TV realita

 

 

Tak to přišlo i na mne. Pořad “Detektor”, který již skoro 2 měsíce čeří hladinu zajetých schématů televizního vysílání ČT1, oslovil I mne. Při natáčení dalšího dílu o fenoménu UFO jsem byl přáteli doporučen jako osoba, která by k tématu mohla říci něco zajímavého. Do jaké miry se to podařilo, budete možná moci posoudit sami. 15. února  v 15 hodin jsem tedy navštívil ateliáry firmy VAC a dal se do ruky profesionálům. Šlo to jak na drátku – napřed recepční, pak produkční , nějaké smlouvy, maskérka a nakonec rozhovor s režisérem. A potom už jsem si sedl na nasvětlenou židli na zeleném pozadí, tiše běžící kamera, 2 mikrofony a v polotmě sedící režisér dávající otázky, které jsem předtím většinou neslyšel, ale jen tušil. Mojí "nevýhodou", ale spíše výhodou bylo, že jsem nedostal žádné otázky předem a že jsem tedy režisérovi mohl nabídnout svoji koncepci a rámec rozhovoru. To bylo celkem  přijato, i když se mne při  cca 50 min rozhovoru na kameru snažili odvádět k nosnému tématu – UFO a Projekt Odhalení.

 

Takže ve zkratce a tak trochu bez ladu a skladu sdělím, o čem jsem včera při natáčení Detektoru mluvil:

 

 

Bylo toho mnohem víc, ale tohle bylo asi to hlavní.  Uvidí se, co z toho sestřihají a co nakonec projde "dramaturgickým upřesňováním", jak se dnes říká “cenzuře” v ČT. Šokující pro mne bylo i sdělení šáfa VAC s rozhovoru se mnou, že jeden díl Defektoru už mu ČT odmítla koupit, i když měla možnost "cenzury" výše zmíněné.    aby byla pořádná konkurence v TV vysílání!!!

 

Dali mi za to všechno 2 hrnky čaje a jeden chlebíček. Režisérovi jsem předal po natáčení fotky z pozorování UFO nad Prahou z prosince 2007, třeba je použijí.  Uvidíme za měsíc!?