Divné to bylo období….

 

Tak nějak mi ten rok 2005 uletěl, aniž bych se zmohl na aktualizaci těchto stránek. Nebo taky tohoto blogu či spíše webzinu, jak se teď „moderně“ říká. Když se teď ohlížím zpátky k poslední aktualizaci ze 17.11.2004, tak je jasné,že jsem byl zahlcen událostmi, které se mne víceméně dotýkaly – spíše více, než méně – a které mi nedovolily najít tu pravou pohodu pro napsání pár článečků, které jsou obsahem každého dalšího pokračování. Výrazný impuls k dnešní aktualizaci přišel až v pátek 27.01.2006  v 11:53:23. Počitadlo přístupů na tyto stránky totiž zaznamenalo další jubileum - 30.000! Můžete říci, že za posledních 16 měsíců to není zase tolik (11.000 - v průměru 23 přístupů denně). Pro mne to ale znamená hodně a chci poděkovat za trpělivost. Psaní mi prostě déle trvá a některé - hlavně ty pozitivníudálosti - bych popsat chtěl. Tak co se vlastně dělo?

dostal ohromný spád poté, co astronomická a astrologická konfigurace hvězd nad námi – zvaná Boží prst – ukázala začátkem prosince na moji ženu a ona skončila v nemocnici s podezřením na infarkt. EKG i tzv. kardiologické markery to ukazovalo jednoznačně. Stačilo to jen potvrdit prostrčením mikrokamery až do srdce a už by byl “jeden bypass, druhý bypass“ atd. Prostě by se to srdce nějak přemostilo, aby fungovalo dál a přdlužené české zdravotnictví by to stálo dalších cca 100.000,- Kč. O tom kritickém víkendu čekání na katetrizaci (tedy použití mikrokamery) jsem se spolu s místně vzdálenými přáteli v určenou hodinu meditačně soustředil na mou ženu a hle – mikrokamera nenašla žádné výrazné poškození srdce. Že by se ten infarkt podařilo z těla vyhnat? Další zázračné uzdravení? No myslete si o tom co chcete, ale vzápětí byla žena propuštěna domů bez kardiologického nálezu. Jen ten divný enzym „creatinkináza“ zůstal extrémně zvýšený, ale to prý pro život nevadí – akorát se to musí kontrolovat a do smrti brát nějaké léky. Ukázalo se, že se úroveň tohoto „markeru“ dá snížit i požíváním čajíčků a tabletek z bylinky „ostropestřec mariánský“ - bez chemie. Takže díky Opičko, Draku i všichni Vy další, co jste nám tenkrát pomohli účinným zásahem i radou. 

Silvestr s Vlastou Markem byl atypický ve všech aspektech. Vzhledem k podmínkám (viz výše) jsem byl vlastně rád, že jsme se na něj protlačili. Byl to večer bez alkoholu, bez kouření, bez masa a plný zvláštní hudby, meditací a manter. Něco neuvěřitelného - doporučuji zkusit alespoň jednou za život.

Seminář o astrologii a astrokartografii s psychotronikem P. Kozákem mi zase pootevřel další obzory, jak už to u něho bývá.

Zimní stezka se 4-mi zastavení na vrchu Kazatelna v Brdech nám všem zúčastněným ukázala nové dimenze krajiny a jejích energií.

V návaznosti na Silvestra jsme se zůčastnili serie 5-ti přednášek neortodoxního muzikanta a vyznavače zen budhismu V. Marka pod názvem "Ucho je cesta". A to tedy byla! Nahrávky, které pouštěl, byly naprosto unikátní stejně jako jeho průvodní slovo! A prostředí klubu Rybanaruby tomu jen napomáhalo.

Každoroční setkání příznivců Hnutí Blaník ve Vlašimi ve spojení s výstupem na horu Blaník, vrcholovou meditací a tradičním pasováním na bla-bla rytíře stálo za to. To co následovalo - kombinace automatické kresby, feng šuej a psychotroniky při průzkumu jisté šumavské lokality  - mi tak bralo dech, že to už jsem dlouho nezažil.

Setkání konstruktérů Aquarius Research Teamu (při WM magazínu) v Podkrkonoší bylo až po okraj naplněno neotřelými myšlenkami a ojedinělými konstrukcemi. 

Proběhl první letošní update stránek cz.figu.org.

Určitým vrcholem setkávání s V. Markem byl dvoudenní intenzivní seminář v ašrámu u Tábora, kde jsme poprvé zažili a vyzkoušeli tibetské mísy a další atypické nástroje. Zajímavé bylo i léčení a harmonizace pomocí mís a různé typy zenových meditací včetně té v chůzi.

A právě meditaci v chůzi mne tak zaujala, že jsem konečně přišel na to, jak uspořádat oslavu svátku sakur, které pravidelně zkrášlují všední život v ulici V olšinách a o kterém jsem zde již psal. Najednou mi bylo všechno jasné - sakury původem z Japonska a zenová meditace v chůzi původem také z Japonska! Cca 500 m dlouhá rovná trasa bez odboček se nabízela sama a během 14-ti dnů rozkvetlých sakur jsem ji absolvoval mnohokrát i s několika zájemci a nakonec i s V. Markem. Říkáte si půl kilometru, to mám za 10 minut za sebou. Ale zkuste se tak zklidnit a zharmonizovat s vlastním tělem, že Vám ta procházka  bude trvat skoro hodinu!

