Navštivte nové stránky Nadace sportující mládeže na adrese: www.nsm.cz.

Internetovou prezentaci NSM naleznete na adrese: www.nsm.cz.
Tyto stránky nebudou nadále aktualizovány. Děkujeme za pochopení. 
   Změna adresy Nadace

    Od 1.1. 2005 dochází ke změně sídla NSM. Nově nás najdete na adrese:
                                                                                                                                                                       NSM
                                                                                                                                                                        Štruncovy sady 3
                                                                                                                                                                        301 12 Plzeň


 Internetovou prezentaci NSM naleznete na adrese: www.nsm.cz.
Tyto stránky nebudou nadále aktualizovány. Děkujeme za pochopení. 
Sportovec Plzně 2004

     Do 10.1. 2005 přijímá NSM návrhy kandidátů na nejlepší sportovce města Plzně za rok 2004 v kategoriích mladší žactvo, starší žactvo a dorost (vždy jednotlivci a kolektivy). Vyhlášení prestižní ankety proběhne pod záštitou primátora města Plzně 4.3. 2005 na plzeňské radnici.
    Návrhy je možné podávat prostřednictvím příslušného sportovního svazu, tělovýchovného subjektu nebo Nadací systémově podporované školy na předepsaném formuláři. Řádně vyplněný návrh je třeba doručit  nejpozději do 10.1. 2005 na adresu: NSM, Třebízského 12, 301 32 Plzeň, a to buď osobně  nebo poštou.

    Kategorie  (jednotlivci + družstva):

Pozn: Vymezení jednotlivých věkových kategorií se u jednotlivých sportů může lišit. Pokud tedy tato kategorizace v některém případě nebude odpovídat, doplňte do formuláře ještě poznámku do které věkové kategorie konkrétní sportovec, sportovkyně či družstvo patří dle rozdělení pro daný sport.

ARCHIV 2004
Archiv starších zpráv - aktuální informace naleznete na nových stránkách www.nsm.cz
Zámek Kozel patřil v neděli sportu
    Mladí sportovci z celé republiky spolu s vítězi literární a výtvarné soutěže probíhající v rámci projektu "Pomáhejme začínajícím k úspěchům" se v neděli 11.7. sešli na státním zámku Kozel. Akci vztahující se k Evropskému roku výdělávání prostřednictvím sportu zde připravila NSM..
                                                                                                                                                                                                       více o akci

Setkání 2004

    Držitelé těch nejcennějších kovů z olympijských her i mistrovství světa se 11. července sejdou na zámku Kozel nedaleko od Plzně. Na akci s názvem „Setkání 2004“ je pozvala NSM.
    Vedle patrona nadace, hokejového mistra světa Petra Sýkora, přislíbili účast hned tři zlatí čeští olympionici: Dana Zátopková, Jiří Raška a Jan Kůrka. Čas si v předolympijské přípravě udělá i nejlepší sportovec Plzně roku 2003 pětibojař Michal Michalík, chybět nebude ani tenistka Helena Suková. Pro veřejnost budou vedle autogramiád sportovců připravené ukázky různých sportovních odvětví jako je aerobic, sportovní střelba či biketralová exhibice. Zkrátka nepřijdou ani návštěvníci, kteří si některou sportovní disciplínu budou chtít prakticky vyzkoušet. Na ně bude, vedle již zmiňované sportovní střelby, čekat např. cvičná horolezecká stěna, petanque nebo minigolf. Možnost oddechu nabídne doprovodný program zahrnující produkci Jiřího Stivína, ukázky historického šermu a vystoupení sokolníka s dravými ptáky.
    Slavnostní příchuť bude mít Setkání 2004 pro více než třicítku dětí z celé republiky. Na Kozlu totiž budou vyhlášeni vítězové soutěží probíhajících v rámci projektu Pomáhejme začínajícím k úspěchům, kterým se NSM přihlásila k Evropskému roku vzdělávání prostřednictvím sportu. V literární soutěži se mladí lidé zamýšleli nad úlohou sportu v současné společnosti, výtvarně nadaní malovali obrázky s paralympijskou tematikou. Ocenění se dočkají i nejlepší mladí sportovci z jednotlivých krajských měst. Ti všichni se  vedle dalšího programu mohou těšit na osobní setkání s nejlepšími českými sportovci minulosti i současnosti.


