Pec pod sněžkou
Pec pos Sněžkou
Pec pod Sněžkou (829 - 1602 m.n.m.) nabízí velké množství vleků a dvě lanovky na Sněžku a na Portášky. Pokud nechcete trávit dovolenou lyžováním, či turistikou, máte možnost řady dalších aktivit. Jízdu na westernových koních, projížďky v kočáru či saních tažených koňmi, tenis, squasch, ricochet, krytý bazén, cykloturistika, minigolf, kuželník, billiard, sauna, solarium, atd. Pokud si nepřivezete svoje vybavení, můžete si půjčit kompletní lyžařskou výstroj či horské kolo až v Peci.


HISTORIE
Původně osada vznikla v souvislosti s dolováním rud. Rozsáhlá stará důlní díla můžete najít v Obřím dole. Dle dochovaných zpráv z roku 1534 se zde tavily železné, arzénové a měděné rudy. Původně byly obce Pec pod Sněžkou a Velká Úpa samostatné. Ke spojení došlo v roce 1960. Od 1. ledna 1987 má Pec pod Sněžkou status města.


SOUČASNOST
Dnes patří Pec pod Sněžkou mezi největší a nejznámější rekreační střediska v Krkonoších. Město má přes 580 trvale žijících obyvatel. Jediným průmyslovým odvětvím je turistický ruch. Ve službách s turismem zde pracuje většina zde žijících obyvatel. Zásadní význam pro město má vysutá sedačková lanovka na nejvyšší horu České republiky Sněžku (1602 m.m.m.). Stávající lanovka byla postavena v letech 1948-1950. I přes své stáří spolehlivě vozí návštěvníky města až na vrchol Sněžky.


Odkazy


Krkonoše Krkonoše Regionální turistické informační centrum.
Krkonoše - nejvyšší hory ČR Krkonoše - mejvyšší hory ČR Něco o Krkonoších (Historie, Stezky, Galerie)
Krkonoše - fotogalerie Krkonoše - fotogalerie Tato fotogalerie vám představí Krkonoše a přiblíží jejich krásu a jedinečnost.
Holidayinfo Holidayinfo Oficiální informační server českých hor (Live Kamera - Pec pod Sněžkou)


Naposledy změněno: