Dodatky

 

A ještě dodatky k posledním měsícům.

 

leden 2004

 

V Praze začala americká předvolební kampaň již 19.01.2004. Tento den se totiž v pražském knihkupectví/kavárna GLOBE promítal  film „Unprecendented“ režisérky  Joan Selder, která jej sama uvedla. Byl hlavně o tom, jak probíhaly minulé prezidentské volby v USA a co se v nich dělo záhadného. Že tyto volby dopadly nejtěsnějším rozdílem v historii, to se samozřejmě ví. Ale jak to probíhalo na Floridě, kde vše řídil bratr současného prezidenta Jef, to bylo poněkud šokující. A vrcholem – alespoň pro mne – bylo, když komise prohlížela jednotlivé volební děrné štítky!  No samozřejmě, byly pomuchlané, některé díry byly nepravidelné a tím nečitelné – vždyť já to všechno znám! To se mi dělo při studiu počítačů na ČVUT Praha v roce 1969/1970, kdy jsme programovali pomocí totožných děrných štítků! Ale že by totéž  rozhodovalo volby v „nejmocnějším“ státě na světě o 30 let později? To snad ani není možné! Ale přece – film „Unprecendented“ to přesně dokumentuje. A nálada mezi Američany usedlými v Praze je jasná – tohle už se nemůže opakovat! Ani s těmi děrnými štítky, ani s tímhle prezidentem!

 

duben 2004

 

Konečně jsem zažil na vlastní kůži to, co jsem celý život viděl jen virtuálně – tedy v televizi.  Mistrovství světa v hokeji v Praze vyhráli nakonec Kanaďané, ale jejich zápas ve skupině se Švýcary, který jsem osobně navštívil, zrovna neukázal nějakou mistrovskou formu – snad jen s výjimkou Heatlyho- A proč zrovna se Švýcary? No – prostě tam rád jezdím (viz Otázky).

 

květen 2004

 

Mí esoteričtí přátelé z Krakova, kde jsme byli v dubnu,  mi poslali publikaci v polštině – ale jakou!  Jedná se o polský překlad knihy Michaela Desmarqueta „Thiaoouba prophecy“, která se čte jako scifi, ale podle tvrzení autora (Australana francouzského původu) se mu to skutečně stalo. Dr. Tomasz Chalko, jež pracuje v Austrálii jako vědec v oblasti laserů, autora zná  osobně, knihu přeložil do polštiny (třetí překlad po japonštině a řečtině) a sám organizuje kurzy, které by nás mohly přiblížit světu popisovanému v knize – např. vidění aury. Knihu jsem přečetl jedním dechem a stála za to. Zkuste to taky!