Termín uzávěrky literární soutěže v rámci projektu "Pomáhejme začínajícím k úspěchům" prodloužen

    Vzhledem k zájmu o soutěž pořádanou NSM v rámci Evropského roku vzdělávání prostřednictvím sportu (EYES 2004) a zdržení v distribuci podkladových materiálů, k němuž došlo v některých částech republiky, byl posunut termín uzávěrky pro příjem literárních prací žáků a studentů ZŠ a SŠ.
    Do soutěže budou zařazeny všechny práce, které na adresu Nadace přijdou do 31.5. 2004 (e-mailem, event. poštou či faxem). Děkujeme za Váš zájem a omlouváme se za vzniklé problémy v distribuci, které jsme nemohli ovlivnit. 


Literární soutěž v rámci projektu "Pomáhejme začínajícím k úspěchům" vrcholí

    Již jen několik posledních dnů zbývá žákům a studentům základních a středních škol do uzávěrky literární soutěže probíhající v rámci projektu Pomáhejme začínajícím k úspěchům. Šanci na vítězství budou mít všechny práce, které Nadace obdrží do data uzávěrky, tedy nejpozději do středy 12.5. 2004.
    Zároveň již také probíhají přípravy závěrečného "Setkání 2004", které se uskuteční 11.7. 2004 na státním zámku Kozel. Toto datum by si v kalendáři červeným fixem měli zaškrtnout nejen vítězové literární soutěže, ale i všichni sportovní fanoušci a příznivci aktivního trávení volného času. Vedle autogramiád vynikajících osobností našeho sportu současnosti i minulosti budou pro návštěvníky akce připraveny ukázky řady sportovních odvětví, často i s možností jejich aktivního vyzkoušení.


Chcete si jíz zasportovat a nevíte kam? Co takhle vyrazit třeba na bowling? Přehled bowlingových center v celé České republice najdete na stránkách Nabowling.com. Jste z hlavního města? Stačí si kliknout na sekci Bowling Praha a můžete si vybírat z databáze sportovišť. Stejným způsobem naleznete bowlingová centra i v dalších krajských městech: Bowling Ostrava, Bowling Brno, Bowling Plzeň,.... Hledat samozřejmě můžete i v rámci celých krajů. Pokud dáváte přednost spíše vodním radovánkám, navštivte stránky Plavat.cz. Naleznete zde přehled bazénů, koupališť a aquaparků v ČR. Ještě než vyrazíte za koupáním, nezapoměňte, tedy pokud patříte mezi krásnější polovičku lidstva, přibalit do tašky svoje dámské plavky. A pokud budete chtít po náročném dni chvlku odpočívat na zahradě u vašeho domku, vyťukejte na klávesnici vašeho počítače adresu stránek, na nichž nalezete zahradní nábytek z nejrůznějších materiálů, který si můžete objednat s dopravou až domů. Domovem pro vás může být i země našich jižních sousedů. Pokud uvažujete o nákupu nemovitosti v zahraničí, zkuste web Reality Rakousko. V takovém případě si nezapomeňte přibalit do kufrů zimní bundy, v případě žen pak samozřejmě dámské bundy.

Projekt "Pomáhejme začínajícím k úspěchům" se rozbíhá

    Projekt "Pomáhejme začínajícím k úspěchům", který v rámci Evropského roku vzdělávání prostřednictvím sportu (EYES 2004) připravila NSM se v těchto dnech již naplno rozběhl. Žáci více než dvou tisíc základních a středních škol (ale i dalších, pokud se do soutěže přihlásí) mohou soutěžit v literární soutěži na zadaná témata a podělit se s ostatními o své názory na roli sportu v životě člověka. Bližší informace o projektu, do něhož se zapojila i řada vynikajících sportovců v čele s fotbalistou Pavlem Nedvědem, hokejistou Petrem Sýkorou, střelkyní Kateřinou Kůrkovou či moderním pětibojařem Michalem Michalíkem, naleznete zde, o Evropském roku vzdělávání prostřednictvím sportu pak zde. Rybaření Grilování a Grily Grily Půjčky a úvěry Půjčky a hypotéky ihned Sportovci.eu  Povinné ručení okamžitě  Povinné ručení  Stop akné   Národní parky Recepty a vaření ; Značkové oblečení


Výstava přilákala do mázhauzu tisíce návštěvníků

    Velkému zájmu se těšila výstava, kterou v mázhauzu plzeňské radnice uspořádala NSM od 15. do 25. března 2004.
    Vedle profilů mladých sportovců a řady dalších zajímavostí ze světa sportu měli v závěru výstavy všichni návštěvníci unikátní příležitost prohlédnout si hokejový pohár, který nad hlavu zvednou hráči vítězného týmu na nadcházejícím světovém šampionátu v Praze. Na poslední den výstavy pak NSM nachystala autogramiádu hokejových hvězd a plzeňská radnice byla doslova v obložení. K sehnání byly podpisy brankáře Romana Málka, třetího nejproduktivnějšího hráče letošního ročníku nejvyšší hokejové soutěže Josefa Straky a také mistrů světa z Vídně, Bohuslava Ebermana (1977) a Jiřího Kučery (1996), trenéra Lasselsbergeru Plzeň.
Fotografie:
Obr. 1 Návštěvníci výstavy měli možnost obdivovat pohár pro mistry světa v ledním hokeji
Obr. 2 Do mázhauzu zavítala také spousta dětí a mladých lidí
Obr. 3 O autogram Romana Málka, Josefa Straky, Jiřího Kučery a Bohuslava Ebermana byl obrovský zájem
Obr. 4 Všichni se do mázhauzu nevešli...
Obr. 5 Sportovní suvenýry a trofeje věnované patrony Nadace, fotbalistou Pavlem Nedvědem a hokejistou Petrem Sýkorou
Obr. 6 Sportovní suvenýry a trofeje věnované patrony Nadace, fotbalistou Pavlem Nedvědem a hokejistou Petrem Sýkorou


Výstava bude ve středu hostit pohár pro mistry světa v hokeji, ve čtvrtek budou hokejové hvězdy rozdávat autogramy

    Lednímu hokeji bude zasvěcený závěr výstavy, kterou v mázhauzu plzeňské radnice pořádá NSM. Již tuto středu 24. 3. od 12 do 17 hodin budou mít Plzeňané jedinečnou příležitost prohlédnout si pohár, který nad hlavu zvednou hráči vítězného týmu na nadcházejícím světovém šampionátu v hokeji. O den později, tedy ve čtvrtek 25. 3. od 14 do 15 hodin, si  pak hokejoví fandové mohou do mázhauzu přijít pro podpisy hokejových hvězd. Autogramy zde budou rozdávat hráči plzeňského Lasselsbergeru – brankář Roman Málek a kapitán Michal Straka. Získat půjde i podpisy mistrů světa z roku 1977 resp. 1996, Bohuslava Ebermana a současného trenéra Plzně Jiřího Kučery. Subaru Impreza
Nákup auta
SMS přání
NFL
Půjčky
Vánoční cukroví - recepty se o Vánocích určitě budou hodit. Stejně jako vánoční obrázky na plochu vašeho počítače a vánoční ozdoby a vánoční dekorace do vašeho bytu.


Mázhauz plzeňské radnice bude patřit sportu

    Atraktivní menu připravila NSM sportovním fanouškům. Na výstavě, která probíhá v mázhauzu plzeňské radnice od 15. do 25. března bude k vidění celá řada zajímavostí včetně předmětů věnovaných patrony Nadace – fotbalistou Pavlem Nedvědem a hokejistou Petrem Sýkorou.
    Mázhauz bude sportem doslova nabitý. Vedle přehlídky sportovních fotografií Zdeňka Vaize se představí kolekce fotografií, které pro tuto příležitost nafotil kapitán fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd. Stranou pozornosti jistě nezůstanou ani unikátní snímky z archivu Petra Sýkory, dokumentující vítězství ve Stanley Cupu. Expozici obohatí i předměty věnované spoluhráči obou zmiňovaných sportovců. Petr Sýkora oslovil nejlepšího hráče loňského play off  NHL, brankáře Jeana Sebastiena Giguera. Míč s podpisy hráčů Juventusu Turín zaslal Pavel Nedvěd. Lákadlem pro obdivovatele nejlepšího evropského fotbalisty roku 2003 bude i přehlídka jeho dresů od Lazia přes reprezentaci až k novému modelu, v němž hráči Juventusu nastupují od letošní sezóny. Celá výstava je pak proložena podrobnými profily mladých plzeňských sportovců.
    Lahůdkou před závěrem výstavy bude hokejový pohár, který nad hlavu zvedne kapitán vítězného mužstva na nadcházejícím světovém šampionátu v Praze. Na ten se návštěvníci mohou přijít podívat ve středu 24. března od dvanácti do sedmnácti hodin. Po celou dobu trvání výstavy bude možné tipovat umístění týmů na medailových pozicích při MS v hokeji. Ze správně tipujících budou následně vylosováni výherci, kteří obdrží fotografii s podpisem hokejového mistra světa Petra Sýkory.


