh pro snášení nepříjemných věcí a tak to někdo snáší lépe a někdo hůře. Jsou lidé, kterým to působí sexuální vzrušení (horko,vibrace) a lidé, pro které je to velmi nepříjemné. Většina lidí je překvapena, že tetování není tak nepříjemné jak očekávali a chtějí si nechat udělat tetování další.

Jsou ale na těle místa, kde tetování už opravdu bolí (páteř, vnitřní část ruky, krk, prsty, žebra aj.). Vše ale záleží na citlivosti tetovaného.  

3. Mohu dostat tetováním AIDS?

Šance, že dostanete AIDS tetováním je téměř nemožná, protože virus AIDS nemůže žít mimo tělo hostitele více než několik minut. Pokud studio používá kvalitní sterilizaci a desinfekci a s tím spojené postupy tak nemůžete tetováním dostat AIDS.

 

4. Je tetování opravdu závislostí?

Ano, pro mnoho lidí je. Vím, že to zní podivně, ale pochopíte to, jestliže si necháte jedno udělat.

 

5. Co je to autokláv?

Autokláv je typ sterilizátoru, který kombinuje při sterilizaci páru, tlak a extrémní horko, které zabíjí všechny mikroorganismy a bakterie a činí sterilizaci účinnější. Autokláv je nejdůležitější součástí vybavení studia.

Požádej tatéra aby Ti ukázal svůj autokláv, pokud žádný nemá, netetuj se tam!  

6. Může tetování vyblednout působením slunce?

Ano, může. Sluneční záření působí takhle na cokoliv, co je barevné a Tvoje tetování není výjimkou. Můžeš to omezit tak, že si tetování natřeš krémem s vysokým ochranným faktorem, když jdeš na slunce. Nejlepší ale je tetování slunci vůbec nevystavovat. Pamatuj také na to, že úplně stejně působí solárium. Není rozdíl mezi UV zářením od slunce a od solária.

 

7. Může být tetování odstraněno nebo překryto jiným tetováním?

Ano, tetování může být odstraněno laserovým zařízením, které je fakticky bezbolestné. Ale tento zákrok provádí příslušný lékař, ne tatér. Tatér může Tvoje tetování překrýt jiným tetováním. Tento zákrok se nazývá  cover-up.

 

8. Dochází v průběhu tetování k silnému krvácení?

Ve většině případů ne. Ve většině případů uvidíš jen pár kapek krve a někdy ani to ne. Jestliže ale dojde k silnějšímu krvácení, tak to může být způsobeno několika důvody:

a)    Tvůj tatér tetuje moc hluboko. b)    Noc předtím a nebo před tetováním jsi pil moc alkoholu. c)    Jsi hemofilik(špatná srážlivost krve). Pokud ano, neměl by jsi být tetován. d)    Jsi pod vlivem drog (nelegálních, nebo některých léků). e)    Jsi diabetik(cukrovkář). Pokud ano, neměl by jsi být tetován. f)     Máš řídkou krev. g)    Vůbec jsi se nenajedl, předtím, než jsi se nechal tetovat. h)    Bereš aspirin. Aspirin značně ředí krev. i)      Máš vysoký krevní tlak.  

9. Proč nemohu pít alkohol, anebo brát drogy před tím, než se jdu tetovat?

Neměl by jsi pít alkohol, protože ředí krev a zvyšuje krevní tlak. Pro tatéra je mnohem těžší udělat tetování, když je Tvoje krev řídká. Je těžší dostat barvu do kůže, protože je neustále vytlačována a ředěna krví. To může způsobit ztrátu barvy, anebo bledší tetování.

Neměl by jsi pít alkohol nejméně 24 hodin před tetováním!   Jeden z důvodů, proč by jsi neměl být pod vlivem drog je ten, že Tvoje mysl není v pořádku. Je ovlivněna drogou. Také můžeš mít srdeční problémy nebo záchvat. Tetování a drogy se nesmí míchat. Netvrdím, že se nemůžeš tetovat, když bereš drogy, ale musíš být čistý nejméně 24 hodin před a 24 hodin po tetování.  

10. Mohu před tetováním použít nějaké prášky proti bolesti?

Ne, anestetika jsou drogy a mohli by Ti více ublížit, než pomoci.

 

11. Mohu před tetováním aplikovat na pokožku nějaké anestetika (novacain, mesocain atd.)?

Bohužel ne, jen lékař může odpovědně aplikovat anestetika.

  12. Mohu se tetovat pokud jsem těhotná, diabetička nebo epileptička? Ne. Pokud by jsi byla těhotná, tak to může poškodit Tvůj plod, nebo dokonce zapříčinit potrat. Diabetikům se špatně hojí rány a jsou náchylnější na infekci. Pokud jsi epileptik, tak tetování může zapříčinit epileptický záchvat. 13. Tak co mám všechno udělat, když se chci nechat tetovat? Nepij alkohol 24 hodin před tetováním. Noc předtím jdi brzy spát. Dobře se najez před tetováním. Neměl by jsi užívat žádné léky 24 hodin před tetováním. Pokud bereš nějaké léky neustále, navštiv svého lékaře a poraď se s ním. Zeptej se svého tatéra na cokoliv, co tě zajímá. Pamatuj, že není nic, na co by jsi se nemohl zeptat.   14. Jak mám udržet své tetování stále dobře vypadající? Jednou z nejlepších věcí pro tetování je vitamín E. Pomáhá udržet barvy jasnější a udržuje Tvoje tetování stále čerstvé. Používej pleťový krém, který obsahuje tento vitamín.!   15. Kdy je nejlepší doba na tetování? Určitě ne během léta, když se nechává tetovat většina lidí. Nejlepší dobou je zima a podzim. Důvodem je to, že tetování je vlastně jizva s barvou a jizva tak bude mít téměř celý rok na zhojení se. Takže v létě, když je Tvoje tetování vystaveno slunci, koupání, chlorované vodě atd. je již vlastně zcela zhojeno. Pokud se ale necháš tetovat v létě, tak dva týdny vyžadované na základní zhojení mohou být nedostatečné.

Zpět

Dodge Viper