Rozhovory se Strážcem pramene

 

aneb UBO různých barev

 

Již dlouho tady nebylo něco o UBO – tedy o divných kulovitých objektech, které se objevují na fotografiích (dnes již hlavně digitálních) a které mnohdy vzbuzují v kruzích záhadologů  stejně vášnivé diskuze jako UFO nebo kruhy v obilí. Již delší dobu takové (ne)podařené fotky sbírám a ty zvláště podařené publikuji na těchto stránkách. Tentokrát ale jde o něco trochu jiného a dost osobního.

 

Dne 11.08.2007 jsme totiž spolu se ženou po letech znovu navštívili Hauswaldskou kapli blízko Srní na Šumavě.

 

To místo jsme navštívili již před lety. Bylo to hlavně na základě údajů z prvního vydání knihy P. Kozáka "Tajemná místa Pošumaví" z roku 2000, kde autor uvádí:

 

„… Pramen, který je nově opatřen přístřeškem, je obydlím malého vodního skřítka a vystupuje tu s vodou velmi silná zemská energie. Pití vody rovněž léčí …..“

 

Bylo to tenkrát hezké, ale opuštěné místo se studánkou a pomníkem božích muk. Již tehdy jsem měl čerstvě nabyté znalosti místní identifikace jemných energií (energetických bytostí, astrálů nebo ještě něčeho jiného – každý nechť si název vybere sám) a komunikace s nimi, pokud je umožněna.  Tehdy byla a proběhl tak první dosti „neohrabaný“ rozhovor s tamním Strážcem pramene pomocí virgule. Byla to velmi zvláštní zkušenost a dala se jen těžko zapomenout, ale od té doby jsem se tam znovu nedostal.

 

Až letos. 11.08.2007 se konala srňská pouť a to byla příležitost návštěvu zopakovat. Zvláště když už jsme měli zprávy o tom, že díky společnosti přátel Karla Klostermana proběhla na Hauswaldu rozsáhlá rekonstrukce. Skutečnost však předčila očekávání. Z původní sestavy zůstala jen studánka (oslabená a bez strážce) a boží muka (v plné energetické síle).  Byly obnoveny základy větší Hauswaldské kaple s vpadlými kamennými veřejemi dovnitř, které předtím nebyly vůbec znatelné. Byly naznačeny i základy té původní menší kaple, po níž zůstaly jen zmíněná boží muka. A hlavně – byla vybudována nová studánka ze skla a kamene, ke které byl pramen přiveden zřejmě z původního místa vývěru cca 30 m výše. Ale jak přiveden! Žádná plastická hmota – krásně dlabané dřevěné potrubí na podstavcích s přepady, které si vskutku zasluhuje umělecký název „růženec“.

 

 

A Strážce pramene se přestěhoval na místo jeho vývěru, označené hromadou kamenů, z nichž  „růženec“ vede. A opět byl rád, že jsem ho navštívil a komunikace byla umožněna – tentokrát již bez virgule, neboť ji nyní potřebuji jen málokdy. Potvrdilo se, že asi skutečně patří tam. kde je teď a že obnova tohoto místa mu jen prospěla. Už se člověk nemusí divit, že tato lokalita byla nazývána „české Lurdy“, voda z pramene je skvělá a i léčivé vlastnosti se v ní dají najít. To také můžeme potvrdit a tak se  Hauswaldská kaple s okolím znovu stala – po citlivé a velmi pěkné obnově – místem přímo mystickým!

 

To byl také důvod, proč jsme dne 16.09.2007 spolu s přáteli navštívili Hauswaldskou kapli znovu. Moji ženu to tam intuitivně táhne velmi silně a já jsem v této lokalitě měl nějakou nedodělanou práci. Kromě původních a nově se objevivších energetických míst, které je možno si vychutnat, se nedaleko původní studánky objevuje ještě něco jiného – dalo by se to nazvat energií velmi vysokých dimenzí (snad hranice grálu?). Ani tentokrát se mi však nepodařilo více se dozvědět – snad příště, až tam bude méně turistů. Obnovená sláva „českých Lurd“ se totiž již rozkřikla a lokalita se stala turistickým cílem pro pěšáky (i ve stylu „nordic walking“ – viz snímek) a cyklisty, kteří putují Povydřím. Na závěr jsem si zaskočil zase popovídat se starým známým – Strážcem pramene. A stalo se – přátelé mne při tom vyfotografovali. 

 

 

 

 

Fotografie je plná průhledných i lehce duhových UBO velikosti hlavy a v místě, kde pramen vyvěrá, se objevují čtyři  modré UBO - kuličky menších rozměrů a v různých odstínech modré. Tedy – na jedné fotografii UBO různých barev. To se hned tak nevidí a ve sbírce UBO jich mám jen málo. A s vlastní osobou je tahle fotografie vůbec první! Jak již sám název tohoto příběhu ze života říká – dejme tomu, že se Strážce pramene na této fotografii manifestoval ve formě modrých kuliček, které jsou barevně a velikostně odlišené od průhledných UBO (že by zase myšlenky z mé hlavy?). Ale možná je to všechno jinak.

 

 

Tak tohle byl ten stručný - i když trvající několik let - příběh rozhovorů se Strážcem pramene na Hauswaldské kapli, přičemž jejich zbývající obsah si samozřejmě nechám pro sebe. Chcete-li něco podobného zažít, měli byste toto mystické místo - tyto "české Lurdy" - také navštívit.

 

Strážce pramene a UBO různých barev čekají i na vás.

A stojí to za to.

 

QAD