Útočník Anaheimu Petr Sýkora si zpestřil přípravu ve fotoateliéru

    Několik dnů před svým odletem do zámoří, kde se bude připravovat na novou sezónu v NHL, si Petr Sýkora odskočil do fotografického ateliéru v centru Plzně. Důvodem bylo nafocení série propagačních snímků pro NSM, se kterou se forvard Anaheimu dohodl na spolupráci při podpoře sportovně talentovaných dětí a mládeže.

Obr. 1: Petr Sýkora
Obr. 2: Petr Sýkora spolu s předsedou správní rady Nadace sportující mládeže Mgr. Františkem Berkou


Hokejový mistr světa Petr Sýkora novou "posilou" Nadace sportující mládeže

    Léto bývá v hokejových klubech většinou obdobím budování týmů pro novou sezonu. Je to období sportovních manažerů, kteří se snaží získat pro svůj klub co nejlepší hráče. V letním přestupovém období nezahálela ani NSM a podařilo se jí do svého týmu získat opravdové "eso" - hokejového mistra světa a vítěze Stanley Cupu Petra Sýkoru. Samozřejmě pouze pomyslně. V současnosti hráč zámořského Anaheimu Mighty Ducks se totiž rozhodl spolupracovat s NSM.
    "Vaše Nadace pomáhá takovým, jako jsem byl kdysi já..." píše Petr Sýkora v dopise adresovaném Nadaci (celý text dopisu k dispozici zde) a pokračuje: "... Spolu se spoluhráči z NHL se v Americe účastníme řady charitativních akcí. Já sám jsem se sportem začínal v České republice a proto chci pomáhat i zde. Věřím, že spolu s kapitánem fotbalové reprezentace Pavlem Nedvědem, který s Nadací také spolupracuje vytvoříme dobrý tým. Naším společným vítězstvím bude co nejvíce dětí a mládeže, které Nadace podpoří v jejich sportovní činnosti".


     NSM byla založena koncem roku 1993 za podpory zřizovatele - města Plzně. Jejím posláním je podpora výběru a výchovy sportovně talentované mládeže, která provozuje svoji činnost ve sportovních oddílech na území města Plzně. Podpora z finančních prostředků Nadace sportující mládeže směřuje do dvou oblastí:

a) spolupráce mezi školskými a tělovýchovnými subjekty - tzv. systémová podpora
b) podpora úspěšných sportovců, tzn. těch, kteří dosahují výborných výsledků v republikových soutěžích a  výše - tzv. mimosystémová podpora.
    Finanční podpora zahrnuje děti a mládež od zhruba 10 do 18 (19) let, tedy v rozsahu kategorií mladší žáci až starší dorost.

    Nadace sportující mládeže má desetileté zkušenosti s podporou výběru a výchovy talentované mládeže. Během celé doby existence se vyvíjel její vztah k
    a) státním orgánům - MŠMT
    b) k orgánům samosprávy - Magistrát města Plzně, Komise pro sport a tělovýchovu Rady města Plzně
    c) k nestátním neziskovým organizacím - občanským sdružením ve sportu a tělovýchově.
    Počínaje rokem 2001 bude správní rada Nadace sportující mládeže vypisovat nové granty - grantové okruhy (viz odkaz na této staně), které doplní systém podpory sportovně talentovaných dětí a mládeže. Míra finanční podpory je omezena výší zisku z finančních prostředků, které Nadace získala při rozdělování v 1. vlně NIF.
     Od roku 2003 rozšířila Nadace svoji působnost na území celé České republiky. V rámci periodicky vypisovaných grantových okruhů bude rozdělovat výnosy z prostředků získaných v rámci 1. vlny NIF. 


Upozornění: Tyto stránky nejsou aktualizované. Veškeré informace a  formuláře naleznete na oficiálních internetových stránkách NSM na adrese: www.nsm.cz  
  Granty Plzeň  Granty ČR  Základní informace   Jak pomoci   Informace pro žadatele   Aktuální informace    Nejlepší sportovci města Plzně   Výroční zpráva     Formuláře     Odkazy Správní rada Dozorčí rada  Z tisku  Povodně 2002  Ke stažení
Pomáháme sportovním nadějím
atletika, badminton, basketbal, box, cyklistika, fotbal, gymnastika,  házená, karate, jachting, judo, lední hokej, lyžařský orientační běh, lyže - běh, lyže - sjezd, lukostřelba, moderní pětiboj, nohejbal, orientační běh, plavání, pozem. hokej, rychlostní kanoistika,  sportovní střelba, stolní tenis, šach, šerm, tenis, triatlon, vodní lyžování, vodní pólo, volejbal, zápas
[CNW:Counter]