A tak mi postupně došlo, že svoji tibetskou mísu musím mít také. Díky doporučení od již několikrát zmiňovaného V. Marka jsme absolvovali těžko uvěřitelný soukromý koncert s výkladem a následný výběr individuální tibetské mísy přesně pro mne. Uf!

Slunovratové divadlo nad katedrálou Sv. Víta v pohledu od Staroměstské věže mostu Karla IV. bylo pěkné, ale bez finále. V kritickém momentu se objevil malý mráček přesně tam, kde být neměl. Tak snad zase za rok.

Každoroční pobyt ve FIGU Švýcarsko byl zatím nejdelší a přispěl k poznání tam usedlých lidí a jejich života, do kterého zasahují i místní veverky - viz snímek Billyho s jednou z nich. Kdyby jen toho deště bylo méně

Solná jeskyně v Mariánských lázních pro nás byla velkým překvapením svým meditačním charakterem a polskými aspekty. Kopaná sůl většinou z polských dolů, rám s proutím, přes které teče solanka - polský způsob rozprašování - a hlavně fakt, že ji vybudovali Poláci, to bylo pro nás potěšitelné vzhledem ke 14-ti letům v Polsku stráveným. Pohled z okna na pasoucí se koně, málo deště, skvělé cyklistické trasy a počátek houbařské sezóny - tahle dovolená se prostě povedla.

Po sedmi letech jsem se konečně dočkal. Naše stařičká TOYOTA již měla 15 let a 250 000 km a tak bylo třeba se poohlédnout po něčem novém. TOYOTA PRIUS s naprosto ojedinělou konstrukcí hybridního pohonu se  již vyrábí sedmý rok a je to tak ekologické auto, že si jej kupují i holywoodští herci, aby ukázali, jak to s tou ekologií myslí. Sedm let jsem tuhle hybridní konstrukci sledoval, ale homolongace v ČR údajně nebyla možná. Teprve náš vstup do EU přinesl jednotné evropské povolení k provozu a tak jsme mohli na začátku srpna vyjet s naším vlastním PRIUSem. O ceně raději nemluvit, tahle republika na ekologii žádnou slevu na dani nedává a nebýt EU, tak tady ani PRIUSy nejezdí! Ale ten pocit, když jedete a nesmrdíte! I když vím, že všechny okolní auta smrdí dál - někdo musí být mezi prvními. A ten šok, když otevřete "haubnu" a tam jsou dva motory!

Bádání okolo Voynichova rukopisu mne zavedlo až do oddělení starých tisků v Klementinu. Jeho první výsledky jsou  popsány zde.

Sraz absolventů ČVUT ročníku 1970 a podobně kulatých let byl pro mne zajímavý dvěma věcmi. Jednak tím, že jsem nahlédl do laboratoře hybridních pohonů (elektronické převodovky, superkondenzátory a pod.), druhak tím, že jsem o koncepci lifterů mluvil s osobami povolanými a že se BB (Biefeld-Brown) efekt možná dočká místa v učebních osnovách elektrotechnické fakulty ČVUT.

Při dalším srazu spolužáků , který jsem pod heslem 40. let po maturitě pořádal v Plzni, jsem se opět setkal se svými kolegy z průmyslovky, z nichž mnozí jsou také mými průvodci životem, o kterých zde také píšu. A hlavním překvapením večera bylo dlouho očekávané DVD s filmy ze školních výletů před více než 40-ti lety! Viděli jste se někdy na filmu ze svého mládí?

Proběhl letošní druhý update stránek cz.figu.org.

Tentokrát jsme se mohli vrátit k tradičnímu způsobu oslavy konce roku - zpěvně a turisticky laděný Silvestr v Orličkách byl vydařený a kytaristka Maryla z polské skupiny přátel byla úžasná. Zazpívali jsme si jak česky, tak polsky - díky! A příště zase Marek? Uvidíme ....

Další krátká informace (a později seminář) P. Kozáka o krajinné energii - tentokrát o fenoménu energie Grálu, která se  v Čechách začíná objevovat byla opět objevná a dává člověku hodně materiálu k přemýšlení.

Pro již nutný update svých stránek jsem konečně našel dobrý důvod - čekání na 30.000 přístupů na www.mici.cz nebylo vůbec obtížné a ani dlouhé.

Proběhl update stránek cz.figu.org a www.mici.cz.

Stěhování dcery z Drážďan zpět do Prahy ukončilo její stáž v zahraničí, která se nějak podivně kryje s tím, že jsem po celou dobu jejího pobytu mimo domov nebyl schopen aktualizovat své stránky. Že by to skutečně mělo nějakou souvislost? PRIUS jel skvěle a nesmrděl, husté sněžení bylo jen v Praze a nejhorší byl úsek cesty Děčín - Hřensko. Jinak dobrý.