DomůOdkazyKontaktE-Mail

  Fyzioterapeutka
 

Od roku 1985 pracuji v oboru fyzioterapie. Rehabilitační metody se v této profesi stále vyvíjejí. Proto je důležité další odborné studium. V současné době se vzdělávám v nejnovější diagnostické metodě od pana R. McKenzie z Nového Zélandu. Uvedená metoda je vhodná pro terapii odstranění bolesti a omezeného rozsahu celé páteře.

 

 

ŽIVOTOPIS    

SOUKROMÉ

 

STUDIUM  

Vstup do systému

 

Vojtova metoda.

Diagnózy vhodné pro Vojtovu metodu.

Více informací ...


Otestujte si své dítě.

Více informací ...

 
 
Přehledná tabulka vývoje dítěte.

Verze pro tisk  ...

 

Vojtova metoda.

Tato metoda je založena na reflexním ovlivnění pohybu. Zakladatelem je pan MUDr. Václav Vojta, který vybral již popsané reakce dítěte na pohyb (Moro 1918, Landau 1923, Schaltenbrand 1925 – 1926, Pipr 1927) a ověřil si, že tyto reakce vypovídají o kvalitě pohybového programu každého dítěte a nazval je “polohovými reakcemi”. Znamená to, že náhlá změna polohy dítěte vyvolá vždy typický pohybový projev. Celkem bylo popsáno 7 polohových reakcí, které se využívají v diagnostice a současně s primitivní reflexologií a vývojem dítěte se hodnotí stav pohybového projevu daného dítěte. Na základě těchto znalostí můžeme hodnotit pohybové poruchy i u dospělého jedince.

S Vojtovou metodou pracuji za pomoci znalosti spoušťových zón. Jsou to body na lidském těle, které se podráždí tlakem ve správném směru a v ideálním nastavení polohy těla dítěte, ale i dospělého. Toto podráždění bodů umožní vybavení ideálního pohybového vzoru, který je každému jedinci geneticky dán (zakódován – uložen v mozku)

Protože V. Vojta od padesátých let, kdy emigroval z Čech, pracoval převážně v Německu jsou u nás známé jen knihy, které jsou přeložené.

Například “Vojtův princip”, vydavatel Grada, přeložily z německého originálu Věra Kovačíková, Marcela Klemová a Jarmila Čermáková.

Knihy jsou odborné a pokud nemáte žádné zdravotnické znalosti, tak Vám mnoho neřeknou.

*   NESNAŽTE SE "Vojtovu metodu" naučit.   *
Raději navštivte svého fyzioterapeuta.

Dále kniha, která se týká patologické motoriky u dětí. Obsah této knihy není zcela přesný, je zde spousta chyb a i odborníkovi to může zamotat hlavu.
Já osobně doporučuji nově vydanou knihu "Dítě ve Vojtově terapii" od Heidi Orth. Je zde srozumitelně a výstižně popisována Vojtova terapie, kterou může pochopit nejen fyzioterapeut, ale i rodič zajímající se o tuto terapii.

Určitě nejvíce o Vojtově metodě se dovíte na www.rl-corpus.cz, kde je výukové centrum pro tuto metodu. Moje osobní zkušenost, kde mi vždy rychle a dobře poradili, je:  Vojtova společnost v Praze. Dále najdete Vojtovo centrum i v Českých Budějovicích.

Pokud budete mít další dotazy - napište
 

NAVRCHOLU.cz
DOMU   │   Odkazy   │   Kontakt   │   Životopis   │   Soukromé   │   Studium
Co to je fyzioterapie  │  Prevence proti vertebrogenním chorobám  │  McKenzie metoda  │  Metoda paní Mojžíšové  │  Vojtova metoda  │  Zajímavosti z medicínské praxe
Eva Nováková  - Privátní rehabilitace  ©  2008