Kronika devíti měsíců roku 2004

 

Tak už je 9 měsíců od poslední aktualizace pryč. To to běží! Za tuto dobu se může leccos stát, že? Teď už nastal podzim a ten se ptá, jak to šlo. Inu - střídavě oblačno, jako v životě. Chci proto uvést  několik pozitivních událostí, které si pamatuji nejlépe.

První trimestr 

Nejvíce si libuji na hranici mezi alternativním a oficiálním bádáním různého typu. Pro některé jsem ovšem příliš technický a pro jiné zase příliš esoterický. Ale nešť... Po mých aktivních účastech na přednáškách na ČVUT v rámci Fyzikálních čtvrtků (20.11.2003 doc. Podolský z Matfyzu o Maxwellovi a 04.12.2003 doc. Kulhánek z ČVUT se ohlédl za rokem 2003 v kosmu) se objevil určitý zájem o princip vznášení lifteru z řad pracovníků FS ČVUT. Dokonce jsem jim i opravdový lifter ukázal, ale vše skončilo na jejich neschopnosti sehnat vyřazený monitor pro napájení lifteru. Že by na ČVUT využívali opravdu, ale opravdu všechny monitory a nic nevyřazovala? K té přednášce o Maxwellovi pár postřehů: mezi posluchačstvem jsem byl asi nejstarší absolvent; udivilo mne, že musel přednášet člověk z matfyzu; po mých pár otázkách si - doufám - cca 120 zúčastněných studentů bude pamatovat, že to s tím Maxwellem nebylo tak jednoduché!

Známá osobnost kybernetiky, profesor Kevin Warwick navštívil Prahu a to jsem si nemohl nechat ujít! To je ten člověk, kterého počítače v jeho vlastní laboratoři identifikují podle čipu pod kůží a zdraví ho "Dobrý den, pane profesore". Vidět na vlastní oči člověka, který jako prvý propojil svůj nervový systém s počítačem! Kyborg? Posluchárna v 3. patře ČSAV na Národní byla nacpaná nejrůznějšími zvědavci, kolik jich bylo mého současného zaměření si netroufám odhadnout. A stálo to za to! Vidět člověka, z jehož ruky vyčníval konektor na propojení s PC, to je tedy něco. Pohne rukou a hle, mechanická ruka to po něm zopakuje! A to prý funguje i přes oceán po internetu. Jak to viděl redaktor Science Worldu, si můžete přečíst v rubrice Informace. Já k tomu jen dodám, že prof. Warwick má ženu Češku, tu také propojil s počítačem a poté se propojili přes PC oba dva spolu. Podle profesorovy ženy se to slovy nedá popsat.

Na konci března po důkladné 33-leté (!) přípravě jsem vykonal zkoušku z angličtiny, kterou připravuje Universita v Cambridge. A jak se později ukázal - prošel jsem a mám to za sebou! Živý příklad přísloví "Co se v mládí naučíš ...."

Druhý trimestr 

Téměř každoroční pobyt v Polsku jsme si tentokrát naplánovali na Velikonoce v Krakově. Důvodů bylo mnoho, tak uvedu alespoň některé. Na krakovském Wawelu se nachází tzv. čakra Země - jedna z nejsilnějších v Evropě - a opravdu stála za to. V Polsku jsme se již naučili, že Velikonoce jsou pro katolickou církev největším svátkem a tak znovu vidět více než desetimetrové palmy na Palmovou neděli nebo svěcení košíčků s pokrmy stálo za to. Další přátele z emailu - polské esoteriky - jsme poznali osobně. Kromě toho jsme si do programu zařadili i kontroverzní film Pasja, který se u nás promítal pod názvem Umučení Krista (vidíte ten posun už v názvu?). Bylo to skutečně hodně filmové krve, ale nezastřela to, co chtěl autor říci.

 Hnutí Blaník - hlavně díky jednomu ze svých členů z Vlašimi - uspořádalo další výstup a meditaci na Blaníku. Tradiční pasování na blabla rytíře probíhalo opět u menhirového stolu a tentokrát došlo i na mne.

Druhou pražskou besedu WM magazínu jsme uspořádali tentokrát v Městské knihovně na Mariánském náměstí. Cca 60 posluchačů si poslechlo oba hlavní protagonisty i můj úvod, přičemž několikeré UBO (na snímku) jakoby letí od mé hlavy do sálu. Že by zhmotnělé myšlenky? Hexalifter se dočkal veřejného předvedení a spokojeně si létal a bzučel jak v Praze, tak den předtím v Plzní, kde jsem také moderoval. Nejlepší byly ovšem neřízené diskuze po besedách, které pokračovaly až do nočních hodin. Těch podnětů! Těch kontaktů!

