Mobilní telefony vytváří mezi elektrickými spotřebiči samostatnou kapitolu, která si zaslouží více pozornosti. Z našeho hlediska mobilní telefony svým třicetimetrovým průměrem energetického prostoru převyšují všechny ostatní běžně užívané elektrické spotřebiče. Shromažďuji informace tiskových agentur, které o mobilních telefonech uvádějí poznatky z vědeckých pracovišť. Uvedu některé z nich.

LONDÝN (SAD) - “Britští vědci z univerzity v Bristolu dokázali, že mobilní telefony jsou skutečně nebezpečné. Jejich vyzařování může způsobit poruchy koncentrace a reakcí, stejně jako i krátkodobé poruchy paměti”.

NEW YORK (SAD) - “Mobilní telefony jsou údajně schopné svým zářením poškodit nenarozené děti. Tvrdí to američtí vědci s poukazem na experimenty s desítkami tisíc embryí slepic a laboratorních myší.

RIJÁD (ČTK) – “Blesk zabil saudského mladíka, který se dvěma přáteli tábořil na vrcholu hory. Uprostřed bouře mu zazvonil mobilní telefon. Když se chystal přijmout hovor, zasáhl ho blesk”.

LONDÝN (SAD) – “Vědci z britského ministerstva obrany zjistili, že záření mobilních telefonů skutečně ničí mozkové buňky a vede ke ztrátě paměti. V laboratořích to bylo ověřeno na pokusných krysách”.

LONDÝN (ČTK) – “Dvě nové vědecké studie dokázaly, že používání mobilních telefonů by mohlo přispívat ke vzniku rakovinových mozkových nádorů. Švédský odborník na rakovinu Lennard Hardell dochází ve své studii k závěru, že riziko vzniku mozkového nádoru se v případě používání mobilního telefonu násobí asi dva a půlkrát, a volá po tom, aby přišly do prodeje přístroje s nízkou úrovní radiace. BBC informuje také o americké studii, jejíž výsledky nebyly dosud zveřejněny a která také poukazuje na zvýšené riziko vzniku jednoho vzácného mozkového nádoru”.