Pozor na léky!

        Mnoho pozornosti je v současné době a na různých úrovních věnováno diskuzi o tom, zda léčitelství má být zakázáno či povoleno. Také kontroverzní (prý?) metoda "devitalizace" zhoubných nádorů má značnou publicitu. Dosud jsem se však nikde nedozvěděl, co mají tyto postupy společného. A přitom je to zřejmé na první pohled - záleží jen na jeho úhlu. Hned je pak jasné, o co tady jde. Oba postupy totiž nepoužívají léky (nebo pouze minimálně) a tím se zásadně odlišují od běžného vzorce "na každou nemoc je vhodný prášek". To, že za léky platíme čím dál tím víc, to už jsme pocítili. Ovšem to, že zisky výrobců léků závratně stoupají, to už je známo pouze nemnohým. A pokud bychom používání léků omezili na nezbytnou míru a svoje zdraví udržovali jiným způsobem, zisky těchto farmaceutických "gigantů" by byly minimální! 

        Celá tato věc má ještě další aspekt. Občas se totiž objeví zpráva, že ten či onen lék je člověku nebezpečný a po "nějaké době" jej v lékárnách už nekoupíte. Zmíněná časová prodleva však může způsobit poškození zdraví u těch nešťastníků, kteří právě tehdy nebo už předtím takový lék koupí. Ani oni, ani lékárník nic zlého netuší. Taková prodleva nastala právě teď. Jak se to stalo? V USA byly prohlášeny za závadné léky, které obsahují chemickou látku s názvem "fenylpropanolamin". Já jsem se o tom dozvěděl na stránce www.gewo.cz, kde byla tato informace zveřejněna. Názvy léků v USA prodávaných, které obsahují tuto chemickou sloučeninu, nám moc neřeknou (i když ALKASELTZER byl doporučován jako zaručený prostředek proti kocovině). Ale pozor v našich lékárnách na léky s názvem RHINOPRONT sirup nebo RHINOTUSAL sirup! Právě ty tuto látku obsahují a v našich lékárnách jsou nabízeny!

         Teď tedy již víte, jaký lék nekupovat, abyste si neškodili. Pokud byste se někdo dozvěděl podobnou informaci, prosím o její zaslání. Mottem těchto stránek je totiž "vědět a neškodit".