Můj pohyb na hraně mezi oficiální vědou a esoterikou mne tentokrát zavedl do knihkupectví ACADEMIA na křest knihy Nedestruktivní archeologie autorského kolektivu vedeného p. Martinem Kunou. V diskuzi s autory jsem však byl uspokojen pouze z části. Pyramidy v Gíze zatím nikdo "neprosvítil" a asi to zatím není možné. Zato objev 3 pyramid v Italii pomocí leteckého snímkování (přednesený na obou besedách WM magazínu) do tohoto tématu zapadal dobře, ale o tom zase autoři knihy neměli ani páru. To je zřejmě normální, že se každý zabývá jen tím svým, ne? Tak snad stálo za zmínku jen to, že se snad začíná objevovat tzv. "konceptuální" archeologie, která se (konečně!) také zabývá tím, proč byl ten který objekt archeo výzkumu postaven zrovna tam, kde byl později nalezen. Že by svítalo? Že by  FENG SHUEI, dračí žíly, ley lines, světové mřížky apod. mohly nakouknout do "oficiální" archeologie? A že by se dokonce virgule objevila na nalezištích i v rukou "pomazaných"?

Třetí trimestr 

Ten byl jako vždycky velmi podnětný a společnost tam byla vskutku z celého světa (Nicaragua, Nový Zéland, Švédsko ...). Kromě běžné němčiny a angličtiny tam velmi neobvykle zazněla ruština v podání naší skupiny a korejského profesora hudby, který pracoval v Japonsku a nyní v Kazachstánu.

Rodinné sídlo v jižních Čechách, které postavil můj dědeček v roce 1906, jsme podrobili  dvouleté důkladné rekonstrukci. Dědeček tehdy zřejmě neznal FENG-SHUI a byl tísněn prostory u středověkých hradeb, ale podařilo se mu dobré dílo. Nová půdní vestavba, která odhalila stoleté trámy a nijak neomezuje prostor, se to vše snažila jen podtrhnout. Kolaudace proběhla bez problémů až na to, že jsem z půlky nových schodů sjel po zádech. Schody i já jsme to přežili. A pokud nevíte co to je FENG-SHUI, zkuste tyhle přednášky. Loni jsem je absolvoval a stálo to za to.

Kámen, který jsme si na Šumavě vyhlídli jako vhodný pro dokončení našeho kamenného kruhu, se ukázal nad naše celkem běžné síly. Odhadem měl 130 cm a cca 60 kg. Ale s pomocí dalších se to podařilo a ocitnul se ve středu kruhu, který má po obvodu další 4 kameny. Už to začalo fungovat!

Po cestě na Šumavu jsme se několikrát zastavili na obilném obrazci u Kolince. Jak to tak v posledních letech bývá, tak oficiální věda o něj ani nezavadila, alternativní badatelé CC jej prohlásili za padělek a psychotronici (včetně mé maličkosti) za nádherný útvar plný roztodivných a silných energií! Virgule tam přímo vyváděla! A tak to asi už zůstane.

Účast na pingpongovém turnaji mne přivedla do Strážnice. Tam jsem se také zúčastnil slavnosti vína zvané "Zarážání hory". Sedět uprostřed vinohradů se sklenkou vína, hledět na vinohrad kde loni vyrostlo a poslouchat lidovou muziku, to stojí za to. Zkuste to někdy! A turnaj? Nejméně 4 byli lepší a tak pro mne zůstalo 5-8 místo.

Podařilo se mi po roce konečně dočíst závažné esoterické dílo v angličtině - trilogii Davida Wilcocka Convergence. Autor se též pohybuje "na hraně" a používá jak výsledky různých badatelů (hlavní proud i alternativa), ale i esoterické přístupy. Mixáž, která z toho vznikla, je impozantní - další teorie všeho, tentokrát i se začleněním vědomí.

V práci s virgulí jsem se asi dostal o kousek dál - od analýzy fotek na papíře k analýze fotek na obrazovce PC. Když mi to známí začali častěji potvrzovat, zamrazilo mne v zádech. Zkuste si tuhle fotku a to UBO, co je nahoře. Vyjde Vám to co mně?

Příprava na vstupní test z němčiny na Goethe institutu, kterou jsem zahájil hned po zkoušce z angličtiny, přinesla ovoce. Když jsem řekl, že jsem se připravoval jen cca 5 měsíců, tak mi dali test pro úplného začátečníka. Pak mi museli dát i ten další test a pak už skončil čas. Jsem tedy pokročilý začátečník. Vzhůru do napravování dalších chyb z mládí!

A ropa zdražuje a zdražuje. Kdo z politiků se už konečně odváží veřejně prohlásit, že těžba ropy už je za vrcholem a že jí bude méně a méně? A že je naše Země jak námi vymačkaný citrón?

20. září 

na stránce www.mici.cz dosáhlo počtu 19 000 návštěv. Před 2 roky to v tuto dobu bylo 6 000. Za 24 měsíců přibylo 13 000 návštěv, tedy 542 za měsíc a necelých 20 za den! Na mne je to až moc. Dokonce až od protinožců?! Děkuji mnohokrát. To vše mne zavazuje – proto předkládaná rekonstrukce stránek a na nich uplatnění řady připomínek jejich čtenářů. Co Vy na to?