Varianty jsou modelové a nejsou dogma, průběžně mohou být ve spolupráci s kapitány pozměněny!

Nohejbal hrajeme pro radost a takže jaký si to uděláme takový to budeme mít!!!

varianta A - max. 8.týmů

V tomto případě se bude hrát na obou kurtech, mužstva nebudou rozdělena do skupin a bude hrát každý s každým. Každý zápas bude na dva hrané sety, přičemž následně při určování pořadí budou brány v potaz po bodovém zisku i jednotlivé míče v jednotlivých setech. Následně bude-li dostatek času dojde na doplňkový souboj prvního s druhým na dva vítězné sety o celkového vítěze. Pořadí na zbylých místech bude určeno pomocí bodů a popř. míčů.

varinta B - max. 16.týmů

V tomto případě budou čtyři "nejsilnější" mužstva  nasazena do čtyřech skupin, kde k nim následně budou přilosovány zbylé týmy. V každé skupině se bude hrát stylem každý s každým. Po odehrání dojde k určení pořadí opět pomocí bodů a popř. jednotlivými míči. První dva týmy z každé skupiny budou postupovat do pavouka, kde se bude hrát A1-C2, B1-D2, A2-C1, B2-D1 a budeme pokračovat až k určení vítěze. Předpokládáme, že bude dostatek času a bude se hrát pavouk na dva vítězné sety, v opačném případě pouze na dva hrané sety a při remíze by rozhodovaly jednotlivé míče. Samozřejmě v bojích ve skupinách budou využity oba kurty, boje o třetí a první místo budou již pouze na kurtu s umělým povrchem.

varianta C - max. 24.týmů

V tomto případě budou čtyři "nejsilnější" mužstva  nasazena do čtyřech skupin, kde k nim následně budou přilosovány zbylé týmy. V každé skupině se bude hrát stylem každý s každým. Po odehrání dojde k určení pořadí opět pomocí bodů a popř. jednotlivými míči. První týmy z každé skupiny budou postupovat do pavouka, kde k nim soupeři přibudou z duelů dvojek a trojek ze skupin bude hrát A2-C3, B2-D3, A3-C2, B3-D2 a budeme pokračovat až k určení vítěze. Předpokládáme, že bude dostatek času a bude se hrát pavouk na dva vítězné sety, v opačném případě pouze na dva hrané sety a při remíze by rozhodovaly jednotlivé míče. Samozřejmě v bojích ve skupinách budou využity oba kurty, boje o třetí a první místo budou již pouze na kurtu s umělým povrchem.

varianta D - více týmů

Při vyšším počtu by se ve spolupráci s kapitány vymyslela jiná varianta. V tuto variantu moc nevěříme, ale jistě bychom to společně zvládli :-)