Létající LIFTER – lehoučké „kladivo na skeptiky“

Žijeme v neuvěřitelné době. Doba zřejmě nazrála k tomu, aby začalo docházet ke konvergenci přírodních a duchovních nauk. Datum 22.12.2012, které dávní Májové vypočítali jako konec tohoto světa, se neúprosně blíží. Co se bude dít? A stihneme vše, co jsme si předsevzali? Objevuje se spousta nových myšlenek, slov, směrů, přístupů, zařízení. Dlouho uctívané teorie, z různým stupněm úspěchu vysvětlující svět okolo nás – např.  Darwinova nebo Einsteinova – se postupně bortí, i když jsou obě nadále chráněny a vyučovány na školách bez větších změn. Materializmus se u nás dobře zakořenil a drží se, drží. Ale jednou se pustí. Co jej nahradí? Kandidátů je dost a dost. Objevuje se řada publikací, knih a časopisů, ve kterých si každý může vybrat podle svého. I já jsem si vybral. 

Je to totiž skoro k neuvěření, ale WM magazínu jsou už 2 roky. Časopis, který se dobře zavedl na naplněném záhadologickém trhu, právě  vydal své 22. číslo. Tedy nezanikl, jak někteří prorokovali a ani se mu nechce – zájem čtenářů průběžně vzrůstá. Jistě tomu pomohl i poněkud kontroverzní styl redakce. Nejraději totiž zveřejňuje informace, na které by česká obec skeptiků - v čele se spolkem Sisyfos - nejraději rychle zapomněli. Však také byl WM magazín na jaře odměněn nejvyšší „poctou“ tohoto rozverného spolku, zlatým bludným balvanem, který od té doby zdobí přední obálku časopisu. Tak rychle se tohoto „ocenění“ nedopracovaly ani časopisy, které jsou „v branži“ podstatně déle – např. Magazín 2000 (záhad) nebo Fantastická fakta. Asi to bude také tím, že kromě tištěného WM magazínu souběžně vychází i jeho plná internetová verze – to je tedy opravdu zatím vyjimečné. Na tak rychlém ocenění je vidět, že WM magazín dost vadí „vědeckému establishmentu“ této země.

Začíná se postupně dařit i ta poněkud obtížnější část: postupné realizaci konkrétních projektů, jako je pohonná jednotka na vodu nebo různá zařízení na čerpání volné energie z vakua. ART (Aquarius Research Team) WM magazínu začíná představovat různá zařízení, která konají z dnešního pohledu nevysvětlitelné divy. Jedno z takových zařízení, se kterým bych i já chtěl přispět svojí troškou do mlýna, ve kterém se na prach melou nedávno nedotknutelné „pravdy“, je zařízení zvané LIFTER.

 Jedná se vlastně o model - pár lehkých špejlí, spojených do trojúhelníka, polepených alobalem a svázaných drátkem (asymetrický prostorový kondenzátor). Tohle celé se po připojení na vysoké napětí (cca 15 kV) vznese do vzduchu a tam si vesele levituje - zavěšeno na nitkách, aby neuletělo. To je tedy LIFTER – vznášedlo, které si může každý, kdo je trochu obeznámen s konstrukcí modelů a s vysokým napětím  řádu kilovoltů, doma udělat jako já se svým přítelem M. Jako zdroj používám vysloužilý 14“ monitor od PC, který rád ještě nějakou dobu poslouží jako pohon pro LIFTER. Tu radost, když Vám něco takového poprvé vzlétne - to byste měli zažít. To je, jako když Vám MEG rozsvítí první zářivku....

Co je na tom všem tak zajímavého, že se LIFTERu říká „kladivo na skeptiky“? Inu to, že levitace LIFTERu je zatím „vědecky“ nevysvětlitelná. LIFTER by prostě létat neměl – ale létá. A dokonce je mu přitom jedno, jaká je polarita přívodních drátků. Ať už je + nahoře nebo dole, LIFTER si vesele létá dál – viz následující 2 fotografie.

                 

Tedy žádný iontový pohon, jak jsem nedávno slyšel. Kromě létání ještě stihne nasávat vzduch nad sebou do svého středu a poněkud ochlazený jej dole vyfukovat. Tím viditelně koná práci, překonává gravitaci, napíná závěsné nitky a přitom – jako létající kondenzátor - ze zdroje vysokého napětí neodebírá  změřitelný příkon! Je to tedy elektrické „perpetuum mobile“? A to prý vzlétne i ve vakuu! Tam už se levitace LIFTERu dá vysvětlit jenom jedním - na dlouho „zavrženým“ fenoménem – éterem! Nebo se Vám více líbí pojmy aktivní vakuum, nebo snad temná energie - tak temná, že není vidět?

        S LIFTERem se mohlo seznámit již mnoho čtenářů WM magazínu na besedách, které redakce pořádá po vlastech českých i slovenských. Na besedě v Praze, kterou jsem pro redakci uspořádal na jaře tohoto roku, sice ještě nebyl představen, ale na té další už určitě bude LIFTER létat! Ať se to skeptikům líbí, nebo ne! Žádný bludný balvan sice LIFTER zatím neuzdvihne, ale kdo ví, jak to bude zítra!